Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

Jacek Kurski wzywa do przywrócenia krzyża w teledysku Tulii. „Żądamy wyjaśnień”

Data publikacji: 2019-03-14 11:09
Data aktualizacji: 2019-03-14 12:35:00
WIADOMOŚCI
Tomasz Adamowicz / FORUM

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski wezwał wytwórnię Universal będącą producentem klipu reprezentującego Polskę podczas konkursu Eurowizji 2019 do przywrócenia sceny z krzyżem. Anglojęzyczna wersja teledysku została jej pozbawiona ze względu na wymogi regulaminu – tłumaczy management zespołu Tulia.

 

W wywiadzie dla „wPolityce” prezes TVP oznajmił, że nikt z telewizji nie był pytany o możliwość usunięcia sceny z krzyżem, a na którą władze publicznej stacji nie wyrażają zgody. – Telewizja Polska zażądała wyjaśnień od wytwórni, która dokonała zmiany i przywrócenia pierwotnego kształtu teledysku piosenki reprezentującej Polskę w konkursie Eurowizji 2019 – dodał.

 

Na pytanie kto nakazał usunięcie krzyża z klipu, prezes TVP odpowiedział: „Universal to zrobił”. Gosc.pl zaznacza, że być może dotyczyć to będzie wersji używanej w samej telewizji. Na YouTube nadal umieszczona jest wersja bez krzyża.

 

Zespół Tulia wydał w tej sprawie oświadczenie na Facebooku: „Oświadczamy, iż montaż wykonywany był nie przez zespół osobiście, a usunięcie kilku scen z pierwotnej wersji videoklipu, w tym, m.in. sceny z krzyżem, wynikało z interpretacji zapisów dotyczących zgłaszanych piosenek do konkursu. Montaż służył dopasowaniu czasu obrazu do czasu trwania piosenki w wersji konkursowej. Podkreślamy z całą stanowczością, że nie był to w żadnym wypadku akt cenzury. Jednocześnie podkreślamy, iż członkinie zespołu jak i całe ich otoczenie zawsze z należytym szacunkiem podchodzą do symboli religijnych, obyczaju i kultury.”

 

Management zespołu swoją decyzję argumentuje dostosowaniem się do wymogów konkursowego regulaminu: „Regulamin Eurowizji zabrania promowania jakichkolwiek instytucji i symboli religijnych, a tym jest krzyż. Wszelkie zażalenia kierowałabym do organizatorów. Tulia oraz wydawca, wypełniają przepisy regulaminu, który trafia do nas od organizatorów”. A samo usunięcie sceny ich zdaniem „wyniknęło wyłącznie z interpretacji przepisów Konkursu Eurowizji”.

 

Źródło: wpolityce.com / gosc.pl /Facebook.com

PR

 

 

Czym jest konkurs Eurowizji i dlaczego nie warto poświęcać mu czasu? Zobacz:

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
emka
JA też mogę wezwać do wielu rzeczy i raczej nic to zmieni. No ale pan kurski chyba może więcej, przynajmniej tak myśli. Ale już mówienie że wytwórnia jest winna to już lekka przesada. Bo oni nic nie maja do powiedzenia jeśli chodzi o zawartość teledysku
diana
Afera z tego wielka powstała i tyle. Żeby tylko całe zamieszanie pomogło dziewczynom bo naprawdę zasłużyły by dobre miejsce zająć na tym konkursie. Sporo osób ma pretensje w związku z sytuacją do wytwórni, a co ona winna. Jeśli się chce gdzieś występować to po prostu trzeba się do regulaminu stosować
nikosia
Wzywać to sobie akurat może. Dobrze, że universal music polska wydała oświadczenie, bo dzięki temu wszyscy mogli sie dowiedzieć, że to nie jest ich wina. Oni są tylko wydawcą i kropka
Marlena
przeciez Universal jest wydawca, a nie producentem, wiec nie bardzo rozumiem co mogł miec wspolnego z dalszym losem teledysku.
kolo
Eurowizji czy żydom nie pasuje krzyż?Zespół powinien w takim razie zrezygnować z udziału w żydowskiej eurowizji ,ewentualnie zaśpiewać inną piosenkę.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY