Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 28 STYCZNIA
Św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła Bł. Juliana Maunoir
Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Julian
 

Kard. Gerhard Müller: pomysł nauczania zaproponowany przez synod to karykatura

Data publikacji: 2019-11-15 17:00
Data aktualizacji: 2019-11-15 18:02:00
RELIGIA
fot. REUTERS/Max Rossi/FORUM

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller, broni działania austriackiego pro-lifera, Alexandra Tschugguela, który wrzucił figurki Pachamamy do Tybru. Hierarcha ostrzega też przed wielkim eksodusem wiernych z Kościoła katolickiego w Ameryce Łacińskiej.

 

Kardynał Gerhard Müller udzielił wywiadu niemieckiemu dziennikowi katolickiemu „Die Tagespost”.

 

W ocenie hierarchy nie ulega najmniejszej wątpliwości, że w Watykanie doszło w związku z kultem Pachamamy do wielkiego skandalu. W związku z tym były prefekt następcy Świętego Oficjum pozytywnie ocenił czyn Alexandra Tschugguela. - Gdy pasterze śpią, wybija godzina świeckich – powiedział, nie wymieniając jednak Austriaka z nazwiska. Wskazał przy tym, że czczenie stworzonych przez ludzi figurek, zamiast prawdziwego i jedynego Boga, i to w obecności ludzi Kościoła, było po prostu bluźniercze.

 

Pytany o sam fakt wrzucenia figurek Pachamamy do Tybru wskazał hierarcha na starotestamentalnych proroków, którzy – podkreślił – byli często dalece bardziej surowi. Przywołał też przykład apostoła Niemców, świętego Bonifacego, który ściął dąb Donara (Thora) i z pozyskanego w ten sposób drewna wybudował kaplicę. Jak stwierdził Müller, dziś niektórzy uczniowie Pana Jezusa byliby najwyraźniej gotowi osądzić samego Chrystusa bardzo surowo za wypędzenie przekupniów ze świątyni, oskarżając Go o zbyt małą gotowość do dialogu…

 

Hierarcha zaznaczył też, że jeżeli ludność amazońska jest ochrzczona i przynależy do Pana Jezusa, to nie może czcić żadnych fałszywych bożków; jeżeli je czci, to znaczy, że nie jest częścią Kościoła katolickiego, stąd nie ma prawa uczestniczyć aktywnie w liturgii i wnosić na nią swoje kultyczne przedmioty.

 

Kardynał uznał ponadto, że skandal z Pachamamą zostanie wykorzystany przez liczne skrajnie antykatolickie południowoamerykańskie sekty; będą one wykorzystywać tę sytuację do przekonywania katolików, iż powinni opuścić Kościół katolicki, bo sam papież jest po prostu antychrystem. Müller jest przekonany, że dziesiątki tysięcy katolików po nagłośnieniu filmów z Pachamamą opuszczą w Ameryce Łacińskiej Kościół święty. Nad tym jednak, jak przypuszcza, nikt się wcześniej nie zastanawiał.

 

Hierarcha stwierdził wreszcie, że pomysł na ewangelizację, jaki zaprezentowali na Synodzie Amazońskim biskupi, okazał się być prawdziwą „karykaturą” tego, do czego wzywa Chrystus w Ewangelii św. Mateusza; tym więcej, że współczesna młodzież w Ameryce Łacińskiej nie interesuje się bynajmniej Pachamamą, ale laptopami i smartfonami. - To tyle jeżeli chodzi o współczesność organizatorów Synodu – powiedział gorzko.

 

Źródło: die-tagespost.de

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Airam
@ kwiatek 77. Mnie przytoczony przez Ciebie fakt nie zdziwił. Sadzę, że w polskich kościołach następuje rozmiękczanie, przez kapłanów, wrażliwości wiernych na otwarcie się na ekumenizm W moim parafialnym kościele od jakiegoś czasu wikary podczas swoich kazań przytacza przykłady z życia czy to muzułmanów czy żydów. Czasami są one zupełne od czapy, ale ludzie oswajani są z równością różnych wyznań czy religii. Sądzę, że jest to przemyślany plan, a nie teoria spiskowa.
czarny papież
zgrabnie ujęte: sekty będą zachęcać do opuszczenia Kościoła, przekonując, ze papież jest antychrystem
AndrzejBR
CYTAT:''nie ma prawa uczestniczyć aktywnie w liturgii''-to bardzo niekonkretne określenie! Co to znaczy AKTYWNIE? Przez 2 tys lat. nieochrzczony w ogóle nie miał prawa WSTĘPU do Kościoła, a co dopiero uczestniczenia fizycznie, a aktywnie, niby co to ma znaczyć? Woda zatruta a Hierarchowie apelują o OSTROŻNE SPOŻYWANIE. Dzwony maja bić na trwogę a nie grożenie paluszkiem . . .
kwiatek77
W tym momencie te pytania na kanale księdza są widoczne, to co napisałam o przykładzie muzułmanina, jest w filmiku tym: "Pytania do ks. kardynała Roberta Sarah cz. 5" z kanału ks. Arkadiusz Szczepanik, z dnia 15 lis 2019 Według mojej wiedzy muzułmanie nie wierzą w Pana Jezusa Chrystusa jako Boga...więc jeśli wierzą, to w bożka...
kwiatek77
Ale najbardziej wzburzył mnie taki fakt! Podczas tych pytań po wykładzie "ks. Robert kardynał Sarah - XXX Forum Szkół Katolickich na Jasnej Górze", Kardynał zaczął opowiadać o tym, że katolicy muszą przywrócić ciszę w modlitwie do Boga. Przykład, który podał był skandaliczny! Jak na prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów! Podał przykład muzułmanina, który dokonuje ablucji przed modlitwą, Kardynał wczuł się dokładnie opisując jak muzułmanin obmywa uszy, oczy, twarz, ręce i nogi, a potem Z NIKIM JUŻ NIE ROZMAWIA. To miał być przykład dla katolików jak się modlić! Jak zachować ciszę przed Bogiem...Boże miej litość nade mną! To już nie było żadnego Świętego, którego przykład Kardynał mógł podsunąć katolikom? Nie dziwię się, że ks. Szczepanik ukrył filmiki z odpowiedziami na pytania. Chociaż szkoda, bo może komuś rzuciłyby światło! Mamy walczyć o wiarę, nie o Duchownych! Nie tylko papież nie jest Bogiem! Kardynał Sarah też nie jest Bogiem!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY