Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
wyszukiwarka
 
 

Ireneusz Dudek: Prawa Boże nie podlegają dyskusji! Muzyk podpisał petycję Polonia Semper Fidelis

Data publikacji: 2018-02-13 12:00
Data aktualizacji: 2018-02-14 11:34:00

Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia” – mówi Ireneusz Dudek, muzyk i wokalista poparł akcję „Polonia Semper Fidelis”.

 

List do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wciąż można podpisać na stronie http://poloniasemperfidelis.pl.

 

Ireneusz Dudek złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany muzyk, wokalista i autor tekstów wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

 

Trzeba zadać sobie takie retoryczne pytanie – Czy można przystępować do sakramentu będąc w grzechu? No oczywiście, że nie! Więc jak może przystępować do Komunii Św. człowiek który żyje w niesakramentalnym związku, a nawet gorzej – który jest rozwodnikiem i żyje w drugim związku. Jedynym wyjściem dla tych ludzi jest życie jak brat z siostrą. Wtedy rzeczywiście Kościół dopuści ich do przystępowania do sakramentów pojednania i Komunii św. Zastanowiłbym się w ogóle nad kwestią rodziny. Wróciłem z Amsterdamu aby wychowywać dzieci w wierze, po polsku, po katolicku. A co teraz zastaję? Coraz większa liberalizacja, coraz częstsze tłumaczenie że można inaczej.

 

Zauważam nawet dyskusję na temat praw boskich. Do czego my zmierzamy? Nie wolno tego w ogóle ruszać. Te prawa są po to stworzone, byśmy tu na ziemi mieli drogowskazy jak należy postępować i jak należy żyć żeby osiągnąć szczęście wieczne. Nie dyskutujmy z tym wszystkim. Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia”. To nie musi być mordęgą, a nawet jeśli jeden z współmałżonków zgrzeszył to trzeba mu pomóc. Odejście nie rozwiązuje w żadnym wypadku ani jednego problemu. Każdy powinien swój krzyż nosić.

Proponuję – wejdźcie na stronę Polonia Semper Fidelis – w obronie małżeństwa, ja się obiema rękami podpisuję. Naprawdę, proszę was – jako katolicy – walczmy o to.    

 

 Ireneusz Dudek

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Lublinianin
Panie Irku, dziękuję za piękną postawę!
Anna38
Święta prawda Prawo Boże jest w tych czasach wzgardzone i łamane na każdym kroku brawo dla Pana Ireneusza Dudka całkowicie się zgadzam z jego słowami.Jestem nawróconą chrześcijanką po rozwodzie mam drugie dziecko z drugiego związku i żyjemy jak brat z siostrą można by domyśleć nie da się tak żyć?! A ja jestem czystym dowodem na to że da się ????????
gryf
Panie Ireneuszu, Pan Bóg wynagrodzi Panu odwage i stanie przy prawdzie. Pozdrawiam.
c-a
Oby osób broniących prawd Bożych było jak najwięcej ! Przyjmowanie Komunii Św. w grzechu to ŚWIĘTOKRADZTWO !!! Wie to każdy , kto chodzi do kościoła na Mszę Św. Dlatego nie rozumiem papieża Franciszka jako namiestnika Św. Piotra , że taki klimat wprowadza , aby prawd Bożych musieli bronić osoby świeckie .
Slawomir Tomasz Roch
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary Ireneusza Dudka. Tak trzymac! Dzis trzeba swiadkow wiary, zawsze trzeba swiadkow wiary! Precz ze smiertelnym grzechem cudzolostwa oraz precz z tchorzostwem tzw. letnich katolikow. Z Panem Bogiem
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY