Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 10 KWIETNIA
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 

Ks. prof. Maryniarczyk: tęczowa i zielona międzynarodówka chce zniszczyć Kościół

Data publikacji: 2020-02-16 09:00
Data aktualizacji: 2020-02-16 09:47:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube / WSKSIM.edu.pl

„Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki” – cytował słowa kard. Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Andrzej Maryniarczuk, filozof z katedry metafizyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dodał, że dzisiaj ta międzynarodówka ma także zielone i tęczowe oblicze.

 

„Masoneria – ta złota międzynarodówka chce zniszczyć Kościół, czarną międzynarodówkę, za pomocą komunizmu, czerwonej międzynarodówki, a my dodajmy zielonej i tęczowej. Jednak masoneria – ostrzega Prymas – zamierza rozprawić się z komunizmem i Kościołem (…) Dodajmy, że ta masoneria współczesna ma lewicowe, ale i prawicowe oblicze, i to jest najbardziej niebezpieczne, bo niepoznawalne, nieczytelne i ukryte. Jakże niesamowita przenikliwość analiz Prymasa Wyszyńskiego, jakże trafna wizja naszej sytuacji, jakże ważne wskazanie na nasze obecne czasy” – podkreślał kapłan.

 

„Naszym błędem może być to, że łapiemy się na nazwy tych grup typu: Wiosna, Nowa Lewica, KOD, koalicja taka czy owaka, a nie pytamy i dociekamy, kto za nimi stoi, kto je inspiruje, finansuje i wykorzystuje. Ważne jest, by także ci, którzy do tych grup przynależą, byli świadomi, że są często wykorzystywani jako przysłowiowe mięso armatnie” – zaznaczył.

 

Ks. prof. Andrzej Maryniarczyk krytycznie ocenił postawę polityków postulujących oddzielenie Kościoła od polityki. „Niektórzy z nich, owładnięci wściekłością do Kościoła i religii, powtarzają jak mantrę konieczność oddzielenia Kościoła od polityki, zerwania konkordatu z Rzymem, wprowadzenia państwa świeckiego itp. W tym widzą nowoczesność i oryginalność swoich propozycji, a co więcej, gwarant dobrobytu i przyszłość Polski i Polaków” – podkreślił.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
gtu
@Murem: Od dziś będę pisać "faryzeusze z PiS".
gtu
@Murem: Masz rację, cynicznie używam cynicznego określenia Michalkiewicza, dla określenia PiS. Według mnie żaden z członków PiS nie powinien otrzymywać rozgrzeszenia ani Komunii Św. .....
Murem
@gtu Powtarzając niemądre wyrażenie Korwin-Mikkego: "pobożny socjalista", wypowiada Pan rzecz analogiczną do frazy: "słony cukier". Socjalizm jest zaprzeczeniem pobożności, nie można więc określić socjalisty mianem "pobożnego" gdyż ideologia socjalistyczna zaprzecza Bożym przykazaniom. Katolikowi nie wolno akceptować socjalizmu, nawet jeśli socjalizm występuje pod kamuflażem "sprawiedliwości społecznej" lub wyłącznej państwowej "solidarności międzypokoleniowej" wprowadzanej pod przymusem i bez konieczności. Socjalizm jest zbrodnią na hojnej i roztropnej sprawiedliwości Boga, jest diabelską perwersją, do której zachęcani są ludzie pod pozorem fałszywej dobroczynności.
gtu
@Lustro: Jak zwykle się mylisz. Korwina toleruję bo jeszcze nie rządzi. Nie ponosi winy za wyznawany przez siebie ten sam grzech masońskiego randyzmu, który z uporem, przemocą, wbrew Bożym prawom i protestom Polaków realizowany jest przez masoński PiS, PO, pośrednio PSL/w głosowaniach/ i całą bezbożną lewicę. Wolni od niego są jedynie Narodowcy i "Korona" G.Brauna. Ty natomiast popierasz i bronisz do upadłego fałszu PiS, przez co zrównujesz się ze Korwinem w randyzmie, a do tego jesteś zwolennikiem powszechnej kradzieży, czego na szczęście nie popiera Korwin. Ta prowadzi do likwidacji narodu polskiego poprzez likwidację własności prywatnej i całkowite odebranie Polakom niezależności materialnej. Wytłumaczenie znajdziesz w wykładzie yt drS.Krajskiego "Motłoch będzie błagał o jeden światowy rząd. Ta książka to podręcznik globalistów?!". PiS jest masonerią, Duda podlega masonom. Jesteś zwolennikiem masonerii. Wcześniej kłamiesz, nie dałeś żadnego dowodu.
kek
jak są mięsem armatnim, to armatami strzela w takim razie Kościół?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY