Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Kard. Sarah: świat uważa dziś, że Kościół to całkowicie świecka instytucja

Data publikacji: 2020-05-22 07:00
Data aktualizacji: 2020-05-21 16:11:00
WIADOMOŚCI
Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

„Kościół posiada przesłania dla tego świata, ale tylko dlatego, że ma klucze do innego świata” – przekonuje kard. Robert Sarah. Zaznacza jednak, że w tę prawdę wierzy coraz mniej ludzi, a sytuacja z koronawirusem jedynie pogłębiła kryzys.

 

Według gwinejskiego kardynała, koronakryzys ujawnił zarówno niezdolność świata do pogodzenia się ze zjawiskiem śmierci, jak i niemożność Kościoła do udzielenia jedynej możliwej odpowiedzi i pocieszenia: wskazania na Chrystusową obietnicę życia wiecznego. „Kościół zaangażował się w walkę o lepszy świat. Ma rację wspierając ekologię, pokój, dialog, solidarność i sprawiedliwy podział dóbr. Wszystkie te kwestie są słuszne. Ale mogą sprawić, że zapomnimy o słowach Jezusa: Moje królestwo nie jest z tego świata” – napisał kardynał w internetowym wydaniu francuskiego pisma "Le Figaro".

 

Kard. Sarah podkreślił, że ​​epidemia COVID-19 „ujawniła podstępną chorobę, która pożerała Kościół: myślał, że ​​jest z tego świata”. Hierarcha oskarżył zsekularyzowane społeczeństwa o odpowiedzialność za stosunek do osób starszych, które poprzez izolację narażone są na ryzyko śmierci z powodu „rozpaczy i samotności”. „Odpowiedź może być jedynie odpowiedzią wiary: towarzyszyć osobom starszym w kierunku prawdopodobnej śmierci, w godności, a przede wszystkim w nadziei na życie wieczne” - podkreślił.

 

Zdaniem kardynała, nowy, świecki Kościół może okazać się dla współczesnego społeczeństwa niepotrzebny. „W przeciwieństwie do minionych stuleci większość opieki medycznej zapewnia teraz państwo i personel medyczny. Nowoczesność ma świeckich, godnych podziwu bohaterów w białych płaszczach. Nie potrzebuje już charytatywnych zastępów chrześcijan, troszczących się o chorych i grzebiących zmarłych. Czy Kościół stał się dla społeczeństwa bezużyteczny ?” – pytał.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mat
Kard. Sarah ma rację. I to przejęcie opieki zdrowotnej przez państwa wyrwało duszę z tego sektora. Zsekularyzowany system zamiast chronić zdrowie i życie odbiera je patrz choćby "koktajle paliatywne" w Szwecji zabijając chorych na COVID. W szpitalach kościelnych coś takiego byłoby nie do pomyślenia. I dlatego Kościół jest rugowany, jak w Belgii gdzie przymusza się do katolockie szlitale do eutanazji.
Kardynal
Stwierdził obiektywny fakt. Czy to akt bohaterstwa? Bo pod apelem Arcybiskupa Vigano podpisać się nie chciał - podpisał się i podpis wycofał. To bardzo wiele mówi.
gość
Słucham uważnie kardynała Saraha i czytam to wszystko co mogę o nim znaleźć. Może też jego wizję Kościoła docenią uczestnicy przyszłego konklawe??
Stefan
Co świat uważa to jedno. Najgorzej, jeżeli tak uważają sami katolicy, szczególnie kapłani, biskupi.
Marcin
Żal serce ściska ale trzeba to powiedzieć na głos- kardynał ma rację. Wielu tzw ludzi Kościoła prezentuje gorszy poziom moralny niż statystyczny szary Kowalski. Gonienie za pieniędzmi, za władzą, za zaszczytami- to wszystko jest gonieniem za obliczem tego świata.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY