Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 25 SIERPNIA
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
XXI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Ludwik, Józef, Elwira, Patrycja
 

Ks. prof. Bortkiewicz: w starciu cywilizacji życia z cywilizacją śmierci nie ma miejsca na dialog

Data publikacji: 2019-06-12 10:24
Data aktualizacji: 2019-06-12 10:34:00
WIADOMOŚCI
źródło: youtube.com / wSensie.tv

To są dwa światy, między którymi nie da się zarzucić pomostu. Z jednej strony mamy marsz kultury śmierci i pogardy dla człowieka. Z drugiej – marsz ludzi radujących się miłością, życiem, którzy pragną ocalenia swojej miłości i systemu wartości, który wyznają – powiedział w poniedziałek na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

W ocenie ks. prof. Bortkiewicza organizatorzy i uczestnicy tzw. marszów/parad równości stosują te same metody, jakie wykorzystywała ponad 100 lat temu „falanga bolszewicka”, czyli przede wszystkim powołują się na szczytne hasła równości, braterstwa i tolerancji. – Cel też jest ten sam: zburzenie porządku światowego, zniszczenie natury człowieka, doprowadzenie do destrukcji, chaosu, wprowadzenie zasady walki zamiast solidarności i miłości, pogardy dla człowieka zamiast autentycznej promocji godności osoby ludzkiej. To przede wszystkim walka z systemem wartości i instytucjami, który ten system zabezpieczają – tłumaczył duchowny.

 

Z drugiej strony mamy marsz ludzi radujących się miłością, życiem, którzy przeciwko niczemu nie protestują, tylko manifestują pragnienie ocalenia swojej miłości i systemu wartości, który wyznają – dodał.

 

Według ks. prof. Bortkiewicza w takiej sytuacji, czyli starciu cywilizacji śmierci z cywilizacją życia nie ma i nigdy nie będzie miejsca na dialog. – To są tak odrębne światy wartości, że pojęcie dialogu, które pojawia się w tej przestrzeni, jest pojęciem nadużytym. Możemy dyskutować, prosić o to, żeby ustalić ramy progowe porządku prawnego, który będzie nienaruszany przez tę stronę dewastacyjną, ale to jest wszystko, co możemy zrobić. Tutaj żadnego porozumienia nie jesteśmy w stanie osiągnąć – zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

Duchowny odniósł się także do nasilających się ataków na Kościół Katolicki, jakich w ostatnim czasie w Polsce przybywa. Chodzi m.in. o napaść przez nożownika na księdza we Wrocławiu czy zdewastowanie kościoła siekierą w Rypinie. Jego zdaniem „jest to akcja zorganizowana i konsekwentna”.

 

W tym sensie jest to akcja zorganizowana, że uderza się w pewne punkty, które wydawały się być punktami nienaruszalnymi. Zrobiono happening LGBT z Matką Bożą, czyli sprofanowano wizerunek Królowej Polski. (…) Wypowiedziano wiele słów na przestrzeni od 3 do 11 maja, które godziły w Kościół. Dokonano profanacji wizerunku Matki Bożej i Eucharystii na marszu gdańskim. Dokonano bluźnierczego szyderstwa Mszy św. na warszawskiej „Paradzie Równości”. Teraz rozpoczęły się także ataki fizyczne – wskazywał ks. prof. Bortkiewicz.

 

W sporach, które się toczą, nigdy i nigdzie nie chodzi o wartość życia ludzkiego, dobro człowieka, a o zniszczenie wiary i Kościoła katolickiego. Taki jest cel i te działania, które są podejmowane, w sposób jednoznaczny nam to uzmysłowiają i unaoczniają – konkludował kapłan.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
owieczka
@Ryś i wilk - ??? chyba celowo i przewrotnie odwracacie kota ogonem! Bo to, co mówi ks.Bortkiewicz jest proste, jasne i odwrotne do tego co wy niby "zrozumieliście' z jego wypowiedzi : ZROZUMIAŁE = Życie ludzkie ma wartość niezależnie od wiary i Kościoła! Bo >życie< jest prawem NATURALNYM każdego narodzonego/poczętego człowieka!! A że Kościół tego prawa NATURALNEGO BRONI, dlatego ataki miotane są przeciw Kościołowi! Więc nie ma sensu Alu wyskakiwanie "jak Filip z Konopi" z życiem p.Orbana i innych
ala wilk
Znaczy życie Orbana nie ma wartości bo Orban nie jest katolikiem?
Ryś
" W sporach, które się toczą, nigdy i nigdzie nie chodzi o wartość życia ludzkiego, dobro człowieka, a o zniszczenie wiary i Kościoła katolickiego." NIEZROZUMIAŁE. To bez wiary i Kościoła życie ludzkie nie ma wartości.
Ryś
@N Czy to nie w Toruniu była przebieralnia?
N
PiS nie jest partia katolicka, tylko partia rewolucyjna przebrana w szaty patriotyczno-katolickie. Widocznie taka role dostali przy wodeczce w Magdalence.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY