Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 02 CZERWCA
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
Imieniny obchodzą:
Marcelin, Marianna, Piotr
 

Katolicka agencja promuje antykoncepcję? Bp Strickland oczekuje wyjaśnienia sprawy

Data publikacji: 2020-03-05 12:00
Data aktualizacji: 2020-03-05 11:05:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube/ EWTN

Biskup Joseph Strickland z diecezji Tyler w Teksasie oczekuje wyjaśnień w sprawie katolickiej organizacji charytatywnej, która według raportu Lepanto Institute promuje antykoncepcję. Raport przedstawia dokumenty wskazujące na to, że Catholic Relief Services (CRS), wspierana przez Konferencję Episkopatu USA, w swojej działalności propaguje używanie prezerwatyw wbrew nauce Kościoła katolickiego.

 

„Należy udowodnić, że ten raport Lepanto Institute jest fałszywy. Jeśli to, co mówi Lepanto, jest ścisłe, powinniśmy domagać się drobiazgowego dochodzenia w sprawie CRS. Zamieszanie musi ustać. Promowanie antykoncepcji jest niemoralne i zbieramy żniwo spustoszeń grzechów” – napisał na Twitterze teksański hierarcha.

 

Jak sugeruje raport, CRS uczy używania antykoncepcji nawet dzieci w wieku lat dziesięciu. Jeden z dokumentów w języku francuskim stwierdza np., że „używanie prezerwatyw powinno być odpowiednie i konsekwentne dla każdego sporadycznego stosunku seksualnego albo w przypadku nieregularnego partnera”. W innym przytoczonym materiale znajduje się uwaga, że przemoc fizyczna i seksualna w dzieciństwie w kilku krajach afrykańskich ma związek m.in. „z niekonsekwentnym stosowaniem prezerwatyw”. Według raportu w swojej zagranicznej działalności charytatywnej CRS propaguje wśród nastolatków stosowanie prezerwatyw w celu zapobieżenia ciąży, jak i przenoszenia wirusa HIV. Uczy też ich, że ważna jest wiedza, skąd zdobyć środki antykoncepcyjne.

 

Prezes Lepanto Institute, Michael Hichborn, zauważył, że reakcja teksańskiego biskupa na raport jest pierwszym przypadkiem poważnego potraktowania sprawy ze strony amerykańskich biskupów. Do tej pory według niego próbowano ignorować lub krytykować działalność instytutu. Jak stwierdził: „Jestem nikim, który odkrył poważny problem”. Hichborn porównał się do psa, który szczekaniem chce zwrócić uwagę. Okazało się, że bp Strickland zareagował.

 

Odkrycie Lepanto Institute, które jest owocem rocznej pracy, zdaje się potwierdzać jedna z użytkowniczek Twittera, która przytoczyła przykład z Kenii, gdzie w katolickiej agencji charytatywnej uczono opcjonalnego używania prezerwatyw.

 

W poniedziałek zainicjowano petycję, której sygnatariusze domagają się wyjaśnienia sprawy i wycofania poparcia dla CRS ze strony amerykańskich biskupów w związku z „wyraźnym naruszeniem katolickiej nauki moralnej”.

 

Źródło: ChurchMilitant.com, LifeSiteNews.com

jjf

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Daria
Prawda jest taka, że nie jest nam przekazywana wiedza na temat naturalnej antykoncepcji. Szczerze, to w szkołach nie mówią nawet o naturalnym planowaniu rodziny. Chyba nikt tu nie uważa, że kalendarzyk ma jakikolwiek sens. Ja dowiedziałam się wiele ze strony naturalnapłodność, bo nikt mi nie powiedział o tym wcześniej o takich wariantach a mam prawie 30 lat
PI Grembowicz
Gdzie, które, jak?! Oby katolicyzm współczesny był taki; vide Niemce, Włochy, Francja, UE etc.
M.
@Pl Grembowicz: Prawosławie akceptuje bigamię, błogosławi ponownym, cudzołożonym związkom, akceptuje antykoncencję. Więc jest dokładnie przeciwnie.
PI Grembowicz
Prawosławie jest przeciw współczesności, pederastom etc. i tym wygrywa. Bierzmy od nich przykład! I męstwo, hardość, moc!