Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 STYCZNIA
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Imieniny obchodzą:
Ildefons, Rajmund
 

Ks. prof. Dariusz Oko wzywa prof. Łukasza Tischnera do debaty przed kamerami

Data publikacji: 2020-11-21 07:30
Data aktualizacji: 2020-11-21 07:49:00
WIADOMOŚCI

Związek Podhalan zorganizował w Łopusznej, rodzinnej miejscowości ks. Józefa Tischnera, XII Rekolekcje Góralskie. Na liście prelegentów znaleźli się między innymi ks. prof. Dariusz Oko oraz abp Marek Jędraszewski. Przeciwko temu zaprotestowało kilka osób z rodziny ks. Tischnera. Teraz ks. Oko wzywa do debaty sygnatariusza listu, prof. Łukasza Tischnera.

 

List został opublikowany przez „Tygodnik Podhalański”. Podpisało go pięć osób z rodziny ks. Józefa Tischnera, w tym prof. Łukasz Tischner, polonista z Uniwersytetu Jagiellońskiego, przez kilkanaście lat (1994-2010) redaktor miesięcznika „Znak”.

 

„Zaniepokojenie budzą nazwiska niektórych prelegentów rekolekcji, których tematyka ma nawiązywać do osoby i myśli ks. Tischnera. Są wśród nich postacie, których publiczne wypowiedzi stoją w sprzeczności z duchem dialogu i otwartości uosabianym przez ks. Józefa Tischnera” - napisali sygnatariusze listu. Twierdzą, że to, co głosi ks. prof. Dariusz Oko „wznieca nienawiść do osób homoseksualnych, a jego ideologiczna batalia przeciw genderyzmowi nosi znamiona obsesji”. Z kolei abp Marek Jędraszewski miałby „piętnować wrogów, wśród których obok osób LGBT znaleźli się ostatnio single i singielki”.

 

„Nasze poważne zaniepokojenie bierze się stąd, że planuje się propagowanie tego rodzaju treści pod szyldem ks. Józefa Tischnera” - twierdzą autorzy listu.

 

Do sprawy odniósł się też w wywiadzie medialnym prof. Łukasz Tischner, ostro atakując zarówno ks. prof. Dariusza Oko, abp. Marka Jędraszewskiego i ks. Andrzeja Zwolińskiego.

 

Sprawę skomentował sam ks. prof. Dariusz Oko w rozmowie z Łukaszem Karpielem w programie „Prawy prosty”. Jak podkreślił, motorem listu jest jego zdaniem właśnie prof. Łukasz Tischner. Jest on zdaniem kapłana „znany ze swoich skrajnie lewackich poglądów”. Teraz prezentuje się jako „fanatyk homoseksualizmu i fanatyk genderyzmu”.

 

List w sprawie rekolekcji został zresztą niezwykle nagłośniony przez największe polskie media liberalne - a także przez Katolicką Agencję Informacyjną.

 

- Myślę, że to jest zemsta za książkę Lawendowa mafia, takie nagłośnienie tych rekolekcji - powiedział ks. Oko.

 

W tym kontekście ks. prof. Oko wezwał prof. Tischnera do przeczytania książki „Lawendowa mafia” i zaapelował o debatę. - Oczekuję, że w ciągu miesiąca ustalimy jakąś formę dyskusji. Żeby nie było możliwości manipulacji, na żywo, przed kamerami, zapraszam pana. Ja dyskutowałem już z największymi ateistami w Polsce, jak z profesorem Janem Woleńskim czy profesorem Wojciechem Sadurskim. To były bardzo dobre dyskusje. Mogę więc dyskutować też z największymi zdrajcami Kościoła, także z panem, z największymi lewakami. Niech prawda zwycięża - powiedział.

 

- Jeżeli w ciągu miesiąca nie stawi się pan na taką debatę, to będą pana ludzie oceniali jako tchórza, który nie wierzy we własne racje – dodał kapłan.

 

Źródło: PCh24 TV

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Brad jeśli Ks.Oko jest wojownikiem to dlaczego NIE ZAUWAŻĄ PODMIANKI kościoła czyli ZBOCZEŃ w liturgii i nauce Kościoła Katolickiego a zabiera głos jedynie w temacie zboczeń seksualnych. Dlaczego NIE PODEJMIE DEBATY w temacie podstawowym i pierwszym: NISZCZĄCYCH Kościół Katolicki REFORM II Soboru Watykańskiego. A może najpierw sam w zaciszu własnego serca niech zapozna się z lekturą Abp Vigano, przeczyta IOTA UNUM i Książkami Abp Lefebvra. To JEST DOPIERO ODWAGA- ZMIERZENIENIE się z własnym ZWIEDZENIEM, ODRZUCENIE BŁĘDÓW a nawet narażenie się na OSTRACYZM własnego NAUKOWEGO środowiska. Jak sam przypomniał Ks.Oko jest wychowankiem i to bardzo lubianym MODERNISTY i lewaka Ks. Tisznera. Zauroczenie Ks.OKo wiedzą swojego nauczyciela dezawuuje Jego opinnie gdyż dziś to tylko jeden z GRZECHÓW hierarchii tak mocno zauważany i akcentowany. A jak uczy św. Jan od Krzyża nie można wybiórczo przyjmować nauczania Kościoła katolickiego i tym bardziej go zmieniać.
Brad
Tutaj nie mogę zgodzić się z Iskierką. Ks. Oko jest wojownikiem i w debacie powinien ośmieszyć racje tego profesora, zanim wyrośnie on na "autorytet" samym faktem sygnowania wspomnianego listu.
Kolo
Wielkie brawa dla ks. Oko , zobaczymy czy adwersarz podejmie wyzwanie
iskierka
To, że Ks. Oko jesty atakowany nie dziwi. Jednakże wdawanie się w publiczne debaty /pyskówki/ nic nie znaczącymi i nie znanymi ogółowi ludzi członkami rodziny Ks. Tisznera to już PRZESADA podobnie jak wzywanie do przeczytania książki. Czy to ma być jakaś reklama ? Przykre, ale NAWYK DEBATOWANIA różnych profesorow / ekspertów ze zdrajcami i głupcami tylko zaśmieca życie społeczne i powoduje jeszcze większy chaos i rozłamy. W kwestii oceny - jak ludzie postrzegają całą sytuację - okaże się gdy cenzura bez lęku wpuści komentarz.
Zofia
Panuje ogólne przekonanie, które ja również podzielam, że od śmierci kard. Wyszyńskiego i JP II nie ma w Polsce autorytetu religijnego. Myślę, że właśnie taki autorytet się pojawił. To ks. Oko! Demaskuje zło w Kościele, a do tego trzeba szalonej odwagi i wiary w Boga.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY