Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Kandydaci zabiegają o głosy Krzysztofa Bosaka. Jasne stanowisko liderów Konfederacji

Data publikacji: 2020-06-28 21:09
Data aktualizacji: 2020-06-28 23:13:00
WIADOMOŚCI
Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM

Kluczowe dla wyniku II tury wyborów prezydenckich mogą być głosy wyborców Krzysztofa Bosaka, który uzyskał poparcie na poziomie 7,4 proc. Zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski zabiegają o jego wsparcie. Liderzy Konfederacji ogłosili już do czego będą zachęcać swoich wyborców i sympatyków.

 

W powyborczych przemowach zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski zrobili ukłon w stronę wyborców Krzysztofa Bosaka. Obaj politycy, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich, liczą na głosy sympatyków kandydata Konfederacji. Andrzej Duda zwraca uwagę, że w sprawach światopoglądowych ma praktycznie identyczne poglądy co Krzysztof Bosak, natomiast Rafał Trzaskowski twierdzi, że z liderem Konfederacji łączą go poglądy na gospodarkę.

 

Z pewnością kandydaci największych ugrupowań mają nadzieję na wsparcie ze strony Krzysztofa Bosaka. Ale jak wynika z oficjalnego stanowiska liderów Konfederacji, politycy tego ugrupowania nie zdecydują się wesprzeć konkretnego kandydata. „W drugiej turze wyborów prezydenckich Konfederacja zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem” – napisano w oficjalnym stanowisku.

 

„Informujemy jednocześnie, że Konfederacja nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, którzy będą rywalizować w drugiej turze wyborów prezydenckich” – podkreślają liderzy Konfederacji.

 

Informacje te potwierdził również Tomasz Grabarczyk, wiceszef sztabu wyborczego Krzysztofa Bosaka. „Nie popieramy żadnego kandydata w drugiej turze i oddajemy naszym wyborcom wolną wolę, jeśli chodzi o poparcie. Nie wpisujemy się w ten spór między PiS-em a Platformą, spór dwóch kandydatów, którzy w naszej ocenie są kandydatami złymi i nie chcemy żadnego z nich popierać” – powiedział Grabarczyk w rozmowie z portalem tvp.info.

 

Przypomnijmy, że w niedzielnych wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda z poparciem 41,8 proc głosów. Polityk w drugiej turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim z Koalicji Obywatelskiej, który zgromadził poparcie na poziomie 30,4 proc.

 

 

Źródło: Facebook, tvp.info

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
woffer
A kogo popiera Krzysztof Bosak a nie Konfederacja jako ogół
Ello
Jeden i drugi kandydat jest pod wpływem okrągłego stołu. Nie nadają się jak i cała reszta. Powinni przyjść nowi a my opowiemy się w referendum.
BHO
Bez Boga, ani do proga. Ci co z Bogiem na pierwszym miejscu idą, wiedzą jak się zachować, jak głosować. Dziesięć Przykazań Bożych trzeba wdrożyć.
Alan
Czyli Konfederacja umywa ręce, wyborcy Bosaka będą obrażeni na cały świat i nie pójdą na wybory,natomiast wyborcy Hołowni pójdą i zagłosują na Rafała T.I będzie karta LGBT A nie karta rodziny,tacy to waleczni prawicowcy w Konfederacji.
Taka prawda
@ Stefan, jeśli uważasz, że Amerykanie są gorsi od Niemców, TO KIM TY JESTEŚ? o zgrozo
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY