Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 18 LUTY
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
Imieniny obchodzą:
Aleksy, Julian, Zbigniew
 

Ks. prof. Tadeusz Guz: ekologizm to najpierw totalny ateizm

Data publikacji: 2020-01-25 13:00
Data aktualizacji: 2020-01-25 14:08:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube / Nasz Dziennik

Wszystkie odłamy ideologii neomarksizmu w tym także ekologiści, wypowiedziały najradykalniejszą wojnę w szczególności przeciwko Panu Bogu objawienia chrześcijańskiego jako transcendentnemu stwórcy kosmosu – powiedział ks. prof. Tadeusz Guz podczas sympozjum „Oblicza ekologii” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

Podczas wykładu „Istota neomarksistowskiego ekologizmu”, ks. prof. Tadeusz Guz starał się zdefiniować filozoficzne źródła ruchów ekologistycznych oraz ich powiązanie z ideologią neomarksistowską. W opinii księdza profesora, celem rewolucyjnych ruchów jest zdyskredytowanie przede wszystkim ludzi Kościoła, jako dyspozytariusza pełni objawienia o stworzeniu. Zdaniem H. Marcusego, „są zakłamaną awangardą chrześcijańskiego wstecznictwa i hamują postęp rewolucji zielonego neokomunizmu”. Istotą tych ruchów jest wprost odrzucenie idei Stwórcy.

 

„Ekologizm to totalna, czyli substancjalna wrogość względem człowieka jako osoby i tylko przejściowa humanizacja zwierząt, drzew i roślin. Ekologiści tacy jak Herbert Marcuse przekonywali, że chodzi o nowe relacje pomiędzy człowiekiem a przyrodą” - podkreślał kapłan.

 

Cytując za Marcusem, stwierdzał „to radykalne przekształcenie przyrody stanie się istotną częścią bytową radykalnego przekształcenie społeczeństwa”, co w politycznej praxis według niego oznacza „istotową zmianę świata”, które miałyby w praktyce dokonać ruchy zielonych, lewicy, oraz wszystkie związki feministyczno – homoseksualne.

 

„Dla tego nurtu myślowego, przyroda posiada wspólną z człowiekiem substancję i staje się tym samym pełnoprawnym oraz równorzędnym podmiotem, a pamiętajmy, że w całej nauce i nauce Kościoła katolickiego oraz nauce Pana Boga człowiek pojęty był jako podmiot osobowy, a cała przyroda – łącznie ze zwierzętami - jako byt przedmiotowy” - podkreślał ks. prof. Tadeusz Guz.

 

Źródło: radiomaryja.pl
PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
CH
Interesujace, warte poparcia komentarze. Czy czytaja je rowniez tzw. "ekologisci"? Czy trwaja sztywno przy swych pogladach? I idzie im tylko o panowanie nad swiatem. Oni beda panami a my niewolnikami. Przeciez w historii zawsze tak bylo.
st
W wykladzie ks profesora padlo okreslenie: totalny ateizm.czy mozna wskazac owo nowożytne zrodlo ideologii z przydomkiem ~izm~?
do panda
człowiek który niszczy to co mu podlega ,zostanie na jałowej ziemi i co mu w tedy ze swojej wyższości ,nadawanie zwierzetom obywatelstwa owszem jest głupie a ogólne banie o przyrodę już nie
Robi
Dziękuję za rzetelną informacje dotyczącą źródła eko-zarazy. Z ekologizmem spotkałem się po raz pierwszy na studiach rolniczych we Wrocławiuw w 1988 roku. Bedąc studentem stwierdziłem, że sama nauka Ekologia nie ma nic wspólnego z tym co się przypisuje ekologicznej produkcji żywności. Wmawiano ludziom, że ekologiczne to bez środków ochrony roślin i nawozów. Następnie ekologiczne to zdrowe jedzenie. Prawda jest taka, że wraz ze wzrostem wydajności spada jakość żywności czyli zawartość witamin i soli mineralnych. Gleba jest eksploatowana niezgodnie z podstawowymi zasadami agrotechniki - brak płodozmianu i produkcji zwierzęcej. Ceny płodów rolnych i środków do produkcji są sterowane przez rynki finansowe. Rolnik działa pod presją wyniku finansowego i unijnych dyrektyw. Dzisiaj mamy "zrównoważony rozwój" kreowany przez ONZ, który zakłada wzrost wydajności o 100% do 2030 roku. To jest droga do nikąd. Ekologizm to wielkie kłamstwo i ogłupianie ludzi.
rc
Radykalny ekologizm to jeden z nurtów który napewno jest,,totalnie''ateistyczny. Wiara w Boga zakłada że człowiek jest najważniejszy więc nie do pogodzenia z takimi pradami. Człowiek najważniejszy w sensie egoistycznym to pycha a więc grzech. A jeśli opierają się na autorach dawnych komunistycznych to zrownywanie do zwierząt już się odbywało np. w Kambodży.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY