Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
24   LUTY   2020 r.
Św. Etelberta, króla
Św. Etelberta, króla
Imieniny obchodzą:
Bogusz, Lucjusz, Maciej, Marek, Sergiusz
 
Polonia Christiana nr 51       TEMAT NUMERU: Czy jesteś gotowy?
Sławomir Skiba

Katolicki survival

Katolicki survival

Jak to możliwe – pytał pewien mądry rekolekcjonista – że ludzie powszechnie zabezpieczają się przed wszelkimi możliwymi wypadkami, które mogą ich spotkać, a tak niewielu poważnie przygotowuje się na jedyną rzecz absolutnie pewną – swoją własną śmierć?


 

Czy pamiętacie historię proboszcza, który twierdził, że wierzy w Bożą Opatrzność? Otóż, kiedy nastała powódź i jego plebania stopniowo pogrążała się w wodzie, on przechodził na coraz wyższe piętra. Na każdym z nich ktoś z przepływających prosił, aby proboszcz zabrał się z nim na ponton czy łódkę. Ale pobożny kapłan za każdym razem dziękował, twierdząc, że wierzy w opiekę Pana Boga, który z pewnością go nie zostawi. Uciekając przed wysoką wodą, wspiął się wreszcie na dach, z którego na koniec odmówił przepływającym na motorówce policjantom. Utonął i przed tronem Bożym pytał zdziwiony, jak to się stało, że zginął, skoro zaufał? W odpowiedzi usłyszał: Ja ci przecież tyle razy posyłałem różnych ludzi z pomocą, a na koniec jeszcze policjantów w motorówce…

To oczywiście tylko anegdota, ale mądra, wskazująca na potrzebę ciągłego praktykowania – podobno najtrudniejszej z cnót chrześcijańskich – cnoty roztropności. Nie wystarczy wierzyć, ale trzeba jeszcze odczytywać właściwie Boże plany względem nas i chcieć skorzystać na czas z pomocy, jaką daje nam Pan Bóg w swoim niezmierzonym miłosierdziu.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie