Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ: zagłosuję na Hołownię jedynie kiedy kontr-kandydatem będzie Biedroń

Data publikacji: 2020-02-16 13:00
Data aktualizacji: 2020-02-16 13:28:00
WIADOMOŚCI
Szymon Hołownia, fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM

„Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń” – skomentował polityczną deklarację o. Adama Szustaka, ks. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

 

Jakiś czas temu popularny w sieci dominikanin zadeklarował swoje poparcie w tegorocznych wyborach prezydenckich dla Szymona Hołowni. W następstwie burzy medialnej jaka przetoczyła się w polskim środowisku katolickim, o. Adam Szustak OP nagrał kolejny film, w którym przeprasza za „upolitycznianie kanału” na platformie YouTube.

 

Jednocześnie nie wycofał swojego poparcia dla niezależnego kandydata, który – przedstawiając się jako katolik – zapowiedział utrzymanie tzw. kompromisu aborcyjnego, podpisanie ustawy o związkach partnerskich oraz wyraził się przychylnie na temat metody zapłodnienia pozaustrojowego.

 

zamieszanie wokół słów dominikanina skomentował na Facebooku ks. Dariusz Kowalczyk SJ:

 

„O. Szustak wyznał, że zagłosuje na Hołownię. Potem uderzył się w piersi, że jako ksiądz nie powinien tego mówić. Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń”.

 

 

W kwestii aborcji Hołownia starł się dzisiaj z partią Razem, która na swoim Twitterze przedstawiła go jako kandydata opowiadającego się za „zaostrzeniem prawa do aborcji”. Kandydat kategorycznie odżegnał się od takiej postawy, jednoznacznie stwierdzając swoje poparcie dla obecnej sytuacji prawnej, a partii Razem zarzucił kłamstwo. W odpowiedzi, administratorzy twitterowego konta Razem, odpowiedzieli: „To nie kłamstwo, ale niewiedza. W błąd nas wprowadziła notka z Pańskiego bloga, gdzie wprost Pan napisał o tym, że jest za zaostrzeniem prawa do aborcji”.

 

Źródło: Facebook.com / twitter.com

PR

 

***

 

Szymon Hołownia jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

 

Jakie niebezpieczeństwa niosą plany globalistów możesz przeczytać TUTAJ. 

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozówj depopulacji.

 

Polska chce być prymusem Agendy 2030. Zobacz co przygotowuje rząd!

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ewelina
najlepiej w tej sytuacji nie pójść do wyborów i mieć czyste sumienie bo deklarują to samo w kwestii aborcji, in vitro, związków homo, nawet lepiej jak już zagłosować na Biedronia bo szybciej jako prezydent Polski stanie się nie do zniesienia przez większość społeczeństwa i wtedy stać się może jakiś przełom
Monarchista
Zagłosowanie na kogokolwiek z nich w jakichkolwiek okolicznościach jest grzechem śmiertelnym.
Wojtek
Nie widzę między nimi zbyt wielkiej różnicy ,jeden i drugi jest za aborcją. Jedynie moze jeszcze to że pan Hołownia zdaje się ma żonę w przeciwieństwie do pana Biedronia.
różnica
Obaj, Biedroń i Hołownia, są prowadzeni przez masonerię. Jeden przez bezbożną, drugi przez pobożną.
M.
@blind: Kto wmawia sobie, że Chrystus głosowałby tak jak my? Przecież powinno być wszystkim wiadome, że żaden z kandydatów nie spełnia wymagań Chrystusa, które zostały wyrażone przez Jego Kościół, co do chrześcijańskiego władcy. Powinniśmy głosować na tych, którzy są temu najbliżej, mając świadomość, że nadal jesteśmy bardzo daleko od oczekiwań Chrystusa, które były realizowane w czasach Christianitas. Kto z władających albo kandydujących do objęcia władzy uznaje, że Bogu należy się nie tylko kult prywatny, ale również publiczne i społeczne oddawanie czci, ponieważ to On, będąc Stwórca człowieka, ufundował również ludzkie społeczności i utrzymuje je w istnieniu. I że brak tego jest wielką niesprawiedliwością wobec Boga. Kto z nich uznaje, że Boże prawo odwieczne i naturalne stanowi podłoże i przesłankę każdego pozytywnego prawa albo, że źródłem władzy jest Bóg, że pochodzi ona z góry, a nie z dołu, od ludu - por. Rz 13,1
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY