Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 24 STYCZNIA
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Felicjia, Felicjan
 

Kard. Ranjith: muzułmanie muszą zdawać sobie sprawę z konsekwencji radykalizmu

Data publikacji: 2019-07-19 17:50
Data aktualizacji: 2019-07-19 18:00:00
RELIGIA
REUTERS / Chris Helgren / FORUM

Minęły trzy miesiące od ataków terrorystycznych na Sri Lance, w których zginęło 258 osób, a ponad 600 zostało rannych. My tymczasem nadal nie znamy prawdy. To, co się wydarzyło ciągle jest owiane tajemnicą – mówi metropolita Kolombo. Kard. Malcolm Ranjith oskarżył rząd o nieudolność i uległość wobec sił międzynarodowych.

 

Lankijski hierarcha w wywiadzie dla agencji Asia News przypomniał dzień zamachu, 21 kwietnia. „To, co zobaczyłem po przyjeździe na miejsce zamachu było wprost niewiarygodne. Płakałem. Nie mogłem znieść cierpienia tak wielu zrozpaczonych ludzi. Nigdy w życiu nie widziałem takiego cierpienia, nigdy tego nie zapomnę” - mówił. Dodał, że dziś kościoły, które po zamachu zostały zamknięte na kilka tygodni, funkcjonują już na 90 procent. Jednak przy okazji wielkich celebracji podejmowane są szczególne środki ostrożności, aby zapewnić wiernym bezpieczeństwo.

 

Kard. Ranjith odniósł się także do relacji z muzułmanami. Podkreślił, że katolicy nigdy nie mieli z tym problemu. Ostatnie lata jednak przyniosły stopniową radykalizację szczególnie wśród młodych muzułmanów. „Z naszej strony robimy wszystko, aby na poziomie lokalnym mieć z nimi dobre kontakty, unikamy konfrontacji i szukamy pokojowego współżycia”. Zwrócił jednak uwagę, że muzułmanie muszą zdać sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie ze sobą radykalizacja. Winni więc eliminować wszelkie ekstremizmy i blokować ten ruch, który rozprzestrzenia się w całym świecie.

 

Metropolita Kolombo dodał także, że ruch ekstremistyczny finansowany jest przez niektóre kraje Bliskiego Wschodu. Dlatego też wspólnota międzynarodowa, w szczególności Stany Zjednoczone, muszą mieć odwagę, aby potępić tego typu działania, a przede wszystkim powinni przestać sprzedawać im broń. „Część krajów rozwiniętych nie jest szczera i na tym buduje swoje interesy polityczne” – podkreślił hierarcha.

 

 

Źródło: vaticannews.va, KAI

WMa

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Andrzej BR
Przecież to właśnie radykalizm Jezusa Chrystusa i Jego Uczniów jest WSZYSTKIM co określa Katolikos: Kościół Jedyny, Powszechnie Uznany, za Prawdziwie Objawiony! Wszystko inne to mrzonki zawieszonych w obłokach umysłów, według nich nie można nawet zrozumieć: Że śmierć jest czymś uwalniającym - a nie KARĄ! Uwalnia od: dywagacji; halucynacji; frywolnizacji; wolnomyślicielstwa; domniemalności; widzimisielstwa; megalomanii; krnąbrności; genderalności; homozboczenia; sexsprymitywności; nieczystości; chrzanienia; dobromyślicielstwa; BoJazakładamostwa; Mniemanologii; Mistyfikatoryki; kryptoperwersji; aż po SYLABIZM! - czyli ukryte w ludzkie głoski, same glosolalie, które choć "piękne" bez Tłumacza znaczą tyle co plama na czystej, białej karcie! ISLAM to Źródło władzy szatana, wszędzie szeptana, ale kto tego nie rozumie i nie krzyczy - Jest WINIEN!!! Potem już tylko sam będzie krzyczał : RATUNKU! - i nikt nie odpowie!
Jot
Muzułmanom trzeba przypominać że są patologią bo Mahomet to bandyta, gwałciciel, pedofil, bigamista podobnie jak ikony Starego Testamentu np Jakub i morderca. Jak mają takiego za wzór to są patolami. Nie wolno tdgo owijać w bawelnę - patologia to patologia.