Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 31 MAJA
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Imieniny obchodzą:
Aniela, Marietta
 

Ksiądz z Irlandii Północnej przypomina: Popierasz aborcję? Nie jesteś katolikiem

Data publikacji: 2019-10-28 08:01
Data aktualizacji: 2019-10-28 09:31:00
WIADOMOŚCI
fot.Magdalena i Tomasz Jodlowski / FORUM

Proaborcyjni politycy nie mogą przystępować do Komunii świętej - przypomniał ksiądz katolicki z Irlandii Północnej. Nie można uznawać się za katolika popierając jednocześnie legalność zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Kilka dni temu w Irlandii Północnej aborcja przestała być przestępstwem. Wkrótce mają zostać znowelizowane przepisy; władze określą, w jakich przypadkach mordowanie dzieci nienarodzonych będzie legalne.

 

To efekt nieudolności konserwatystów, którzy nie potrafili zablokować ujednolicenia prawa dotyczącego aborcji w całej Wielkiej Brytanii.

 

W Anglii, Walii i Szkocji zabijanie dzieci do 24. tygodnia ciąży jest legalne bez żadnych warunków od 1967 roku; dodatkowo do samego końca ciąży można mordować dzieci, jeżeli te są chore lub życie albo zdrowie matki uchodzi za zagrożone.

 

W Irlandii Północnej obowiązywały inne regulacje, jednak w lipcu tego roku Izba Gmin Wielkiej Brytanii przegłosowała jednak ujednolicenie prawa w zakresie aborcji. Parlament Irlandii Północnej miał czas do 21 października, by to zablokować. Parlament jednak jest pogrążony w trwałym chaosie i kryzysie; w ogóle się nie zebrał i w ten sposób aborcja została zalegalizowana.

 

Politycy, którzy popierają aborcję, nie mogą uważać się dłużej za katolików i przyjmować Komunii świętej, przypomniał w tym kontekście ks. Patrick McCafferty z parafii Ciała Chrystusa.

 

- Nie ma możliwości, żeby to usprawiedliwić albo zaakceptować. Zachodzi tu coś takiego jak automatyczna ekskomunika. Promowanie aborcji jest po prostu całkowicie sprzeczne z wiarą – powiedział ksiądz.

 

Słowa kapłana skrytykowała Dolores Kelly z socjalistycznej partii SDLP, stwierdzając, że są „pożałowania godne”, a odmówić Komunii świętej politykom „ma prawo tylko Watykan”.

 

W jej ocenie politycy w Irlandii Północnej po prostu nie mogli zablokować legalizacji aborcji, więc nie ma o czym mówić. Kelly, zapewniając, że sama jest „za życiem” i gdyby tylko „miała możliwość”, to zagłosowałaby przeciwko ujednoliceniu prawa.

 

Polityk dodała jednak, że „nie może postępować wyłącznie za wiarą”, bo trzeba „iść także za tym, co mówią mi lekarze”.

 

- Gdy jest się politykiem nie można po prostu dać prowadzić się wyłącznie wierze. Sumienie i wiara to bardzo prywatne sprawy – stwierdziła.

 

Źródło: LifeNews.com

 

Pach

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Monarchista
Przepraszam, popełniłem błąd - nie ok. tysiąca morderstw, a ok. pięciu tysięcy.
BP
Myślę, że chodzi o publiczne popieranie aborcji, czyli jeśli ktoś w tajemnicy zagłosował na PiS, to nie nałozył na siebie ekskomuniki - nie jestem teologiem, ale tak to traktuję. Zabieram głos z uczciwości, bo szkoda czasu na kłótnie. Sama nigdy w wyborach do sejmu nie głosowałam na PiS, więc nie można mnie podejrzewać o to, że się usprawiedliwiam.
@klik
Nie wystarczy być obojętnym, by nie ponieść kary. Grzechy zaniedbania też będą karane.
Monarchista
@: Toteż, jeśli ktoś popełnił nawet miliard morderstw, ale nawrócił się, żałuje tego, i jest człowiekiem wierzącym - kapłan udziela mu rozgrzeszenia. Ale jeśli jakiś polityk występuje przeciwko Prawom Bożym, nawet nie uznając swoich grzechów za grzechy - opowiada się przeciwko Kościołowi, i wówczas grozi mu ekskomunika.
Monarchista
@: można nie być katolikiem i głosować na Konfederację, można również być katolikiem i w ogóle nie głosować. Jako że 'wybory' funkcjonują w sposób niejawny, nie ma podstaw aby nałożyć na kogoś ekskomunikę z powodów jego 'zamiłowań politycznych'. Bo idąc takim rozumowaniem dojść można do mylnego wniosku że każdy grzesznik nie jest katolikiem, czyli właściwie to nikt z nas nim nie jest. Pozwolę sobie porównać to do takiej sytuacji - podczas spowiedzi, ktoś wyzna że ZAGŁOSOWAŁ na PiS, czyli że popełnił/popełni ok. tysiąca morderstw. Żałuje tego, postanawia się poprawić, kapłan udziela mu rozgrzeszenia. A teraz inny człowiek wyznaje że GŁOSUJE na PiS, co oznacza że nadal będzie to robił, wówczas ksiądz ma prawo mu nie udzielić rozgrzeszenia.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY