Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
04   KWIETNIA   2020 r.
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
Św. Izydora, Doktora Kościoła
Św. Platona
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Benedykt, Mira, Wacław
 
Polonia Christiana nr 53       POLSKA
Roman Motoła

Kosztowny grzech zaniechania

Kosztowny grzech zaniechania

Kto mógłby jeszcze całkiem niedawno przypuszczać, że sprzeciw wobec projektu nowelizacji zakładającej pełną ochronę prawną życia połączy przeważającą część pobożnych parlamentarzystów, mediów prawicowych i katolickich, a nawet hierarchów Kościoła?

 

 

Każdy, kto miał w pamięci poprzednie – nie tak przecież odległe w czasie – parlamentarne boje o powszechne prawo do narodzin, musiał zdawać sobie sprawę, że powodzenie kolejnej próby zależy od tego, czy sprawa ta zaangażuje i zjednoczy możliwie jak najszerszy front obrońców życia. Pisaliśmy o tym i my już przed rokiem. Widząc wówczas, jak posłowie i senatorowie w trakcie swego ślubowania gremialnie powoływali się na Boże Imię, mogliśmy wszyscy żywić uzasadnioną nadzieję, iż nauczeni doświadczeniami lat poprzednich, odnawiając państwo, tym razem nie zapomną o jego cywilizacyjnych fundamentach.


Po co człowiekowi bowiem kosztowne socjalne przywileje, prawo do powszechnej edukacji, odzyskana telewizja publiczna, mieszkanie plus pięćset złotych miesięcznie albo i nawet posada w publicznej spółce, skoro dobrodziejstwa te nie dotyczą tysięcy ofiar wstępnej selekcji prowadzonej za aprobatą państwa na szpitalnej rampie?Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie