Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 11 LIPCA
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Imieniny obchodzą:
Olga, Benedykt, Kalina
 

Koalicja ponad 400 organizacji potępiła promocję aborcji pod pozorem „opieki medycznej”

Data publikacji: 2020-06-05 17:15
Data aktualizacji: 2020-06-05 17:56:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thorsten Frenzel)

Koalicja 434 organizacji z 16 krajów potępiła we wspólnej deklaracji starania wpływowych światowych instytucji, które promują aborcję pod pozorem „opieki zdrowotnej”. Międzynarodowy manifest za prawem do życia trafił do ministerstw spraw zagranicznych rządów Kostaryki, Argentyny, Peru i Ekwadoru.

 

Ze względu na bardzo trudną sytuację w Ekwadorze, gdzie pandemia koronawirusa wciąż się rozwija, agendy ONZ zaproponowały władzom w Quito wsparcie humanitarne. Warunkiem udzielenia pomocy jest jednak pełna legalizacja aborcji. Na propozycję zareagowały organizacje społeczne z 16 krajów. Dzięki współpracy 434 organizacji z całego świata powstał dokument będący sprzeciwem wobec oenzetowskiego planu tzw. „reagowania humanitarnego”.

 

Manifest organizacji społecznych jest także odpowiedzią na „Wspólne oświadczenie w sprawie ochrony praw zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz promowania gender w reakcji na kryzys COVID-19”, które formalnie poparli przedstawicieli 69 rządów. Co ciekawe, międzynarodowe agendy ONZ chcą przeznaczyć potężne pieniądze na wsparcie Ekwadoru, z czego 3 mln dolarów miałyby zostać przeznaczone bezpośrednio na szkolenie personelu medycznego, który miałby zostać wyspecjalizowany w wykonywaniu aborcji.

 

„To niedopuszczalne, by próbować wykorzystać sytuację i przez tylne drzwi wprowadzić odrzucane przez konstytucję przestępstwo” – podkreśliła Martha Villafuerte z organizacji „Ekwador dla rodziny”.

 

Deklaracja 434 organizacji przypomina, że społeczność międzynarodowa potrzebuje „skupienia się na polityce publicznej opartej na godności ludzkiej, by skutecznie położyć kres wszelkim próbom ingerowania lub atakowania suwerenności naszych krajów”.

 

Stanowisko obrońców życia i praw człowieka zostało ogłoszone w momencie, gdy ONZ i inne organizacje międzynarodowe nie tylko agresywnie promują aborcję, ale atakują kraje takie jak Stany Zjednoczone, gdzie niektóre organy sądownicze nałożyły na przemysł aborcyjny te same ograniczenia w funkcjonowaniu, co na inne dziedziny medycyny. Tymczasem według zwolenników aborcji, dostęp do tzw. „praw reprodukcyjnych”, czyli de facto zabijania dzieci nienarodzonych, musi być w dobie pandemii priorytetowy i praktycznie nieograniczony.

 

 

Źródło: KAI, LifeSiteNews.com

WMa

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
kaszub
ONZ to kryminalna i zbrodnicza organizacja
odszkodowania
Z jakich powodów nie mówi się o tych zbrodniczych działaniach ONZ w telewizjach działających na terenie POLSKI ? Czy posiadacie info, jak postąpiła w w tej sprawie Polska wobec ONZ ?