Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 MAJA
Bł. Lanfranka z Bec
Bł. Lanfranka z Bec
Imieniny obchodzą:
Emilia, Wilhelm
 

Kanada: 26-letni mężczyzna dźgnął księdza odprawiającego Mszę świętą

Data publikacji: 2019-03-22 19:00
Data aktualizacji: 2019-03-22 19:53:00
WIADOMOŚCI
Oratorium św. Józefa w Montrealu, fot. Bildagentur Huber / Kremer Susanne

Podczas Mszy świętej sprawowanej w Oratorium św. Józefa w Montrealu, mężczyzna zaatakował księdza i dźgnął go nożem. Kapłan momentalnie upadł, ale jego życiu i zdrowiu na szczęście nic nie zagraża. 26-latek, który dopuścił się przestępstwa jest znany miejscowej policji.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek w Oratorium św. Józefa Mount Royal w Montrealu. Młody mężczyzna zaatakował o. Claude’a Grou, który odprawiał Mszę świętą. Kapłan raniony nożem upadł na podłogę w prezbiterium, ale szczęśliwie przeżył, a teraz jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Napastnik, który zaatakował księdza trafił do aresztu. Kanadyjskie media poinformowały, że mężczyzna wcześniej widniał już w policyjnych kartotekach.

 

Atak mężczyzny na katolickiego kapłana miał miejsce podczas odprawiania Mszy świętej, dlatego policja będzie mogła korzystać z zeznań wielu świadków zdarzenia. Co więcej, Msza była transmitowana za pośrednictwem internetu, dlatego udało się zachować nagranie z tragicznego ataku. „Widziałem jak wyciąga nóż i zmierza w kierunku ojca Grou. Wyszedłem z ławki i krzyczałem, aby uciekał do zakrystii” - mówił Adele Plamondon, świadek zdarzenia.

 

Tuż po przeprowadzeniu ataku na księdza, wierni zgromadzeni w Oratorium zareagowali i zatrzymali sprawcę. Ochronili również kapłana przed ewentualnymi kolejnymi ciosami nożem. O. Claude Grou trafił do szpitala w Montrealu. Lekarze poinformowali, że jego stan jest stabilny, a dwie rany kłute, które pozostały na ciele 77-letniego księdza, nie są bardzo głębokie i poważne. „Nie ma zagrożenia życia ranionego kapłana” - powiedział przedstawiciele uniwersyteckiego szpitala Health Center.

 

Zdarzenie skomentował na Twitterze burmistrz Montrealu Valerie Plante, która skrytykowała napaść na rektora Oratorium św. Józefa. „Co za okropny i niewybaczalny gest. Odczułam ulgę, gdy dowiedziała się, że życie ks. Claude’a Grou nie jest zagrożone, a jego stan jest stabilny. W imieniu wszystkich Montrealczyków życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia” - napisała.

 

Do tragicznego zdarzenia odniósł się również premier Kanady Justin Trudeau. „Co za okropny atak w oratorium św. Józefa w Montrealu. Ojcze Grou, Kanadyjczycy myślą o tobie i życzą ci szybkiego powrotu do zdrowia” - napisał premier.

 

 

Źródło: ici.radio-canada.ca

WMa

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
szpulas11
ukarać wiejskiego proboszcza? KALWARIA film? czy arab?