Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Księżna Meghan zadowolona z wyniku referendum aborcyjnego w Irlandii

Data publikacji: 2018-07-12 17:06
Data aktualizacji: 2018-07-19 17:03:00
WIADOMOŚCI
Meghan Markle. FOT.By Northern Ireland Office/Wikimedia

Serwis Lifesitenews.com podaje, że księżna Sussex Meghan Markle miała wyrazić zadowolenie z wyniku aborcyjnego referendum w Irlandii. Informację potwierdziła senator Catherine Noone z rządzącej partii Fine Gael.

 

Jak wynika z informacji serwisu Lifesitenews.com oraz wpisów w serwisie Twitter senator Catherine Noone, księżna Meghan Markle miała poprzeć aborcyjne referendum w Irlandii, którego wynik otworzył drogę do legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych. Głosowanie dotyczyło kwestii zniesienia tzw. „Ósmej poprawki” i przyniosło efekt zadowalający liberalną część opinii publicznej.

 

Książę Harry razem ze swoją małżonką księżną Meghan po raz pierwszy wzięli wspólnie udział w oficjalnej zagranicznej podróży. Podczas spotkania w rezydencji brytyjskiego ambasadora w Dublinie, księżna Sussex rozmawiała z politykami i osobami zaangażowanymi w przygotowanie irlandzkiego referendum dot. aborcji. To właśnie wtedy księżna Meghan Markle miała przyznać, że śledziła referendum aborcyjne z zainteresowaniem i była zadowolona z jego rezultatu. Sprawę przedstawiła na Twitterze irlandzka senator Catherine Noone.

 

Informację skomentował królewski biograf Robert Lacey, który powiedział „Daily Beast”, że księżna Markle ma uzasadnione oczekiwania do zachowania prywatności, szczególnie podczas nieoficjalnych rozmów. Dodał również, że jego zdaniem od „nowoczesnego władcy” można oczekiwać popierania aborcji. Brytyjskie media starały się potwierdzić informacje o poparciu przez księżną wyników referendum w Irlandii, ale Pałac Buckingham nie zdecydował się na udzielenie odrębnego komentarza.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 50. Nie zabijaj!

 

Polonia Christiana 50

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mateusz
@ollek Odwołuje i powołuje, czyli podpisuje, co jej podstawią pod nos. Funkcja babuszki Elżbiety ogranicza się de facto do reprezentowania.
ollek
@Mateusz Pseudodynastia? Elżbieta II jak i jej potomkowie nadal są prawowitymi władcami Kondominium, ponieważ nie utracili praw.Królowa ma realny wpływ na politykę państwa, ponieważ powołuje i odwołuje premierów państwa.
Mateusz
@ollek Co to ma do rzeczy? Co ma wspólnego nic nie znacząca pseudodynastia do prawa stanowionego we Wspólnocie? Katolik podlega prawo świeckiemu, o ile prawo świeckie nie niesie za sobą zła i grzechu. Królowa brytyjska ma całe nic do gadania poza podpisywaniem jakiś papierków w UK.
ollek
@Mateusz Czyli sugeruje Pan,że katolik nie podlega prawu panującemu w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Wyspie Man, Jamajce i innych państwach należących do Korony Brytyjskiej?
Mateusz
@ollek Otóż bulla jest ważna i istotna dla katolika. W świetle katolickiej Tradycji angielska monarchia jest nieważna i żaden angielski katolik nie musi być jej posłuszny. A "Kościół" anglikański nie ma żadnej odrębności jurysdykcyjnej. Nie jest też żadną cześcią Jednego, Świętego, Powszechnego (Catholicae) i Apostolskiego Kościoła. Konstytucja "Anglicanorum coetibus" stanowi jedynie ułatwienie dla tych anglikanów, którzy chcą się nawrócić na prawdziwą wiarę katolicką. Święcenia w rycie edwardiańskim są nieważne, a więc ponadto anglikanie nie posiadają w żadnej mierze sukcesji apostolskiej.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY