Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 

Kardynał Brandmüller: antykoncepcja to diaboliczna potworność

Data publikacji: 2019-05-20 09:00
Data aktualizacji: 2019-05-20 12:18:00
WIADOMOŚCI

Akceptacja dla antykoncepcji otworzyła drogę do takich eksperymentów jak in-vitro, inżynieria genetyczna, eugenika czy aborcja – powiedział kard. Walter Brandmüller podczas Forum Życia w Rzymie. Takich wypowiedzi hierarchów Kościoła potrzebujemy!

 

Podczas piątkowej konferencji, kard. Brandmüller poruszył kwestię zagrożenia dla życia człowieka, którym jest antykoncepcja farmakologiczna. W opinii hierarchy, przełomem w propagowaniu tej metody przeciwdziałania życiu była akceptacja anglikanów dla antykoncepcji. Kardynał nazwał ją zgodą na „diaboliczną potworność”.

 

Tryumf „etyki sytuacyjnej”

 

Aprobata anglikanów sprawiła, że podobnej akceptacji dla antykoncepcji udzielili protestanci innych wspólnot. Co więcej – przypomniał kard. Brandmüller – protestanci wywierali presję na Sobór Watykański II, by ten „poruszył kwestię akceptacji dla antykoncepcji”.

 

Duchowny przypomniał również, że „wielu katolickich teologów w większym lub mniejszym stopniu” opowiadali się za antykoncepcją oraz tzw. koncepcją etyki sytuacyjnej, usprawiedliwiającej w przypadku katolików przeciwdziałanie życiu. Kardynał podkreślił, iż koncepcja ta przeniknęła wówczas do katolickiej teologii moralnej.

 

Kardynał Brandmüller zaznaczył także – o czym niewielu dzisiaj pamięta – że encyklika „Humanae vitae”, która przypominała nauczanie Kościoła w sprawie antykoncepcji, określając ją jako „samoistne zło”, napotkała „na falę krytyki i protestów wewnątrz Kościoła”.

 

„Człowiek na tronie stwórcy”

 

Zdaniem hierarchy, akceptacja dla antykoncepcji – która przypieczętowała rozłączenie aktu seksualnego od prokreacji – skutkowała medycznymi eksperymentami. Kard. Brandmüller wyliczył tutaj in vitro, genetyczną inżynierię, eugenikę do której dopuszczają badania prenatalne oraz aborcję.

 

- Człowiek zasiadł na tronie Stwórcy – powiedział kardynał. – Jego praktyki medyczne w zakresie sterowania prokreacją to świętokradcza przemoc w stosunki do świętości, jaką jest ludzkie życie – dodał.

 

Kard. Brandmüller wyraził nadzieję, że istnieje jeszcze szansa na „odnowę, przekazanie i ponowne przyjęcie profetycznego nauczania moralnego Pawła VI”.

 

Preznetujemy całość wystąpienia kardynała Waltera Brandmüllera wygłoszonego 17.05 2019 r. podczas Rzymskiego Forum Życia.

 

ZOBACZ: Gdy Europa zabija dzieci, Rzym staje w obronie nienarodzonych. Zobacz Marsz Życia

 

 

 

Łukasz Karpiel, Rzym.

oprc.ged

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
klaudia
pozwole sobie wyrazic swoja opinie na temat antykoncepcji. do pozostalych kwesti sie nie bede odnosic bo braklo by mi miejsca w kratce komentarza : no ale wracajac do pierwotnego tematu... to jak antykoncepcje odbiera kosciol, polityka czy sąsiadka nie ma dla mnie znaczenia.. dla mnie wazne jest to ze tabletka vines ktora przyjmuje od dwoch lat chroni mnie przed ciaza ktora z pewnoscia skonczylaby sie zle dla mnie i dla dziecka. po ostatniej cesarce lekarz zabronil mi kolejnej ciazy poniewaz zrosty jakie mam to olbrzymie zagrozenie krwotokiem wiec zarowno ja jak i dziecko moglibysmy tego nie przezyc. dzieki tabletce jestem bezpieczna, w spokoju wychowuje moje dzieci, nie mam PMS i wyregulowaly mi sie hormony.. to najlepsze rozwiazanie na jakie moglam sobie pozwolic i dumna jestem z tego ze mysle przyszlosciowo o zdrowiu i zyciu swoim i moich dzieci nie patrzac na to co mowi kosciol
Katarzyna
Niestety tak jest, to są czasy bez precedensu w historii Kościoła. Czasy wielkiego zwiedzenia, zamętu. Które zapowiadała nam Maryja a także Pismo Święte "albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią"- te zapowiedzi dotyczą również hierarchii Kościelnej... ale na końcu Jej Niepokalane serce zwycięży !
Pytanie
[email protected] To trochę jakby dzieciom mówić że w podręcznikach jest prawda, ale w praktyce malo kto jej przestrzega. Klasyczna hipokryzja
Katarzyna
@pytanie. Należy odróżnić doktrynę od duszpasterstwa. Nauka Kościoła to postanowienia Soborów i encykliki. Do nauki Kościoła NIE zaliczają się nawet adhortacje, listy i inne niższe rangą dokumenty papieskie. Tym bardziej nauką Kościoła nie można nazwać działań czy wypowiedzi poszczególnych hierarchów nawet papieża.
trooper
@Hanka NPR jak najbardziej spełnia definicję antykoncepcji MOŻE WG CIEBIE NIE. Jednakże książki medyczne i podręczniki do biologii metodę NPR zaliczają do antykoncepcji. @sp Wstrzemięźliwość też została wg podręczników do biologii zaliczona jako antykoncepcja. Poza tym za czasów generała Franco w Hiszpanii rozdawanie broszurek o NPR było karane jako promowanie antykoncepcji. Tadeusz Boy-Żeleński jako propagator antykoncepcji propagował NPR i prezerwatywy tylko to było przed II wojną światową @krisbac Nie ma czegoś takiego jak preegzystencja dusz. Człowiek otrzymuje duszę gdy się pocznie. Przed poczęciem nie ma do duszy. Po prostu nie istniejesz. Zniweczyć ten plan można również poprzez brak współżycia. Czy niepowoływanie życia to też zabójstwo?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY