Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Libertyńskie prawo w Grecji! Dzieci będą wielokrotnie zmieniać płeć?

Data publikacji: 2017-10-12 14:00
Data aktualizacji: 2017-10-12 16:30:00
WIADOMOŚCI
Źródło: pixabay.com

Grecki parlament przegłosował we wtorek skrajnie liberalne prawo o zmianie płci. Propagowana przez rządzącą skrajną lewicę ustawa umożliwia modyfikację zapisu dotyczącego płci w dokumentach u osób w wieku co najmniej 15 lat. Wystarczy samo złożenie wniosku – bez jakiejkolwiek weryfikacji. Prawosławni hierarchowie potępiają ustawę jako bluźnierczą. Dodają także, że służy ona umożliwieniu adopcji przez homoseksualistów.

 

Liberalna ustawa prowadzi do sytuacji, gdy widniejąca w dokumentach płeć jest niezależna nie tylko od wrodzonej płci biologicznej, ale także od opinii psychologów. Niepotrzebna do prawnej zmiany płci jest także terapia, hormony czy operacje – zauważa ojciec Mark Hodges na Life Site News.

 

Za ustawą opowiedziało się 171 z 300 parlamentarzystów. Projekt przeszedł w pierwszym czytaniu. Głównym promotorem nowej ustawy była lewicowa partia Syriza. Zaproponowała ją na początku października. Premier Aleksis Tsipras z Syriza stwierdził, że głosując za zmianami parlamentarzyści opowiadają się po stronie tych, co pozbawieni są własnego głosu. Podkreślił, że „ani żadna tradycja, ani żadna forma rozumienia rodziny nie usprawiedliwia spychania ludzi w społeczny czy prawny niebyt”.

 

Liberalizacja prawa spotkała się ze stanowczym potępieniem greckiej Cerkwi prawosławnej. „Proponowana ustawa atakuje świętość instytucji rodziny, sprzeciwia się moralności, zdrowemu rozsądkowi i niszczy człowieka” – ogłosił Święty Synod greckich biskupów prawosławnych w swoim oświadczeniu.  

 

„Zamiast zmniejszenia zamieszania i nieładu umysłowego, doprowadzi to do zwiększenia tych zjawisk i niebezpiecznego fenomenu społecznego” – dodali duchowni. Prawosławni hierarchowie wyrazili także obawę, że pogorszy także sytuację w szkołach.

 

Nową ustawę potępił także metropolita Kosmas. „Promujecie ustawę negującą Trójjedynego Boga i Stwórcę i bluźniącą Mu” – napisał w swym liście do parlamentu. Nowe prawo uznał za sprzeczne z naturą, niszczące tożsamość osoby, a także promujące deprawację. „Kości naszych świętych i bohaterów drżą” – dodał.

 

Z kolei w swoim kazaniu do propozycji ustawy odniósł się metropolita regionu Ftiotydy Nikolas.Dziś wmawiają nam , że Bóg nie stworzył mężczyzny i kobiety i wypłukują tę ideę z umysłów naszych dzieci – powiedział. – Jego zdaniem cel propagatorów ustawy jest jasny: umożliwienie homoseksualistom adopcji dzieci – dodał.

 

Swój sprzeciw wyrazili także w liście do Ministerstwa Sprawiedliwości, Edukacji i Spraw Religijnych mnisi z Góry Athos. Sceptycyzm wobec nowej ustawy wyraził także przewodniczący opozycyjnej prawicowej Nowej Demokracji. Kyriakos Mitsotakis zwrócił uwagę na absurd jednoczesnego zakazywania nieletnim (15-latkom) nabywania piwa, przy jednoczesnym zezwalaniu im na modyfikację płci.

 

Z kolei „Amnesty International” uznała decyzję greckich posłów za „historyczny krok na drodze do przyznania pełni praw osobom transpłciowym w Grecji”. – Dzisiejsza reforma to ciężko wywalczone zwycięstwo dla transgenderowych aktywistów w Grecji od lat walczących od lat o równość dla osób transpłciowych. Wysyła jasną wiadomość, że nikt nie może zostać zmuszony do przejścia medycznych procedur po to tylko, by zostać oficjalnie uznany za tego, kim jest – powiedział we wtorek Fotis Filippou, wicedyrektor Amnesty International Europe. Podobne do tej przeforsowanej przez Syrizę ustawy obowiązują w Danii, Irlandii, Norwegii oraz na Malcie.

 

Wcześniej greckie prawo wymagało zdiagnozowania zaburzeń tożsamości płciowej i operacji „zmiany płci”. Przejście tych procedur umożliwiało modyfikację zapisu w dokumentach. Nawet to prawo spotkało się z krytyką środowisk homoseksualnych jako rzekomo zbyt restrykcyjne.

 

Źródła: lifesitenews.com / amnesty.org / euractiv.pl

mjend

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
do Postępowiec
Natura jest bezmyślna, więc nie kłamie, nie drwi i o nic nie dba. Powtarzam ci to kolejny raz, ale widać że do ciebie oczywistości nie docierają, bo jako fanatyk wolisz tkwić w zabobonie. Oczywiście że kłamstwem jest twierdzenie jakoby człowiek o genotypie mężczyzny mógł być kobietą. I nie jest w zgodzie z samym sobą mężczyzna uważający się za kobietę, co widać choćby w agresji takich osób wobec katolików. A obrażaniem, nietolerancją i dyskryminacją jest postawa wszelkiej maści zakłamanych postępowców, którzy atakują katolików na katolickim forum za to, że katolicy bronią prawdy przed ewidentnym kłamstwem. Katolicy nie dyskryminują i nie obrażają żadnych osób chorych za ich chorobę. Nie zmienia to faktu, że hipokryci mogą poczuć się dyskryminowanymi czy obrażanymi prawdą, ale to jest wyłącznie problem ich zakłamania, a nie problem katolików.
Postępowiec
To nie jest kłamstwo,tylko prawdziwe powołanie tego człowieka. Powołanie do bycia kobietą,nie mężczyzną.Kłamstwem jest natura,drwiąca z ludzi,konsekwentna do bólu w swoich działaniach i nieczuła.Tylko człowiekowi zawdzięczamy,że jest nas coraz więcej na świecie. natura dba o to, żeby utrzymywać liczbę ludności na stałym poziomie, eliminować słabszych,którzy spowalniają,komplikują pewne procesy. W naturze liczy się bowiem tylko to co młode i zdrowe,to co jest zdolne do przekazania genów. Na pewno nie liczy się niczyje samopoczucie.Natura nie przejmuje się swoimi pomyłkami i tym, że sprawia komuś ból. Dlatego określa nas to co czujemy wśrodku,nasze wnętrze. Nie wszystko jest takie jakim się wydaje być Człowiek posiada uczucia,pragnie kochać i żyć w zgodzie ze sobą. Jest to całkowicie normalne i ma do tego prawo. Nie wolno go obrażać i dyskryminować z takich powodów, zwłaszcza osoby, które sami walczą przy tym ze swoją naturą, np. goląc się wychodzą tutaj na hipokrytów
do Postępowiec
Nie ma czegoś takiego jak punkt widzenia natury, bo natura jest bezmyślna, czyli nie ma poglądów. Podobnie, jako bezmyślne narzędzie, o nic nie dba. Tolerancja nie jest jednoznaczna ze zrozumieniem i akceptacją. My możemy tolerować osoby chore, które uważają się za kobiety choć są mężczyznami. Możemy im też współczuć. Tolerować, czyli zapewniać im wolność wypowiedzi (czego dowodzi choćby obecność twoich wpisów na tym forum) i nie zmuszać ich do zmiany stylu bycia, czego przecież też nie robimy, gdyż nie zabraniamy tym nieszczęśnikom przebierania się w kobiece ubrania. Oczywiście że nazywanie objawem zdrowia czegoś co spełnia definicję choroby psychicznej jest tylko waszym wymysłem. Mężczyzna który dokona korekty płci może co najwyżej przestać być zdrowym mężczyzną, ale nie stanie się przez to kobietą. Choćby dlatego, bo genetycznie nie będzie kobietą. A to że uważa siebie za kobietę możemy tolerować, ale nie akceptować, bo katolicy nie mogą akceptować kłamstwa.
Postępowiec
Z punktu widzenia natury zmniejszenie śmiertelności nie jest dobre. Ona dba o to, żeby nie doszło do przeludnienia. Uśmierca ludzi, wybiera nam płeć, która jest całkowicie niezgodna z tym, co czujemy w środku. mężczyzna, który się goli jest uważany przez otoczenie za ogolonego, a kobieta, która zakłada szpilki za kobietę w szpilkach. Oba te przypadki łączy fakt, że człowiek stara się upodobnić do przedstawiciela płci przeciwnej, występuje przeciwko naturze. jak ktoś jest kobietą, tyko uwięzionym w ciele mężczyzny, to oczywiste, że oczekuje tolerancji i zrozumienia. Bo takie rzeczy się zdarzają, natura lubi z człowieka drwić, a człowieczeństwo polega na oderwaniu się od natury. To nie jest żadna choroba psychiczna. To jest tylko wasz wymysł. Dobrze przecież wiecie, że natura nie jest zainteresowana niczyim samopoczuciem. Tak jak mężczyzna się ogoli, to jest ogolony, tak gdy ktoś dokona korekt płci, to jest już płci przeciwnej. Stan rzeczy wtedy całkowicie się zmienia
do Postępowiec
Natura nie jest ani okrutna, ani drwiąca. To bezmyślne narzędzie. Efekt działania narzędzia zależy od tego kto je wykorzysta. Dlatego wykorzystanie praw natury do zmniejszenia śmiertelności ludzi jest dobre. Pan Bóg powiedział bowiem: "czyńcie sobie ziemię poddaną". Czyli: wykorzystujcie naturę by służyła dobru ludzi. Z kolei, golenie się i zakładanie wysokich butów oddziałuje tylko na osobę to czyniącą, a nie wymusza nic na otoczeniu. Golący się nie narzuca otoczeniu by uważało go za ogolonego. Gdybyście tak robili ze swoją płcią, nie czepiano by się was. Ale wy jesteście nietolerancyjni, gdyż chcecie swoje widzimisię NARZUCAĆ otoczeniu. Chcesz nie tylko sam być kobietą, ale chcesz także by otoczenie uważało cię za kobietę i traktowało jak kobietę. Dlatego nasza reakcja równa się waszej akcji: z im większą agresją nas atakujecie wmawiając że choroba psychiczna jest objawem zdrowia, tym silniejszy opór w obronie prawdy spotkacie z naszej strony.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY