Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 21 LIPCA
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
XVI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Wawrzyniec, Daniel
 

Kraków: lewacy zakłócili modlitwę i manifestację pro life. Perfidnie zaatakowali Kościół

Data publikacji: 2018-09-14 17:00
Data aktualizacji: 2018-09-18 11:07:00
WIADOMOŚCI
Grupa lewicowych demonstrantów w Krakowie, fot. PCh24.pl

Kilkunastu lewicowych działaczy zebrało się na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie zakłócili modlitwę różańcową oraz manifestację pro life. W perfidny sposób zaatakowali słownie Kościół, oskarżając go o pedofilię. Lewicowi aktywiści zachęcali również do podpisywania wniosku o zakaz używania drastycznych zdjęć w pikietach antyaborcyjnych.

 

Punktualnie o godzinie 16:30 na krakowskim Rynku Głównym pojawiła się kilkunastoosobowa grupa lewicowych działaczy, która postanowiła zakłócić zgromadzenie środowisk pro life. Obrońcy życia ukazywali na wielkich banerach prawdę o aborcji, co nie spodobało się lewicowej grupie. Głośne okrzyki, wulgarne gesty w kierunku obrońców życia i utrudnianie prowadzenia legalnej pikiety to jednak nie wszystko. Kilku lewicowych działaczy postanowiło zawiadomić policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez publiczne pokazanie na banerach zdjęć abortowanych dzieci. Policja nie podjęła jednak interwencji w tej sprawie.

 

Zakłócający manifestację lewacy zachęcali okrzykami przechodniów, aby podpisywali petycję związaną z zakazem używania drastycznych zdjęć w pikietach aborcyjnych. Nieustanne okrzyki wrogości wobec obrońców życia z czasem przerodziły się w „festiwal nienawiści” do Kościoła katolickiego, który oskarżyli o pedofilię oraz jej ukrywanie. Bardzo poważne oskarżenia rzucali także pod adresem papieża Jana Pawła II. Podważali fakt jego świętości poprzez zarzuty o tuszowanie skandali pedofilskich w Kościele.

 

Skandaliczne zachowanie grupy lewicowych działaczy nie pozwoliło jednak doprowadzić do odwołania lub zablokowania publicznej modlitwy różańcowej, którą rozpoczęto po godzinie 17. Katolicy modlili się w intencji moralnej odnowy Polski i Polaków. Na modlitwie publicznej zebrało się kilkadziesiąt osób, które wytrwale odmawiały różaniec, nie zważając na słowne zaczepki ze strony rewolucjonistów. Co ciekawe, lewicowi aktywiści wykrzykiwali, że publiczna modlitwa jest łamaniem Konstytucji.

 

Reporter PCh24.pl Tomasz Kolanek podkreślał, że utrudniający modlitwę lewacy zaczepiali również przechodniów, domagając się wsparcia ich działalności w postaci podpisania petycji w sprawie zakazu używania drastycznych zdjęć w pikietach antyaborcyjnych.

 

Zaangażowanie ze strony mieszkańców Krakowa i turystów było znikome. Petycję miało podpisać zaledwie 10 osób. To osłabiło zapał lewicowych aktywistów, którzy opuścili Rynek zanim zakończono modlitwę. Na koniec katolicy odśpiewali pieśń „My chcemy Boga”.

 

Organizatorem publicznej modlitwy różańcowej oraz manifestacji w obronie życia dzieci nienarodzonych była Fundacja PRO Prawo do Życia. 

 

 

Źródło: PCh24.pl

WMa

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mataleo
Mam nadzieję, że faszysci zakłócający to wydarzenie poniosą konsekwencje swoich czynow
do Janek
"Nie zabijaj" to nie jest narzędzie polityki, tylko element Prawa Bożego. Cytat z Biblii na który się powołujesz dotyczy obłudników którzy modlili się na pokaz dla zaszczytów. Współcześnie jest odwrotnie. Obecnie publiczne wyznanie wiary w Pana Boga skutkuje, ze strony wrogów Pana Boga, zniewagami wobec katolików i żądaniami ukarania ich za głoszenie prawdy. Bo obecnie obłudnicy prawdę nazywają "zgorszeniem publicznym". Do współczesnej sytuacji pasują inne słowa Pana Jezusa: "Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".
Janek
Kiedy religia staje się narzędziem polityki, traci swoją istotę, zmieniając się w propagande służąc tylko ogłupianiu ludzi. Pro-liferów ukarać za zgorszenie publiczne, a lewiców za zakłócenia kultu religijnego. A tak przy okazji " Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."
do lewicowego
Kłamiesz. Ci którzy czynnie walczą by stan obecny trwał, tzn. by codziennie trójka niewinnych dzieci była mordowana, oczywiście że popierają mordowanie tych dzieci. Gdybyście nie popierali, naciskalibyście na PiS by uchwalił zakaz mordowania, a nie bronili PiS. I po co mam pokazywać na kogo głosować skoro i tak zagłosujesz na obłudników podszywających się pod katolików, naiwniaku?
K
Maja czas na to,? Ja nie mam czasu na nic
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY