Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 09 GRUDNIA
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy

Imieniny obchodzą:
Leokadia, Wiesława, Waleria
 

Kard. Robert Sarah ułożył specjalną modlitwę za Kościół w Niemczech

Data publikacji: 2019-11-15 20:18
Data aktualizacji: 2019-11-15 20:54:00
WIADOMOŚCI
Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

Kardynał Robert Sarah ułożył specjalną modlitwę za Kościół katolicki w Niemczech. Jak podkreśla, w tym kraju szczególną siłę ma kryzys, jakiego dzisiaj doświadczają katolicy.

 

Wkrótce w Niemczech wyjdzie najnowsza książka kard. Roberta Saraha, prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Idzie o wywiad-rzekę z Nicolasem Diatem, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Wieczór się zbliża i dzień się już chyli”.

 

Kardynał w miniony czwartek prezentował publikację na spotkaniu w Warszawie zorganizowanym przez Konferencję Episkopatu Polski. To właśnie tam wyraził swoją troskę o Kościół katolicki w Niemczech.

 

Jak przyznał urodzony w Gwinei purpurat, w związku z dramatyczną sytuacją w Republice Federalnej zdecydował się na niecodzienny krok: w niemieckiej edycji swojej pracy postanowił zamieścić specjalną modlitwę za Kościół katolicki w tym kraju. - Kościół ten szczególnie cierpi z powodu kryzysu, który właśnie przeżywamy – wyjaśnił hierarcha.

 

Na warszawskiej konferencji kardynał mówił, że dziś Kościół katolicki znajduje się w podobnej sytuacji, jak apostołowie w Wielki Piątek. - Zdradzamy dziś Jezusa dokładnie tak, jak Judasz. Jednocześnie jesteśmy w sytuacji uczniów idących do Emaus – zwątpiliśmy, ale w tym zwątpieniu i zamieszaniu przychodzi do nas Chrystus – powiedział.

 

Hierarcha podkreślił, że przyczyną kryzysu Kościoła katolickiego jest utrata wiary w realną obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

 

Purpurat wezwał do twardego trzymania się niezmiennego kościelnego nauczania oraz do gorliwej modlitwy, bo bez niej, wskazał, człowiek nie ma żadnej przyszłości.

 

Źródło: Katholisch.de

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka > Dari
Przepis NA WSZYSTKO podał Syn Boży Jezus Chrystus zawiera się w Modlitwie Ojcze Nasz ...Odpuść nam nasze winy..,I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen. Czyżby Twoja modlitwa była inna ? Własnymi Słowami wg własnych upodobań i życzeń ? Co do Faryzeuszy i ich "bełkotu -modlitw" to P. Jezus w przypowieści o celniku i faryzeuszu jasno wskazał jaka modlitwa została przyjęta. >"Boże miej litość DLA MNIE GRZESZNIKA" .Słudzy Boży wierni świeccy, duchowni a nawet Kardynałowie przyjmują krytykę i upomnienie jako łaskę od Pana Boga ku lepszej służby w wypełnieniu Woli Bożej a PŁACZ jest wyrazem skruchy > gdyż słudzy NIEUŻYTECZNI JESTEŚMY. Święty i WIELKI jest tylko Pan Bóg i tylko Jemu przynależna jest CHWAŁA.
Pola
Protestanckim Niemcom i U.E. NAJBARDZIEJ przeszkadza Maryja KRÓLOWA POLSKI!!! Straszne, że i Kościół polski policzmy: W ILU kościołach W CENTRUM/nie po kątach- jest obraz Matki Bożej W KORONIE? i młodzi Polacy lekceważą już Maryję Królową! Jeśli stracimy świadomość naszej tożsamości, że jesteśmy JEJ KRÓLESTWEM - to będzie to nasz koniec jako Polaków...będziemy europejczykami...europe ... Módlmy się za Benedykta XVI i ks.kard. Mullera !
Darius
iskierka - jesteś wielki/a... Kardynał pewnie popłakał się od tak odważnej krytyki!! 3 zdania a tyle mądrości... takiej faryzejskiej. Fascynują mnie ortodoksyjni " katolicy" którzy mają przepis na wszystko byle nie była to modlitwa
iskierka
Ułożył specjalna modlitwę ? Lepiej by było gdyby zaczął odprawiać Mszę św. w rycie trydenckim za Kościół w Niemczech i swoich braci Biskupów. Modlitwę znamy nauczył jej Pan Jezus > Ojcze Nasz... Co do twardego NAUCZANIA to trudno przyjmować rady od modernistycznego Pasterza .
Leszek
Trzeba bronic Kościoła. Jezus i tak zwycięży, módlmy się o głęboką wiarę. To już chyba czasy eschatologiczne, a szatan się wścieka. Jezus i Maryja i tak zwycięża.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY