Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Ks. Duffe: nawrócenie ekologiczne jest przede wszystkim nowym spojrzeniem na życie

Data publikacji: 2019-12-14 13:10
Data aktualizacji: 2019-12-14 14:25:00
WIADOMOŚCI

„Nawrócenie ekologiczne jest przede wszystkim nowym spojrzeniem na życie. Jest ono formą szacunku dla godności człowieka, która wypływa z obecności Boga w każdym z nas. Jest to forma nowego życia, które jest spotkaniem, wsłuchiwaniem się w drogę i historię innych, aby odnaleźć nadzieję w tej kulturze spotkania, którą mamy w sercu”, w ten sposób sekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka skomentował przesłanie papieża Franciszka na 53. Światowy Dzień Pokoju, który obchodzony będzie 1 stycznia 2020 roku.

 

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Bruno Maria Duffe wskazał, że w przesłaniu papieskim bardzo mocno wybrzmiewa wezwanie do podjęcia drogi harmonii między człowiekiem a otaczającym go środowiskiem.

 

Przesłanie papieskie jest ważnym wezwaniem do refleksji nad pokojem, gdyż buduje się go na drodze dialogu społecznego i politycznego, ale także na drodze odnajdywania harmonii z naturą, w szczególności na poziomie gospodarczym, który wykorzystuje dobra naturalne – zaznaczył ks. Duffe.

 

Myślę przede wszystkim o działalności wydobywczej, która jest działalnością bardzo mocno ingerującą w środowisko. Potrzebujemy więc pojednania i innego sposobu myślenia w stosunku do tego, co stworzone. Stworzenie bowiem nie jest instrumentem, ale przesłaniem Boga, które powinniśmy odkryć, odnaleźć granice wykorzystania natury i środowiska, aby żyć prostszym, pokorniejszym życiem, które będzie jednak w harmonii i pokoju z naturą – powiedział ks. Duffe.

 

KAI

TK

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
jb
no to już orbitowanie... a w Księdze Rodzaju 1:26 pisze "A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!"
Mirek
Słowa ks Duffe są jego osobistym, autorskim dodatkiem do Ewangelii i 10 Przykazań. Ks. Duffe powinien co najmniej wskazać nam miejsca , które pozwalaja mu na twierdzenia faktycznie zmieniające sens Ewangelii i unieważniające 10 Przykazań. W Piśmie św. i 10 Przykazaniach wszystko jest dla człowieka i tylko o człowieku. Na tym polega skok cywilizacyjny dokonany dzięki Panu Jezusowi , zmieniający cały swiat. Pewnie to razi umysły przepojone pogańska propagandą ekologiczna ,ale taka jest prawda .Co więcej, w tym widać wielkość chrzęścijaństwa, które z samej swojej istoty odcina ludzkość od stryczka zakładanego jej przez kolejne lewice rządzące państwami Zachodu. Wprowadzenie na serio postulatu harmonii miedzy cżłowiekiem i stworzeniem daje rządzącym prawo do porównywania wartosci ludzkiego życia z rzekomymi aspiracjami stworzenia. To jest drogą do wykorzystania chrześcijaństwa do usprawiedliwienia ludobójstwa.Zdaje sie że,tutejszego moderatora ten wniosek przeraża
sp
Nowa forma źycia? Czy to był opis jakiegoś filmu SF?
Janek
A natura odpowie wybuchem wulkanu, trzęsieniem ziemi itp. zjawiskami i tyle mamy z tej rzekomej harmonii.
RedIsBad
Widzę że to homo-eko-lewactwo,to nowa religia animistyczna,do której przechodzi coraz więcej konformistów.Tylko zamist złotego cielca jest...kot z facedoopa?Hahaha,hipokryci właśnie ośmieszają szlachetną ideę ekologii.Przykro patrzeć na tych mizantropów.Ciekawe o ile procent chcą zredukować populację ludzką i w jakim horyzoncie czasowym? Ale widzę że coraz gwałtowniej przyspieszają.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY