Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

Ks. Prof. Tadeusz Guz: zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem! Kazanie pasyjne, cz. I [VIDEO]

Data publikacji: 2019-03-15 11:12
Data aktualizacji: 2019-03-15 15:14:00

W jakiej dramatycznej sytuacji znajduje się dzisiaj rozum Polaków, któremu nie tylko nie wolno mieć miejsca dla prawdy naturalnej, lecz co więcej – nie ma przyzwolenia na poznanie Prawd Bożych i Wiecznych? I edukacja polska jest na nie systemowo zamknięta. I polityka polska (…), która karze czekać Prawdzie Bożej, czy prawdzie o każdym nowo poczętym człowieku w łonie matki-Polki, przed drzwiami nowych wyborów i czyni Prawdę – i Najwyższą i ludzką i wiele innych prawd – kartami przetargowymi w diabelskiej grze już tylko o władzę. Bo innego celu szeroko pojęta polityka już nie ma. A jak ogołocono z Prawdy sceny polskiego teatru? Jaką zapaść w aspekcie Prawdy przeżywa kinematografia polska, która pod pozorem obrony Prawdy zamieniła film i kino na formę i miejsce przestępstwa przeciwko Prawdzie. Czyż potrzeba nam jeszcze innych przykładów na wyrażenie tragizmu zdrady Prawdy, której skutkiem jest paktowanie z szatanem? – pytał podczas pierwszego kazania pasyjnego ksiądz profesor Tadeusz Guz. Kazanie zostało wygłoszone w trakcie Gorzkich Żalów w I niedzielę Wielkiego Postu 2019 w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Zdrada prawdy skutkuje paktowaniem z szatanem! Ile sfer ludzkiego życia tyle ZDRAD opisuje Ks. Profesor . A ja dopytuję o tą NAJWAŻNIEJSZĄ sferę - DUCHOWĄ i RELIGIJNĄ kształtowaną i formowaną przez modernistyczne , ekumeniczne DUSZPASTERSTWO i Nową Ewangelizację. Przez Pasterzy, którzy utracili wiarę lub jej NIGDY nie mieli. Pasterzy, którzy wykorzystując talent oratorski zagadywali i manipulowali Nauką Bożą. Pasterzy w wilczych skórach, którzy nie tylko ZDRADZILI ale już nie potrafią zawrócić z drogi kłamstwa i prowadzą ufne OWCE ku przepaści. W tragicznej sytuacji nie znajduje się ROZUM POLAKÓW tylko Kościół Katolicki, który porzucił Doktrynę , Dogmaty, Tradycję i posługiwanie się ROZUMEM o czym pisze R.Amerio w "Iota Unum". A w szczególe jak jest OPINIA Ks. Profesora n.t. Dokumentu "Od Konfliktu do Komunii." 2017 r. wspólnego upamiętnienia Reformacji. Dlaczego "SŁYSZYMY" milczenie. Tylko Prawda wyzwala.
tak tylko
Mam nadzieję, że nowo powstała koalicja narodowa poprosi o stałą współpracę i nadzór Ks. prof. Tadeusza Guza, i nawet nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej.
Ona
Może jeśli będziemy mieć Mądrych Świętych kapłanów Kościół w Polsce będzie uratowany. Może jakąś nadzieję ratunek niebo nam da.
GOŚĆ
Maryjo Królowo Polski ratuj Polskę!
malenka
Wspanialy kaplan,ktorego madrosc Boza i pokora przekracza ponad przecietnosc wielu znanych kaplanow polskich. Ksiadz jest czlowiekiem Bozym, ktorego mozna sluchac bez ograniczen. Glosi prawde odwaznie i odpowiedzialnie, wykazuje wielkosc milosci Boga. To czlowiek o ogromnej wiedzy, pracowity, niezlomnie gloszacy slowo poznania, patriota, czlowiek prawdy, sprawiedliwosci, oddany Ojczyznie, bez granic ja milujacy. Polecam Ksiedza Opatrznosci Bozej i Opiece Matki Bozej, by Go chronila przed wszelkimi atakami przeciwnikow kosciola, Szczesc Boze Ksieze Tadeuszu
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY