Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Kościół w Chinach pod większą kontrolą władz. Jest nakaz śpiewania hymnu podczas Mszy

Data publikacji: 2018-07-12 18:00
Data aktualizacji: 2018-07-12 18:41:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.VATICAN-CHINA/DEAL REUTERS/Kim Kyung-Hoon/File Photo/FORUM

W chińskiej prowincji Henan wprowadzono zwiększoną kontrolę władz nad Kościołem. Księża będą zobowiązani do przekazywania władzom informacji o finansach wiernych. Oprócz tego, chińskim katolikom nakazano m.in. śpiewanie hymnu państwowego podczas Mszy św. i nabożeństw, a także wywieszanie w kościołach chińskich flag.

 

Agencja informacyjny AsiaNews podaje, że władze zaostrzyły przepisy dla wiernych Kościoła katolickiego. Nowe regulacje wprowadzają jeszcze większą kontrolę nad katolikami, których wedle szacunków, w samej prowincji Henan, mieszka około jednego miliona. Według informacji AsiaNews oraz agencji Eglises D’Asie, Kościół został zobowiązany do gromadzenia i przekazywania władzom informacji o stanie finansów wiernych. Zdaniem jednego z księży, ma to doprowadzić do odebrania wiernym rządowych dotacji.

 

„To całkowicie nieodpowiedzialne. Ten manewr skrywa intencję odebrania osobom o niskich dochodach, praktykującym katolicyzm dostępu do rządowych dotacji” – powiedział kapłan, który prosił o anonimowość.

 

Wprowadzenie kontroli finansowej to nie jedyne niebezpieczne novum na terenie prowinicji Henan. Nowe regulacje zmuszają także Kościół do kontrolowania liczby niepełnoletnich wiernych. Jest to związane z zakazem praktykowania i uczęszczania do kościołów osobom poniżej 18 roku życia. Teraz każdy przypadek pojawienia się na nabożeństwie osoby niepełnoletniej, będzie musiał być zgłoszony w odpowiednim urzędzie. Jak widać dyscyplinowania wiernych ze strony komunistycznych władz nie ma końca.

 

Co więcej, już wkrótce wierni podczas Mszy świętych oraz nabożeństw będą musieli także śpiewać hymn państwowy. Księża pracujący w kościołach będą również zobowiązani do wywieszenia we wszystkich miejscach kultu chińskich flag.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

WMa

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do ollek
Zgoda, z punktu widzenia ludzi o ograniczonych horyzontach to są abstrakcje. Jednak z punktu widzenia ludzi potrafiących rozumowo ogarniać świat, to nie są abstrakcje. No ale mniejsza o to, przecież już udowodniłeś że tego nie jesteś w stanie pojąć. Kłamiesz że chcemy zniszczyć Chiny, gdyż Kościół Katolicki nie proponuje niczego co by prowadziło do zniszczenia Chin. Wręcz przeciwnie, naszym celem jest by w przyszłości Chińczycy osiągnęli szczęście wieczne. To twój ukochany komunizm od lat niszczy Chiny. A jak katolicy są prześladowani, wielokrotnie opisywano na tym portalu.
ollek
Piszesz o abstrakcjach. To,że chcecie zniszczyć Chiny i narzucić im swoje poglądy krzycząc o prześladowaniach nic nie da. Swoją drogą, w jaki sposób katolicy są prześladowani w Chinach? Bo samo mówienie o tym, bez jakichkolwiek dokumentów, udokumentowanych faktów to za mało.
do ollek
Owszem, Kościół w części "ziemskiej" jest gościem na terytorium Chin. Lecz Kościół w związku z częścią nadprzyrodzoną jest namiestnikiem Pana Boga na ziemi, i w tej części jest nadrzędny wobec Chin, gdyż to Chiny są gościem na terytorium całej Ziemi, stworzonej przez Pana Boga. Kościół nie może dostosować się do prawa chińskiego w części tego prawa która jest sprzeczna z prawem nadrzędnym - Prawem Bożym. Oczywiście że według zbrodniczego prawa twoi towarzysze mogą próbować likwidować Kościół, wszak już to próbowaliście i próbujecie robić w wielu innych zbrodniczych komunistycznych krajach, nie tylko w Chinach. Podobnie jak w podanym przeze mnie przykładzie, podwładny może zabić przełożonego i zasiąść przy jego biurku, jednak w przyszłości przekona się że jest przełożonym tylko w urojeniu własnym i swoich towarzyszy-współzbrodniarzy. I tak samo będzie z waszym zbrodniczym "prawem" - kiedyś zorientujecie się że żyliście na tym świecie w urojeniach :)
ollek
@do ollek Chodzi o tą konkretną sytuację. Kościół jest niejako gościem na terytorium Chin i ma się dostosować do prawa chińskiego. Inaczej mają prawo go zlikwidować całkowicie, ponieważ nie stosuje się do prawa państwowego, które jest nadrzędne.
do ollek
Zasada wzajemności, powiadasz. Czyli jak przełożony może rządzić podwładnym, to podwładny może rządzić przełożonym. Dzięki za kolejną porcję ubawu :)
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY