Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
23   LUTY   2020 r.
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
VII Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 
Polonia Christiana nr 51       ŚWIAT
Monika Gabriela Bartoszewicz

Mądrość Wschodu – ślepota Zachodu

Mądrość Wschodu – ślepota Zachodu

Jesteśmy katolikami, owcami, które podążają za głosem Kościoła. Wierzymy w to, że słuchając tego głosu nie zbłądzimy i osiągniemy zbawienie. A jednak coraz częściej zdarza się, że ślady wielu hierarchów, którym ufamy bezgranicznie prowadzą na… manowce. Czy w rozumieniu tego, czym jest islam, też możemy kierować się wskazówkami naszych pasterzy?


 

Kiedy Beatrix von Storch z Alternatywy dla Niemiec niedawno zauważyła – całkiem zresztą słusznie – że islam jest sam w sobie ideologią polityczną, która nie jest zgodna z [niemiecką] konstytucją, świętym oburzeniem zapłonął arcybiskup Kolonii (tej samej, w której muzułmańscy imigranci dopuszczają się masowych napaści na tle seksualnym) i w pasterskim tonie pouczył ją, że kto mówi „tak” wieżom kościelnym, musi również powiedzieć „tak” minaretom.

Należy przyznać, że wystąpienie arcybiskupa Kolonii doskonale wpisuje się w podejście do islamu, jakie w ostatnich latach reprezentuje zarówno Stolica Apostolska, jak i znakomita większość hierarchów Kościoła zachodniego – podejście stojące w całkowitej sprzeczności do reakcji zwyczajnych katolików, a także biskupów wywodzących się z obszarów zdominowanych przez islam, gdzie chrześcijanie muszą stawiać czoła dyskryminacji i prześladowaniom.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie