Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 31 MAJA
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Imieniny obchodzą:
Aniela, Marietta
 

Już po głosowaniu. Projekt „Stop pedofilii” trafił do komisji sejmowej

Data publikacji: 2019-10-16 18:00
Data aktualizacji: 2019-10-17 08:50:00
WIADOMOŚCI
Fot. TVP Parlament

Obywatelski projekt ustawy „Stop pedofilii” będzie w nowej kadencji parlamentu rozpatrywany przez sejmową komisję do spraw zmian w kodyfikacjach. W środę posłowie nie zaakceptowali wniosku o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

 

Za odrzuceniem projektu opowiedziało się 150 posłów, zaś przeciwko 243. Wstrzymało się od głosu 13 parlamentarzystów. Przed głosowaniem mecenas Olgierd Pankiewicz, pełnomocnik komitetu „Stop pedofilii” odpowiadał na pytania z sali.

 

Chwilę wcześniej przedstawicielki opozycji dały upust swym emocjom. – Wara od naszych dzieci! – wołała Joanna Scheuring-Wielgus z koła Teraz!, domagając się pozostawienia pełnej dowolności w formie i treści szkolnej seksedukacji. Z kolei Monika Wielichowska z PO zachęcała młodzież do pójścia drogą „czarnych marszów” i demonstrowania sprzeciwu. Krzysztof Paszyk z PSL-KP mówił, że autorzy projektu wprawdzie chcą słusznie chronić młodych ludzi przed pedofilią i pornografizacją, lecz wykluczają rzekomo podstawowe narzędzie ochrony, jaką miałaby być w jego ocenie edukacja seksualna w szkołach.

 

Podczas wtorkowej debaty stanowiska dotyczące projektu zaprezentowali przedstawiciele poszczególnych klubów i kół parlamentarnych. „Za” opowiedziały się zdecydowanie: Prawo i Sprawiedliwość oraz Konfederacja. Przeciwko były Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Nieprzychylną opinię wyraził reprezentant klubu PSL – KP.

 

Ponieważ projekt jest inicjatywą obywatelską, prace nad nim będą mogły być kontynuowane w kolejnej kadencji. Pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym składzie zaplanowane jest na listopad.

 

 

Źródło: TVP Parlament

RoM

 

Pierwsze czytanie projektu „Stop pedofilii”

Co mówili posłowie podczas wtorkowej debaty?

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Robi
Razem, Nowocześni posełowie Gangu Olsena i czterolistnej koniczynki ze zrozumieniem nie potrafią przeczytać 7 zdań z projektu ustawy "Stop Pedofilii" to mamy to co mamy. Amok, lament, płacz, zagubienie no i agresja z kłamstwami. Jedyne co jest prawdziwe to starch w oczach Pani poseł Joanny Scheuring-Wielgus, że propaganda gender może zostać zablokowana.
cba
Ciekawe co tym razem wymyślą masoni z PiS aby zrealizować swoją maksymę i cel: "Ziemia bez narodu dla narodu bez ziemi".
bogumił
@Second: 93% Polaków głosujących w wyborach wybrała partie popierające to co się dzieje obecnie na Zachodzie. Wybrała "Nowy wspaniały świat" i niewolnictwo dla siebie i swoich dzieci. Tak, uważam wyborców PiS, PO, PSL, SLD za głupców. Rewolucja zjada własne dzieci, oni wybrali swoją własną zagładę.
Polka
Korwina lansują na lidera Konfederacji, żeby podważyć wiarygodność tego ugrupowania. Tylko nie wiem po co katolicy, prawicowcy i porzadni ludzie wzięli go do tej konferencji...
@Second
Pan Mikke mówi rzeczy, które zrażają , albo sam jest nieinteligentny, albo robi to celowo. O ile wcześniej mnie to nie obchodziło, bo działał na własny rachunek, to teraz zraża też do Konfederacji, media czynią go liderem tego ugrupowania, a jest jednym z bodaj dwunastu. Konfederacja to nie tylko ani nie przede wszystkim Korwin. Jest tam wielu naprawdę mądrych i dobrych ludzi, prawdziwych patriotów i chrześcijan. Niepotrzebnie się do nich źle nastawiasz. A co do Korwina, popieram Damiana K: Oby udał się już nie długo na emeryturę.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY