Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
03   KWIETNIA   2020 r.
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża

Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Jakub, Pankracy
 
Polonia Christiana nr 50       TEMAT NUMERU: WYBIERAJ ŻYCIE
Jerzy Wolak

Jeżeli nie teraz, to kiedy?

Jeżeli nie teraz, to kiedy?

Dziś jest czas uleczyć chorą rzeczywistość. Dziś jest czas zmienić zbrodnicze prawo. Lepszej okazji nie będzie. Bóg sam dał nam znak i będzie walczył za nas.

  

Fakt, iż projekt ustawy całkowicie zakazującej aborcji wywołał wściekłość lewicy, zupełnie nie dziwi. Zdumiewa za to rezerwa – wręcz niechęć – z jaką odnoszą się doń środowiska określające się mianem prawicowych, ba, konserwatywnych. To zresztą nie pierwszyzna – nie od dziś bowiem ludzie mający usta pełne bogoojczyźnianych frazesów natychmiast nabierają w nie wody, gdy chodzi o obronę życia nienarodzonych. Pewne novum w tej retoryce stanowi oskarżenie twórców najnowszej inicjatywy antyaborcyjnej o wybujałe ambicje polityczne mające na celu rozbicie prawicy, jednak reszta prawicowej frazeologii pozostaje bez zmian.

 

Po co – wołają – naruszać kruchy kompromis? Jeśli zaczniemy przy tym grzebać, to zburzymy z takim trudem osiągnięty stan równowagi, co umożliwi lewicy kontrofensywę, i możemy utracić nawet to, co mamy. Przecież w tej kwestii i tak przewyższamy kraje Zachodu – skupmy się więc na innych sprawach – małoż to w Polsce jest do zrobienia? Za wcześnie na takie radykalne posunięcia – najpierw trzeba umocnić własne pozycje, usprawnić państwo, zreformować gospodarkę, ulżyć losowi najuboższych, słowem: zacząć od kwestii podstawowych, a dopiero później, w bardziej sprzyjającej sytuacji, zająć się zagadnieniami tak wydumanymi. Błędem byłoby rozpoczynać wojnę światopoglądową w sytuacji, gdy nareszcie mamy taki korzystny układ polityczny – tego typu wojna mogłaby go zniszczyć i co by nam zostało? Krótko mówiąc, jeszcze nie teraz, w przyszłości owszem, ale dziś nie ma po temu warunków.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie