Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 08 KWIETNIA
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Imieniny obchodzą:
Emma, Julia, Seweryn
 

Lęk klimatyczny zbiera żniwo wśród dzieci i młodzieży. Wszystko za sprawą Grety Thunberg

Data publikacji: 2020-02-18 10:00
Data aktualizacji: 2020-02-18 12:31:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Pontus Lundahl, Archiwum: TT newsagency / FORUM

„Im więcej Greta jeździ po świecie i straszy zagładą naszej planety, tym więcej młodzieży zaczyna cierpieć na tzw. lęk klimatyczny („climate anxiety” lub „eco anxiety”). Młodzi – przerażeni, że życie na Ziemi wkrótce zniknie i są ostatnim pokoleniem w historii ludzkości – przeżywają trwałe stany lękowe i depresyjne, cierpią na psychozy i neurozy, tracą sens życia i mają myśli samobójcze. Prześladująca ich wizja zagłady porównywana jest przez psychologów do zespołu stresu pourazowego”, zauważa na łamach portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny.

 

Publicysta przypomina, że w roku 2019 do szwedzkich służb socjalnych wpłynęła obywatelska skarga, w której zarzucono rodzicom Grety Thunberg „poważne zaniedbywanie córki. Chodziło o porzucenie obowiązku szkolnego, podróżowanie po świecie bez należytej opieki oraz narażanie jej na niebezpieczeństwo, m.in. sztormy na środku Oceanu Atlantyckiego, który nastolatka przemierzała ekologicznym katamaranem”.

 

Powyższe zarzuty nie zrobiły większego wrażenia na ojcu dziewczynki, który oświadczył, że „walka ze zmianami klimatycznymi jest dla jego córki, cierpiącej na zespół Aspergera, formą terapii”.

 

Grzegorz Górny zauważa, że jest to najdroższa terapia na świecie, biorąc pod uwagę, że „lekarzami” dziewczynki są najważniejsi politycy, celebryci i biznesmeni na świecie, a „leczenie” odbywa się w najważniejszych światowych instytucjach. „W ramach oceanoterapii zafundowano dziewczynce kilka rejsów luksusowym jachtem przez Atlantyk. Norwescy parlamentarzyści uznali zaś, że najlepszą formą pomocy terapeutycznej młodej Szwedce będzie przyznanie jej pokojowej Nagrody Nobla”, podkreśla.

 

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że „im bardziej pogłębia się terapia Grety, tym więcej przynosi ona jednak problemów psychicznych nastolatkom na całym świecie”. Młoda Szwedka ma bowiem swoich „wyznawców”, którzy bezgranicznie wierzą w każde jej słowo.

 

„Każdy psycholog powie, że czymś najgorszym dla osób z problemami psychicznymi jest odbieranie im nadziei. To droga ku przepaści. Każdy też powie, że czymś niedobrym jest uleganie panice, a więc tracenie głowy, ponieważ odbiera to zdolność racjonalnego myślenia i trzeźwego oglądu sytuacji. Do tego jednak wzywa lecząca się w ten sposób Szwedka”, zauważa Grzegorz Górny.

 

„Terapia Grety jest więc jeszcze bardziej kosztowna niż mogłoby się to wydawać. Odbywa się bowiem kosztem innych dzieci”, podsumowuje publicysta.

 

Źródło: wPolityce.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
...
"Norwescy parlamentarzyści uznali zaś, że najlepszą formą pomocy terapeutycznej młodej Szwedce będzie przyznanie jej pokojowej Nagrody Nobla" hahahahhahaa
K.J.Turzyński
O, w Polskim Radiu i w RMF Classic nieraz słyszałem o niektórych utworach muzycznych i filmowych, że są "klimatyczne". Ciekawe, co poza tym oraz poza neutralnością i strajkiem okaże się klimatyczne...
panMarek
@Solidarny: Musisz zapoznać się z pojęciami: 1. Rozkład widmowy promieniowania ciała doskonale czarnego 2. teoria promieniowania ciała doskonale czarnego 3. wzór Rayleigha - Jeansa dla promieniowania ciała doskonale czarnego 4. Prawo przesunięć Wiena 5. Prawo Stefana ...
Polka
Kiedyś rozmawiałam z kobietą która od kilku lat chodzi na terapię, ponieważ panicznie się boi o swoje dzieci. Tłumaczyła ze nawet w drodze do szkoły aż roi się od zagrożeń... Spytała czy ja się o swoje nie boję. Odpowiedziałam że przecież strzeże ich Bóg, aniołowie, Matka Boża, więc dlaczego mam się bać. Tamta kobieta była niewierząca... Wtedy zastanowiłam się jakby to było, gdybym nie wierzyła w Opatrzność Bożą... Takie życie wydało mi się koszmarem. Pomyślcie jakie to straszne bać się każdego potencjalnego zagrożenia, nie być pewnym jurta, nie mieć wpływu na to co się stanie jeśli jest się przekonanym ze można liczyć tylko na siebie... To są bardzo bardzo bardzo bardzo nieszczęśliwi ludzie... My wierzący wiemy, że Bóg się nami opiekuje, a śmierć to tylko brama do życia, ci ludzie nie mają nic i to na własne życzenie...
Ekolog
@Solidarny - cała emisja CO2 produkowanego przez człowieka to ułamek procenta tego co powstaje naturalnie. W historii Ziemi były okresy gdy dwutlenku węgla było 10x więcej niż obecnie a Ziemia była śnieżną kulką. Realny wpływ na zmiany temperatur ma obecnie wyłącznie aktywność Słońca a lokalnie urbanizacja.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY