Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
20   WRZEŚNIA   2019 r.
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Św. Andrzeja Kim Taegon
Św. Pawła Chong Hasang
Imieniny obchodzą:
Eustachy, Faustyna, Filipina
 
Polonia Christiana nr 51       TEMAT NUMERU: Czy jesteś gotowy?
Sławomir Skiba

Katolicki survival

Katolicki survival

Jak to możliwe – pytał pewien mądry rekolekcjonista – że ludzie powszechnie zabezpieczają się przed wszelkimi możliwymi wypadkami, które mogą ich spotkać, a tak niewielu poważnie przygotowuje się na jedyną rzecz absolutnie pewną – swoją własną śmierć?


 

Czy pamiętacie historię proboszcza, który twierdził, że wierzy w Bożą Opatrzność? Otóż, kiedy nastała powódź i jego plebania stopniowo pogrążała się w wodzie, on przechodził na coraz wyższe piętra. Na każdym z nich ktoś z przepływających prosił, aby proboszcz zabrał się z nim na ponton czy łódkę. Ale pobożny kapłan za każdym razem dziękował, twierdząc, że wierzy w opiekę Pana Boga, który z pewnością go nie zostawi. Uciekając przed wysoką wodą, wspiął się wreszcie na dach, z którego na koniec odmówił przepływającym na motorówce policjantom. Utonął i przed tronem Bożym pytał zdziwiony, jak to się stało, że zginął, skoro zaufał? W odpowiedzi usłyszał: Ja ci przecież tyle razy posyłałem różnych ludzi z pomocą, a na koniec jeszcze policjantów w motorówce…

To oczywiście tylko anegdota, ale mądra, wskazująca na potrzebę ciągłego praktykowania – podobno najtrudniejszej z cnót chrześcijańskich – cnoty roztropności. Nie wystarczy wierzyć, ale trzeba jeszcze odczytywać właściwie Boże plany względem nas i chcieć skorzystać na czas z pomocy, jaką daje nam Pan Bóg w swoim niezmierzonym miłosierdziu.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie