Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Kard. Robert Sarah ułożył specjalną modlitwę za Kościół w Niemczech

Data publikacji: 2019-11-15 20:18
Data aktualizacji: 2019-11-15 20:54:00
WIADOMOŚCI
Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

Kardynał Robert Sarah ułożył specjalną modlitwę za Kościół katolicki w Niemczech. Jak podkreśla, w tym kraju szczególną siłę ma kryzys, jakiego dzisiaj doświadczają katolicy.

 

Wkrótce w Niemczech wyjdzie najnowsza książka kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Idzie o wywiad-rzekę z Nicolasem Diatem, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Wieczór się zbliża i dzień się już chyli”.

 

Kardynał w miniony czwartek prezentował publikację na spotkaniu w Warszawie zorganizowanym przez Konferencję Episkopatu Polski. To właśnie tam wyraził swoją troskę o Kościół katolicki w Niemczech.

 

Jak przyznał urodzony w Gwinei purpurat, w związku z dramatyczną sytuacją w Republice Federalnej zdecydował się na niecodzienny krok: w niemieckiej edycji swojej pracy postanowił zamieścić specjalną modlitwę za Kościół katolicki w tym kraju. - Kościół ten szczególnie cierpi z powodu kryzysu, który właśnie przeżywamy – wyjaśnił hierarcha.

 

Na warszawskiej konferencji kardynał mówił, że dziś Kościół katolicki znajduje się w podobnej sytuacji, jak apostołowie w Wielki Piątek. - Zdradzamy dziś Jezusa dokładnie tak, jak Judasz. Jednocześnie jesteśmy w sytuacji uczniów idących do Emaus – zwątpiliśmy, ale w tym zwątpieniu i zamieszaniu przychodzi do nas Chrystus – powiedział.

 

Hierarcha podkreślił, że przyczyną kryzysu Kościoła katolickiego jest utrata wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

 

Purpurat wezwał do twardego trzymania się niezmiennego kościelnego nauczania oraz do gorliwej modlitwy, bo bez niej, wskazał, człowiek nie ma żadnej przyszłości.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka > Dari
Przepis NA WSZYSTKO podał Syn Boży Jezus Chrystus zawiera się w Modlitwie Ojcze Nasz ...Odpuść nam nasze winy..,I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen. Czyżby Twoja modlitwa była inna ? Własnymi Słowami wg własnych upodobań i życzeń ? Co do Faryzeuszy i ich "bełkotu -modlitw" to P. Jezus w przypowieści o celniku i faryzeuszu jasno wskazał jaka modlitwa została przyjęta. >"Boże miej litość DLA MNIE GRZESZNIKA" .Słudzy Boży wierni świeccy, duchowni a nawet Kardynałowie przyjmują krytykę i upomnienie jako łaskę od Pana Boga ku lepszej służby w wypełnieniu Woli Bożej a PŁACZ jest wyrazem skruchy > gdyż słudzy NIEUŻYTECZNI JESTEŚMY. Święty i WIELKI jest tylko Pan Bóg i tylko Jemu przynależna jest CHWAŁA.
Pola
Protestanckim Niemcom i U.E. NAJBARDZIEJ przeszkadza Maryja KRÓLOWA POLSKI!!! Straszne, że i Kościół polski policzmy: W ILU kościołach W CENTRUM/nie po kątach- jest obraz Matki Bożej W KORONIE? i młodzi Polacy lekceważą już Maryję Królową! Jeśli stracimy świadomość naszej tożsamości, że jesteśmy JEJ KRÓLESTWEM - to będzie to nasz koniec jako Polaków...będziemy europejczykami...europe ... Módlmy się za Benedykta XVI i ks.kard. Mullera !
Darius
iskierka - jesteś wielki/a... Kardynał pewnie popłakał się od tak odważnej krytyki!! 3 zdania a tyle mądrości... takiej faryzejskiej. Fascynują mnie ortodoksyjni " katolicy" którzy mają przepis na wszystko byle nie była to modlitwa
iskierka
Ułożył specjalna modlitwę ? Lepiej by było gdyby zaczął odprawiać Mszę św. w rycie trydenckim za Kościół w Niemczech i swoich braci Biskupów. Modlitwę znamy nauczył jej Pan Jezus > Ojcze Nasz... Co do twardego NAUCZANIA to trudno przyjmować rady od modernistycznego Pasterza .
Leszek
Trzeba bronic Kościoła. Jezus i tak zwycięży, módlmy się o głęboką wiarę. To już chyba czasy eschatologiczne, a szatan się wścieka. Jezus i Maryja i tak zwycięża.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY