Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Ks. prof. Bortkiewicz: w starciu cywilizacji życia z cywilizacją śmierci nie ma miejsca na dialog

Data publikacji: 2019-06-12 10:24
Data aktualizacji: 2019-06-12 10:34:00
WIADOMOŚCI
źródło: youtube.com / wSensie.tv

To są dwa światy, między którymi nie da się zarzucić pomostu. Z jednej strony mamy marsz kultury śmierci i pogardy dla człowieka. Z drugiej – marsz ludzi radujących się miłością, życiem, którzy pragną ocalenia swojej miłości i systemu wartości, który wyznają – powiedział w poniedziałek na antenie Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

W ocenie ks. prof. Bortkiewicza organizatorzy i uczestnicy tzw. marszów/parad równości stosują te same metody, jakie wykorzystywała ponad 100 lat temu „falanga bolszewicka”, czyli przede wszystkim powołują się na szczytne hasła równości, braterstwa i tolerancji. – Cel też jest ten sam: zburzenie porządku światowego, zniszczenie natury człowieka, doprowadzenie do destrukcji, chaosu, wprowadzenie zasady walki zamiast solidarności i miłości, pogardy dla człowieka zamiast autentycznej promocji godności osoby ludzkiej. To przede wszystkim walka z systemem wartości i instytucjami, który ten system zabezpieczają – tłumaczył duchowny.

 

Z drugiej strony mamy marsz ludzi radujących się miłością, życiem, którzy przeciwko niczemu nie protestują, tylko manifestują pragnienie ocalenia swojej miłości i systemu wartości, który wyznają – dodał.

 

Według ks. prof. Bortkiewicza w takiej sytuacji, czyli starciu cywilizacji śmierci z cywilizacją życia nie ma i nigdy nie będzie miejsca na dialog. – To są tak odrębne światy wartości, że pojęcie dialogu, które pojawia się w tej przestrzeni, jest pojęciem nadużytym. Możemy dyskutować, prosić o to, żeby ustalić ramy progowe porządku prawnego, który będzie nienaruszany przez tę stronę dewastacyjną, ale to jest wszystko, co możemy zrobić. Tutaj żadnego porozumienia nie jesteśmy w stanie osiągnąć – zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

Duchowny odniósł się także do nasilających się ataków na Kościół Katolicki, jakich w ostatnim czasie w Polsce przybywa. Chodzi m.in. o napaść przez nożownika na księdza we Wrocławiu czy zdewastowanie kościoła siekierą w Rypinie. Jego zdaniem „jest to akcja zorganizowana i konsekwentna”.

 

W tym sensie jest to akcja zorganizowana, że uderza się w pewne punkty, które wydawały się być punktami nienaruszalnymi. Zrobiono happening LGBT z Matką Bożą, czyli sprofanowano wizerunek Królowej Polski. (…) Wypowiedziano wiele słów na przestrzeni od 3 do 11 maja, które godziły w Kościół. Dokonano profanacji wizerunku Matki Bożej i Eucharystii na marszu gdańskim. Dokonano bluźnierczego szyderstwa Mszy św. na warszawskiej „Paradzie Równości”. Teraz rozpoczęły się także ataki fizyczne – wskazywał ks. prof. Bortkiewicz.

 

W sporach, które się toczą, nigdy i nigdzie nie chodzi o wartość życia ludzkiego, dobro człowieka, a o zniszczenie wiary i Kościoła katolickiego. Taki jest cel i te działania, które są podejmowane, w sposób jednoznaczny nam to uzmysłowiają i unaoczniają – konkludował kapłan.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
owieczka
@Ryś i wilk - ??? chyba celowo i przewrotnie odwracacie kota ogonem! Bo to, co mówi ks.Bortkiewicz jest proste, jasne i odwrotne do tego co wy niby "zrozumieliście' z jego wypowiedzi : ZROZUMIAŁE = Życie ludzkie ma wartość niezależnie od wiary i Kościoła! Bo >życie< jest prawem NATURALNYM każdego narodzonego/poczętego człowieka!! A że Kościół tego prawa NATURALNEGO BRONI, dlatego ataki miotane są przeciw Kościołowi! Więc nie ma sensu Alu wyskakiwanie "jak Filip z Konopi" z życiem p.Orbana i innych
ala wilk
Znaczy życie Orbana nie ma wartości bo Orban nie jest katolikiem?
Ryś
" W sporach, które się toczą, nigdy i nigdzie nie chodzi o wartość życia ludzkiego, dobro człowieka, a o zniszczenie wiary i Kościoła katolickiego." NIEZROZUMIAŁE. To bez wiary i Kościoła życie ludzkie nie ma wartości.
Ryś
@N Czy to nie w Toruniu była przebieralnia?
N
PiS nie jest partia katolicka, tylko partia rewolucyjna przebrana w szaty patriotyczno-katolickie. Widocznie taka role dostali przy wodeczce w Magdalence.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY