Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

Kongres Polskiej Rodziny!

Data publikacji: 2013-04-25 10:00
Data aktualizacji: 2013-09-18 13:22:00

Prezentujemy zapowiedziany materiał filmowy z pierwszego Kongresu Polskiej Rodziny, który odbyły sie 20 kwietnia na UKSW w Warszawie. Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami m.in. arcybiskupa Henryka Hosera, prof. Aleksandra Nalaskowskiego oraz Krzysztofa Ziemca! 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ue
Za rozpad rodziny odpowiada POLSKIE PRAWO i POLSKIE SĄDY, które od lat 60-tych DEMORALIZUJĄ kobiety przez stronnicze traktowanie mężczyzn w sprawach rozwodowych. Kobiety to wiedzą, że jakie by nie były, to dostaną i dzieci i alimenty w postaci kasy. Taka perspektywa niestety MOTYWUJE wiele kobiet do rozwodu. W ten sposób kobiety stały się WŁAŚCICIELKAMI DZIECI w rodzinach, a tym samym głowami rodzin - bez parytetów we władzach państwowych powstał w Polsce faktyczny MATRIARCHAT. Doprowadziło to do sytuacji, że za wychowanie kolejnego pokolenia odpowiadają matki. One także odpowiadają za brak wychowania ojcowską ręką zarówno dzieci żyjących w małżeństwach, jak i poza nimi. Wszystkie dzieci powinny być wychowywane zarówno przez matki, jak i ojców. MĘŻCZYŹNI NATOMIAST BOJĄ SIĘ ANGAŻOWAĆ W MAŁŻEŃSTWA CZY TEŻ WYCHOWANIE, bo wiedzą, że przy byle okazji stracą i żonę i dzieci (2/3 pozwów o rozwód składają kobiety). RZĄD POWINIEN ZMIENIĆ USTAWY, aby zmieniło się orzecznictwo
janusz
Ciekaw jestem, czy zaproszono na kongres pracowników Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Ośrodków Pomocy Społecznej ? Tam pracują z rodzinami na co dzień i doskonale znają ich problemy materialne,miezkaniowe, społeczne,wychowawcze i jakie by jeszcze nie były. Pani na początku prezentacji preciwstawia zasiłek na urodzenie dziecka - zasiłkowi pogrzebowemu, który jest wyższy. Zły argument. Zasiłek pogrzebowy jest jak najbardziej zasiłkiem rodzinnym i chroni rodzinę przed nagłym, koniecznym, wielkim wydatkiem, jakim są koszty pogrzebu członka rodziny. Na urodzenie dziecko jest zasadniczo więcej czasu, aby do tego wydarzenia się przygotować. Tak w ogóle, to wszystko zależy od tego, ile jest do dyspozycji pieniędzy w budżecie, m. in. na świadczenia rodzinne, Przypominam, że już obecnie jest on deficytowy, dług publiczny rośnie. Żródłem dochodu budżetu są i pozostaną podatki,w tym ten nieszczęsny VAT. Ile by kosztowało wprowadzenie "bonów" i reorganizacja systemu ?