Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Jak Dehnel z Lisem „katofaszyzm” wymyślili. Chcą w Polsce homoślubów, zanim planeta spłonie

Data publikacji: 2019-09-30 08:00
Data aktualizacji: 2019-09-30 12:29:00
WIADOMOŚCI

Sytuacja w Polsce zmierza w kierunku „reżimu katofaszystowskiego” – taką diagnozę postawił pisarz Jacek Dehnel w rozmowie z Tomaszem Lisem. Obaj publicyści nie zauważyli poważnego błędu w takim postrzeganiu rzeczywistości, a stał się on podmurówką do ferowanej z przytupem oskarżycielskiej tezy.

 

Jacek Dehnel uznał, że sytuacja w Polsce zmierza w kierunku „reżimu katofaszystowskiego”. Jak twierdzi, „ściśle faszystowskie jest mówienie o homoseksualistach jako o zarazie. To teza Himmlera. Jędraszewski dostał ogromne wsparcie od całego Kościoła, ani jeden biskup się nie sprzeciwił. I poparli go od razu politycy pisowscy. Powiedzenie, że jakaś część społeczeństwa jest zarazą i trzeba z nią walczyć, to esencja faszyzmu. Do tego kościelna doktryna naszych biskupów, ale też ajatollahów, że prawo państwowe ma być zgodne z prawem religijnym, sojusz Kościoła z partią, i mamy dojrzewający katofaszyzm”.

 

Obaj panowie bez refleksji nad faktami przeszli do dalszej rozmowy na temat losu homoseksualistów w Polsce i autorytarnych rządach PiS. Tymczasem oskarżenie o katofaszyzm osadzone jest na nieprawdziwej przesłance. Abp Marek Jędraszewski nigdy bowiem nie mówił o żadnym człowieku jako o zarazie. Przeciwnie, wielokrotnie mówił o szacunku do każdego człowieka. Hierarcha skupiał się na groźnej dla ładu społecznego i dla człowieka ideologii LGBT. I przestrzegał przed zagrożeniami płynącymi z jej strony.

 

W rozmowie Lisa z Dehnelem pojawiło się więcej „faszystowskich wrzutek”. Dehnel odniósł się do wydarzeń z Białegostoku, gdzie brał udział w blokowanym przez kontrmanifestantów marszu równości. O swoich przeciwnikach powiedział, że „żyją na planecie, która zaraz się ugotuje, mają w życiu ciężko, a ktoś im wmówił, że ich realnym problemem jest to, że ja zawrę związek małżeński albo że ich dzieci będą miały w szkole edukację prawdziwą, a nie katechetyczną”. I znów sięgnął po uzasadnienie rodem z nazistowskich Niemiec: „Oni wyszli tam na ulice ze szczytnych pobudek ochraniania dzieci. Dokładnie jak część antysemitów w nazistowskich Niemczech z najbardziej szczytnych pobudek była za tępieniem Żydów”.

 

W rozmowie nie brakuje bowiem nawiązań do dyktatury, faszyzmu. Mowa o wszechwładnych rządach, które – jeśli tylko zachcą – mogą urządzać prowokacje przeciwko LGBT. „Rządzący na pewno mają narzędzia, żeby w parę chwil zainstalować mi na przykład pornografię dziecięcą w komputerze. Panu też zresztą” – dodał Dehnel.

 

O co chodzi rozmówcy Tomasza Lisa? O zmianę władzy! To jasne. Na taką, która będzie bardziej otwarta na rewolucję obyczajową. Dehnel nie kryje swoich sympatii politycznych. Wie że siły skupione wokół Grzegorza Schetyny nie zmienią rzeczywistości na sprzyjającą homnoseskualistom. On sam stawia na Zadnberga! Bo głosuje „moralnie”. A przy całym tym utyskiwaniu na Kościół i hierarchów poeta przyznaje, że zagłosuje w Wiedniu, w okręgu wyborczym zorganizowanym w sali parafialnej… jak wiele innych zagranicznych komisji.

 

Przez rozmowę przewija się jeden, zdaje się istotny dla Dehnela – jako zadeklarowanego homoseksualisty, żyjącego z związku z innym mężczyzną – wątek: „równych praw” dla osób LGBT. „Jeśli ma pan jedną grupę obywateli, którzy mogą zawrzeć związki małżeńskie, i drugą, która nie może, to jest dyskryminacja. Z powodu religijnej homofobii w Polsce” – mówił. I na początek proponuje: „zróbmy związki partnerskie”. Co dalej? „Pokażmy Polakom, że od tego niebo się nie zawali na głowę. A kiedy zobaczą, że to nic złego, wprowadźmy małżeństwa” – dodał. To w jego ocenie jest „kompromis”.

 

O adopcję dzieci przez homoseksualistów Tomasz Lis już nie dopytał. W sumie, po co? Przecież planeta się wkrótce spali. Kto by tam w takiej sytuacji zawracał sobie głowę takimi sprawami? Najpierw homomałżeństwa…

 

 

Źródło: „Newsweek”

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Prawak
Ja tam czytałem tweeta pewnej osoby niewierzącej, która też krytykowała ten artykuł, i mówiła, że właśnie on to faszyzm. A ja kupię sobie hulajnogę, a najlepiej elektryczną, żeby nie musieć pedałować. Ktoś zobaczył lub obczaił żarcik?
jery
Czyli sodomia uratuje nas przed globalnym ociepleniem.
Zbigniew
A wy to kryptofaszyści w nowym stylu!Chcecie zmuszać ludzi do homoseksualnych praktyk.
Tommy
Takie artykuly wywiady z lewj strony pokazuja w jakiej chwili obecnie sie znajdujemy,jak bardzo chce sie przeprowadzic rewolucje swiatopogladowa w Polsce,prosze zwrocic uwage jeszcze pare lat temu panowal wzgledny spokoj A dzisiaj szatan atakuje z cala sila nasze katolicki narod i niestety wielu rodakow jest obojetnych a nawet niektorzy chca byc nowoczesni,Europejczycy itd i poperaja ta pseudowolnosc Jak rozmawiac z ludzmi ktorzy blednie uwazaja ze jestesmy sredniowieczem,zacofanym narodem????? Rece opadaja!!! Potrzeba duzo modlitwy ,postu Jesli bylaby jakas ingerencja z Nieba jakis znak,jakies wstrzasajace wydarzenie to narod by sie obudzil,przypomnial o swoich katolickich korzeniach.......jest takie przyslowie Jak trwoga to do Boga
Zawróć
Taką diagnozę postawił pisarz Jacek Dehnel w rozmowie z Tomaszem Lisem? Czy nie pokazują ,że już za życia obydwaj umierają czy już umarli?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY