Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Kraków: Rada Miasta przyjęła rezolucję potępiającą orzeczenie TK w sprawie aborcji

Data publikacji: 2020-11-20 16:00
Data aktualizacji: 2020-11-20 17:13:00
WIADOMOŚCI
Fot.Darek Golik/Forum

Rada miasta przyjęła w środę projekt rezolucji mojego klubu Kraków dla Mieszkańców ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Tym samym Kraków jednoznacznie opowiedział się po stronie kobiet i przeciwko wprowadzaniu w życie tego nieludzkiego wyroku – napisał na Facebooku autor projektu Łukasz Gibała.

 

- Jako rada drugiego największego miasta w Polsce powinniśmy zająć wyraźne stanowisko. Powinniśmy się opowiedzieć po stronie kobiet i ich prawa do decydowania o własnym życiu i zdrowiu – mówił Gibała, lider Klubu Kraków dla Mieszkańców.

 

W rezolucji zaproponowano, by parlament jak najszybciej uchwalił ustawę, w której zapisane zostanie, że w przypadku dużego prawdopodobieństwa wystąpienia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, osoby dokonujące aborcji lub pomagające w jej przeprowadzeniu nie były karane.

 

Ale polityk kandydujący w przeszłości z list partii Janusza Palikota nie zatrzymuje się wyłącznie na powrocie do poprzedniego porządku prawnego. - Jednocześnie apelujemy do wszystkich sił politycznych, by ponad podziałami z udziałem obywateli i ekspertów wypracować nowe, docelowe rozwiązania legislacyjne, które spowodują, że zniknie powód do protestów i strach kobiet – powiedział Gibała.

Za przyjęciem rezolucji zagłosowało 26 radnych, 16 było przeciw.

 

Źródło: Facebook.com / kraków.tvp.pl / gibala.pl
PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
KUL
Same kłamstwa. Gdzie się podział rozum. Strajk kobiet w wydaniu pani Lempart to jest strajk aborcjonistek reprezentujących interesy firm produkujących tabletki i cały przemysł aborcyjny w szpitalach. Zabijanie dzieci nienarodzonych nie rozwiazuje problemu opieki i kosztów ponoszonych przez rodzinę oraz akceptacji społecznej obecności dzieci niepełnosprawnych w naszym życiu. Pani Lempart wykorzystują strach kobiet przed urodzeniem dziecka niepełnosprawnego. Wykorzystuje również starch społeczeństwa i brak akceptacji dzieci niepełnosprawnych. Dowodem na to,że jest to celowe dziaanie w interesie aborcjonistów jest zmasowany atak na instytucje reprezentujące dzisiaj obrońców życia. Zmasowane ataki na kościoły i urzędy państwowe są dowodem prowadzonej wojny biznasu aborcyjnego z oststnimi bastionami obrońców życia, jak widać są ludzie którzy podlegają temu strachowi i dają się zmanipulować. Jak dotrzeć do tych ludzi żeby poznali prawdę?
@Rys
Załóż już tą maskę, bo większego obrzęku mózgu już nie dostaniesz
Olo1985
Ta rada miasta to banda debili nie mająca znajomości prawa....
normal
To im też odbiło. upadek całkowity. Szkoda, że Lenina już nie ma bo byłaby harmonia.
Rys
@ taki 1 Profilaktyka za pomocą maski niszczy układ oddechowy. Już kilka miesięcy temu pisano, że na jesień czeka Polskę fala zachorowań na zapalenie płuc, ponieważ Polakom wysiądą płuca i wszystko to będzie klasyfikowane jako COVID-19. Obecnie kolejne rekordy zachorowań są bite z dnia na dzień a wszystko w oparciu o testy PCR, które nie rozróżniają przeziębienia od SARS-CoV-2 i kwalifikują zdrowych ludzi jako osoby chore. Wskutek noszenia maski mogą się pojawić schorzenia trwałe typu przewlekła rozedma płuc, zespół bezdechu sennego oraz napady astmy oskrzelowej, czy też obrzęk płuc a także w skrajnych przypadkach obrzęk mózgu. Konsekwencje długotrwałego wystawienia naszego organizmu na wdychanie powietrza z podwyższonym stężeniem dwutlenku węgla są niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych i dla dzieci.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY