Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
18   WRZEŚNIA   2019 r.
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 
Polonia Christiana nr 51       ŚWIAT
Monika Gabriela Bartoszewicz

Mądrość Wschodu – ślepota Zachodu

Mądrość Wschodu – ślepota Zachodu

Jesteśmy katolikami, owcami, które podążają za głosem Kościoła. Wierzymy w to, że słuchając tego głosu nie zbłądzimy i osiągniemy zbawienie. A jednak coraz częściej zdarza się, że ślady wielu hierarchów, którym ufamy bezgranicznie prowadzą na… manowce. Czy w rozumieniu tego, czym jest islam, też możemy kierować się wskazówkami naszych pasterzy?


 

Kiedy Beatrix von Storch z Alternatywy dla Niemiec niedawno zauważyła – całkiem zresztą słusznie – że islam jest sam w sobie ideologią polityczną, która nie jest zgodna z [niemiecką] konstytucją, świętym oburzeniem zapłonął arcybiskup Kolonii (tej samej, w której muzułmańscy imigranci dopuszczają się masowych napaści na tle seksualnym) i w pasterskim tonie pouczył ją, że kto mówi „tak” wieżom kościelnym, musi również powiedzieć „tak” minaretom.

Należy przyznać, że wystąpienie arcybiskupa Kolonii doskonale wpisuje się w podejście do islamu, jakie w ostatnich latach reprezentuje zarówno Stolica Apostolska, jak i znakomita większość hierarchów Kościoła zachodniego – podejście stojące w całkowitej sprzeczności do reakcji zwyczajnych katolików, a także biskupów wywodzących się z obszarów zdominowanych przez islam, gdzie chrześcijanie muszą stawiać czoła dyskryminacji i prześladowaniom.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie