Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 17 PAŹDZIERNIKA
Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Imieniny obchodzą:
Ignacy, Lucyna, Małgorzata, Wiktor
 

Ks. prof. Samir: nie łudźmy się, migracje to zaplanowana inwazja

Data publikacji: 2017-12-22 23:00
Data aktualizacji: 2018-07-19 13:40:00
WIADOMOŚCI
Screen: Kirche In Not / You Tube

Najaktywniejszy dziś nurt islamu kieruje się logiką podboju. Chce zdobyć cały świat, zaczynając od Europy – uważa ks. prof. Samir Khalil Samir, egipski jezuita i islamolog. Podkreśla on, że jednym ze sposobów podboju jest dziś rozniecanie wojen, aby w świat poszło jak najwięcej muzułmańskich migrantów i uchodźców. W ten sposób, powoli, ale skutecznie, dokonuje się podbój. – Nie łudźmy się, jest to zaplanowana inwazja – podkreśla ks. Samir.

 

 

W wywiadzie dla włoskiego portalu Nuova Bussola Quotidiana wieloletni profesor Papieskiego Instytutu Wschodniego odniósł się do niedawnej decyzji florenckiej archidiecezji o udostępnieniu muzułmanom terenu pod budowę meczetu. Ks. prof. Samir przyznaje, że ze strony Kościoła był to oczywiście gest braterstwa. Muzułmanie postrzegają to jednak inaczej, jako symbol swego zwycięstwa. Egipski jezuita podkreśla, że przed podjęciem takiej decyzji chrześcijanie w Europie powinni zasięgnąć rady swych braci, którzy żyją na Bliskim Wschodzie, albo byłych muzułmanów, którzy przyjęli chrzest i znają mentalność islamską.

Ks. prof. Samir zauważa, że jest rzeczą nieroztropną godzić się na budowę meczetu w Europie, nie wiedząc, kto będzie go finansował. Zazwyczaj sponsorem takiej budowy jest Arabia Saudyjska, która szerzy dziś w świecie najbardziej fanatyczną wersję islamu i pobudza do terroryzmu. Europa powinna wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się już w Indonezji. Kiedyś był to kraj spokojny i umiarkowany. Kiedy Arabia Saudyjska zaczęła tam budować meczety, pojawiły się silne tendencje antychrześcijańskie.

Jezuicki islamolog wskazuje też na inny praktyczny problem, który wiąże się z budową meczetów w pobliżu chrześcijańskich kościołów. Z muzułmańskich miejsc kultu codziennie rozlega się bowiem głos muezzina, który po arabsku wzywa do modlitwy. – Bardzo często są to zdania antychrześcijańskie – dodaje ks. prof. Samir.

W opinii egipskiego jezuity, ignorancja w sprawie islamu jest jednym z głównych problemów współczesnego Kościoła na Zachodzie. Zastrzega on jednak, że europejscy duchowni powinni się uczyć od chrześcijan, którzy mają osobiste doświadczenia islamu, a nie od imamów, którzy kłamliwie twierdzą, że islam oznacza pokój.

 

 

Źródło: KAI/RV

RoM

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 47. Imigranci - piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 47. Imigranci piąta kolumna kalifatu

 

Polonia Christiana 18. Wojny demograficzne

 

Polobia Christiana 18

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Aha
Ludzie, cuda! Jezuita prawdę mówi! ;)
Kazio
To co Ojciec mówi ma sens. Szkoda że pewien Jego Współbrat nie podziela tego poglądu.
do gsz i Robert
Islamiści to tylko głupie narzędzie w wojnie szatana przeciw chrześcijaństwu.
EuroAmputowany
Ks. Samir naprawde mowi praiwde, prawde, o ktorej ja wiem i otwarcie mowie of ponad pietnastu lat, a wiec daleko zanim inwazja islamu zatoczyla pierscien otwartej wojny obyczajowo-religijnej, a takze opartej na wymuszonym exodusie ludow pozbawionych stodkow do zycia z powodu wojen. Mam tylko jeden problem z profesora Samir wypowiedzia, chodzi o to, ze nie mowi calej prawdy lub ja swiadomie ukrywa, mianowicie, nie kieruje swiatla w strone tych co naprawde stosujac przemoc oraz miedzynarodowe ?prawo? daja popis swojej nieograniczonej wladzy nad otepialymi narodami Europy. Ten proces kolonizacji calego globu rozpoczeto niewinnie w czasach wymuszonego afrykanskiego kolonializmu, nastrpnie za pomoca rewolucji oraz wojen na terenie starrgo kontynentu (emigracja za ocean), a obenie podsycona walka z chrzescijanstwem oraz z bialym czlowiekiem jako ostatnia faza dokladnie zaplanowanego pogromu cywilizacji zycia od samego poczecia az po zycie w szczesliwej rodzinie. Totalitarni najemnicy wriga
gsz
@Robert Islamiści toczyli wojnę przeciw Europie długo przed tym nim powstały Stany Zjednoczone.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY