Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 25 SIERPNIA
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
XXI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Ludwik, Józef, Elwira, Patrycja
 

Liczy się pieniądz nie życie? Ograniczenie aborcji w USA uznane za „złe dla biznesu”

Data publikacji: 2019-06-12 07:00
Data aktualizacji: 2019-06-12 07:47:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay/NicciDoula

Prawie 200 liderów biznesu podpisało list otwarty argumentując, że amerykańskie działania kongresmenów mające na celu ograniczenie dostępu do aborcji są „złe dla biznesu”.

 

W ostatnich miesiącach klika stanów przyjęło prawo, ograniczające dostęp do aborcji od momentu wykrycia „bicie serca” dziecka poczętego. List opublikowany w „New York Times” wskazuje, że ograniczenie procederu zabijania dzieci poczętych „zagraża zdrowiu pracowników i klientów”. List podpisali m.in. szefowie firm Slack, Square, Zoom, Bloomberg, H&M, Yelp, Everlane itp. Nosi on tytuł: „Nie zakazuj równości.” American Civil Liberties Union pomogła zorganizować kampanię.

 

„Równość w miejscu pracy, to – jak napisano – jedna z najważniejszych kwestii biznesowych naszych czasów. Gdy wszyscy są uprawnieni do osiągnięcia sukcesu, nasze firmy, nasze społeczności i nasza gospodarka będą lepsze. Ograniczenie dostępu do kompleksowej opieki reprodukcyjnej, w tym aborcji, zagraża zdrowiu, niezależności i stabilności gospodarczej naszych pracowników i klientów. Mówiąc najprościej, jest to sprzeczne z naszymi wartościami i jest niekorzystne dla biznesu. Wpływa negatywnie na naszą zdolność do budowania różnorodnych i integrujących miejsc pracy, utrudnia rekrutacje najlepszych talentów w różnych stanach i zagraża dobrobytowi wszystkich ludzi, którzy utrzymują nasze firmy kwitnące i rozwijające się”.

 

Dodano, że „przyszłość równości płci tkwi w równowadze, bez narażania naszych rodzin, społeczności, przedsiębiorstw i gospodarki”. Biznesmeni dołączyli do amerykańskich gigantów medialnych, takich jak: Netflix, Disney i WarnerMedia, którzy zagrozili zerwaniem współpracy ze stanami, w których przyjęto nowe przepisy antyaborcyjne.

 

Źródło: bbc.com

AS

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
sp
@Alan, bezpośrednie, czyli zamierzone jako cel lub środek, zabicie dziecka jest zawsze złem moralnym i nigdy nie może być uzasadnione. Nikt Ci nie dał prawa targnąć się na życie niewinnego, bezbronnego człowieka. Takie są fakty.
Lustro
Jak w Polsce...500 na wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci też tragiczne dla kasy panstwa- zgodnie złodziejskie PO i skrajna prawica
Alan
Dramatyzują zaostrzenie aborcji tylko zmieni miejsca ich wykonywania. Jedynym sposobem na jej ograniczenie jest nauka empatii i poszanowania życia. Z drugiej jednak strony obrońcy życia też muszą zaakceptować fakt, że w niektórych sytuacja aborcja jest uzasadniona. Bo każdy fanatyzm jest zły.
sp
Zamknięcie niemieckich obozów koncentracyjnych też było "złe dla biznesu". Spadła sprzedaż gazu cyklon-b...