Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Jacek Sasin o zakazie aborcji eugenicznej: czekamy na wyrok TK, który rozwiąże tę sprawę

Data publikacji: 2019-10-10 09:00
Data aktualizacji: 2019-10-10 10:46:00
WIADOMOŚCI
Jacek Sasin. Fot.: tvn24.pl

Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ ustawowe zagwarantowanie tej kwestii będzie dużo słabszą gwarancją, że ta sprawa zostanie raz na zawsze rozwiązana tak, jak byśmy chcieli, żeby aborcja eugeniczna była niemożliwa – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” wicepremier Jacek Sasin.

 

Jak podkreślił: „zwykłą ustawę można zmienić z dnia na dzień”. – Jeśli do władzy doszłyby szeroko rozumiane środowiska lewicowe, to mogłyby one po wyborach spowodować, że zostanie dopuszczona tzw. aborcja na życzenie. Dlatego wybraliśmy drogę uzyskania gwarancji konstytucyjnych, żeby to uniemożliwić. W zależności od tego, jaki będzie wyrok Trybunału, podejmiemy decyzje dotyczące samego kształtu prawa – zapowiedział.

 

W dalszej części rozmowy wicepremierowi przypomniano, że wniosek do TK w tej sprawie złożyło dwa lata temu ponad stu posłów, a wyroku nadal nie wydano i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. – Zdaję sobie sprawę, że wszyscy byśmy chcieli, żeby ten wyrok już zapadł, ale sprawa musi być od strony prawnej bardzo dobrze przygotowana, żeby nie budzić żadnej wątpliwości – odpowiedział Sasin. – Wiemy, jakie ogromne emocje społeczne wywoła wyrok, niezależnie od tego, jaki by nie był. Stąd tak długi okres rozpatrywania tego wniosku – dodał.

 

Na uwagę, że „premier mówi o ogromnych emocjach, ale na pewno byłyby one mniejsze, gdyby rząd prowadził, chociażby w mediach publicznych, kampanię uwrażliwiającą Polaków na wartość życia”, wicepremier Sasin odpowiedział: „Być może rzeczywiście rząd powinien być tutaj bardziej aktywny, nie mówię NIE”.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
marek
co za obłuda!
@klik
No to spójrzmy obiektywnie i realnie, na przykład na te twoje wypociny: "wszyscy na skutek reklam myślą ze to chodzi tylko o słodkie dzieci z zespołem downa". Kłamstwem tu jest że wszyscy, bo choćby ja tak nie myślę. Czyli widać że to ty masz poważny problem ze zrozumieniem własnych wpisów i z bezsilności odwracasz kota ogonem. Zaatakować? Kolejna bzdura. Ja ci odpowiadam, czyli tylko odpowiadam na twoje ataki. Nawet różnica między znaczeniem słów "atak" i "obrona" jest co obca? A zakładam że jesteś wrogiem obrońców życia, bo w takich tematach nie piszesz nic za ograniczaniem mordowania dzieci, za to jeśli już się wypowiadasz to starasz się rzucać obrońcom życia kłody pod nogi - no bo jaki niby miałby być inny sens twoich wpisów choćby w tym wątku?
do @klik
masz poważny problem z czytaniem ze zrozumieniem ,zakładasz ze rozmawiasz z wrogiem ,i wszystko rozumiesz na zasadzie zaatakować ,obiektywizm i realia są ci obce
@klik
Jak zwykle kłamiesz, bo nie "żadnych", nie "wszyscy", nie "nie potrzebna", nie "nie ma tu nic do rzeczy". A protesty niewiele dały, bo obecna władza ma gdzieś obrońców życia, w tym swoich wyborców. Dlatego pora na zmianę.
Mirek
Za aborcje tzw eugeniczną odpowiedzialność spada na posłów i również na tych którzy na nich świadomie głosowali . Za setki dziennie innych aborcji winni są rodzice ,lekarz i ci którzy namawiali...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY