Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 21 LUTY
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
Najświętszego Oblicza Jezusa
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks
 

Kard. Burke: Polska jest promykiem nadziei, który inspiruje Kościół powszechny

Data publikacji: 2018-06-04 14:00
Data aktualizacji: 2018-06-04 15:05:00
RELIGIA
PCh TV

Polska jest takim promykiem nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie, promykiem, który inspiruje Kościół powszechny – powiedział w rozmowie z KAI kard. Raymond Leo Burke.

 

Amerykański hierarcha przebywa aktualnie z kilkunastodniową wizytą w Polsce. Kard. Burke w rozmowie z Dawidem Gospodarkiem przyznał, że dostrzega wyjątkową rolę Polski w Kościele. Nasz kraj bowiem postrzegany jest jako „promyk nadziei w coraz bardziej zdechrystianizowanym i zsekularyzowanym świecie”. Jak dodał, wiele osób, w tym on sam, „spogląda z nadzieją na to, że rzeczywiście Polska odda wielką przysługę Kościołowi powszechnemu i całemu światu”.

 

Chodzi tu w szczególności o „wierność modlitwie, liturgii i w szczególności życiu sakramentalnemu”. - W Polsce cały czas ludzie chodzą do kościoła i się modlą -  dodał hierarcha. W ocenie kardynała, ta cecha Kościoła w Polsce „rzeczywiście daje tę siłę, która może być wsparciem dla Kościoła powszechnego”.

 

Kard. Burke podzielił się też swoimi doświadczeniami z przeżywanej w Polsce (we Włocławku i w Spycimierzu) uroczystości Bożego Ciała, gdzie w procesjach uczestniczyło duża liczba wiernych, a na uroczystość zostały przygotowane wielokilometrowe kwiatowe dywany o niepowtarzalnych wzorach. - To wszystko na cześć Najświętszego Sakramentu. To było wspaniałe! To też jest dla mnie dowód na to, jak bardzo wierni angażują się w życie modlitewne i życie wiarą – dodał.

 

Źródło: KAI

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Urszula Jadwiga
Polskę szczególnie Maryja umiłowała. Chwała Panu.
Emil M.
Czegóż jęczycie? Wytknijcie nos poza granice Polski, a przekonacie się, że Eminencja jednak może mieć rację. Nie doceniacie tych, którzy wierzą, ich ilości, zakorzenionej, ale "uśpionej" u niektórych wiary. Nie skupiajcie się nad tym tylko, co złe! Kto wie, co się stanie jak przyjdzie trwoga...
Ewka
jeszcze niedawno też myślałam, że w Polsce jest lepiej. ale to błąd. w Polsce pomimo tylu łask Bożych jest tragicznie. dostrzeżmy to w końcu. dzieci i młodzież są praktycznie straceni. boli to co piszę, ale tak jest.trzeba wielkiej modlitwy, ale kto ją poprowadzi, księża którzy sami się nie modlą? u nas w parafii jest od stycznia całodzienna adoracja. w parafii 3 księży. poza proboszczem nie widziałam tam ani razu wikarych, ba, potrafią przechodzić przed NS i nie uklęknąć!!!! już nie wspomnę mojej parafii gdzie ksiądz wrzeszczy na ludzi, że chcą klękać do Komunii, bo on zarządził że mają stać i mamy się słuchać. i nie udziela tym którzy klękają. teraz była 1 komunia św i też dzieci stoją. szaleństwo. nie mamy się czym niestety cieszyć.
Robert
Polska na tle innych krajów zachodu może i wygląda lepiej, ale to nie oznacza, że jest dobrze. Katolików, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób walczyć za wiarę jest garstka. Ludzi w kościołach z roku na rok jest coraz mniej. W dużych miastach degrengolada moralna nie odbiega od tej na zachodzie. Nie ma nadziei, nie w Polsce.
iskierka
Czyżby Kard. Burke zapomniał, że Kościół Polski PODLEGA papieżowi. Zatem formalne zmiany jakie zostały wprowadzone przez Rzym zostały wprowadzone w Polsce. Mówienie o pobożności TŁUMÓW uczestniczących w tradycyjnych procesjach jest bardzo infantylne. Dowód :- wystarczy przypomnieć TŁUMY chodzące za samym Jezusem ; - frekwencję na Eucharystiach niedzielnych. Jest źle - stąd otwartość biskupów polskich na różnego rodzaju ruchy włącznie z sektami i gotowość na różne EKSPERYMENTY byle powiększyć liczebność >wiernych
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY