Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

Koronawirus wzmaga pokusę wśród lekarzy, by „stosować eutanazję”

Data publikacji: 2020-04-10 06:00
Data aktualizacji: 2020-04-10 11:43:00
WIADOMOŚCI
ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE. Fotograf: HENRYK PRZONDZIONO/Archiwum: Gość Niedzielny/FORUM

Francuscy i hiszpańscy lekarze mówią, że czują pokusę zastosowania eutanazji wobec starszych osób, zamiast otoczenia ich opieką. Jako powód podają ogromną presję związaną z epidemią koronawirusa i obciążenie, jakie to powoduje, jeśli chodzi o dostępność środków. Zarówno we Francji, jak i w Hiszpanii eutanazja jest wciąż nielegalna.

 

O tym, że braki w zaopatrzeniu w morfinę i midazolam, które koją cierpienie pacjentów w ciężkim stanie, mogą prowadzić do pokusy zastosowania eutanazji, ostrzegał m.in. dr Bernard Devalois, francuski specjalista opieki paliatywnej. Jedna trzecia śmierci spowodowanych koronawirusem następuje właśnie w domach opieki dla ludzi starszych.

 

Portal „Life Site News” przytacza wypowiedź byłego katalońskiego polityka w Hiszpanii, „który twierdzi, że starsi pacjenci są pozostawiani w domu, zaopatrzeni w morfinę, by uniknąć daremności opieki zdrowotnej”.

 

Michael Robinson Z Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych (Society for the Protection of Unborn Children) powiedział, że „Śmierć nie jest zastępstwem opieki zdrowotnej. Nie możemy stracić z oczu naszego człowieczeństwa”. Zauważył on także, że nie można nawet w sytuacji krytycznej tracić z oczu faktu, iż wszyscy ludzie są uprawnieni do opieki medycznej, nawet ci, których życie jest zagrożone.

 

„Bardzo często eutanazja i wspomagane samobójstwo są przedstawiane jako substytuty autentycznej opieki zdrowotnej i leczenia. Okoliczności takie, jak te dowodzą, jak łatwo może się to stać rzeczywistością – powiedział Robinson – Pacjenci, niezależnie od okoliczności, nie mogą być porzuceni, a nam nie wolno stracić z oczu naszego człowieczeństwa”.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

jjf

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
rgt
W takim razie czy ci ludzie zasługują na miano lekarzy?Na pewno nie,bo co to za lekarz,który odczuwa pokusę zabicia drugiego człowieka tylko dla tego,że nie potrafi,a raczej nie chce,ulżyć starym ludziom.Ulgę przynoszą nie tylko leki,ale też dobre słowo,pociecha czy potrzymanie starego człowieka za rękę!Procedury i medykamenty nie zastąpią człowieczeństwa!A ci lekarze powinni mieć na względzie własną starość,która nadejdzie szybciej niż by chcieli.Wtedy też będą poddawać się chęci młodszych lekarzy do ich zabicia czy będą się domagać leczenia do końca,do naturalnej śmierci?Ponownie ludzie żyją w czasach,które obnażają prawdziwe postawy różnych ludzi.Kiedyś nasi dziadkowie musieli wybrać czy ratować czyjeś życie czy poświęcić własne,dziś ujawniają się prawdziwe twarze różnych ludzi mających nieść pomoc,ich roztropność,empatię,miłość do drugiego człowieka oraz wredność,brak wyrozumiałości,niechęć niesienia pomocy,pazerność,niedouczenie,nienawiść.
ks. krakowski
"Cywilizacja śmierci" - naciera coraz bardziej.
aaa
No dobrze, ale to wszystko przy założeniach, że istnieje reżymowa służba zdrowia. Jeśnie jest prywatna, to dylematy kogo leczyć a kogo nie rozwiązuje samo prawo naturalne.
Krakusik
Ratowanie życia ludzkiego, to przede wszystkim ratowanie człowieka dla nieba, aby mógł się na wrócić do Boga... Eutanazja to zabicie ciała i duszy człowieka na wieczność...