Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 21 STYCZNIA
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
Dzień Babci
Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Jarosław
 

„Małżeństwo – związek mężczyzny i kobiety”. Łotewski parlament poparł prorodzinne zmiany w konstytucji

Data publikacji: 2021-01-14 17:10
Data aktualizacji: 2021-01-14 18:41:00
WIADOMOŚCI
Saeima, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Deputowani do jednoizbowego łotewskiego parlamentu (Saeima) zdecydowali o przyjęciu prorodzinnej poprawki do konstytucji. Za zmianą opowiedziało się 47 osób, a przeciwko – 25. W głosowaniu nie wzięło udziału 21 deputowanych, zaś 7 było nieobecnych. Teraz sprawą zajmie się Komisja Prawna Saeimy.

 

Propozycja nowelizacji konstytucji, która staje w obronie tradycyjnie rozumianej rodziny, spotkała się z ostrym atakiem środowisk lewicowo-liberalnych, które krytykowały, a nawet wyśmiewały czy zastraszały polityków opowiadających się za zdrowym rozsądkiem. Ostatecznie jednak zwyciężyła normalność, a nie postępowa ideologia.

 

Dlatego też Łotwa jest na najlepszej drodze, by w jej konstytucji znalazł się zapis mówiący, że „państwo ma chronić i wspierać małżeństwo – związek mężczyzny i kobiety – rodzinę opartą na małżeństwie, pokrewieństwie lub adopcji, prawa rodziców i prawa dziecka, w tym prawo do wzrastania w rodzinie, której podstawą jest matka (kobieta) i ojciec (mężczyzna). Państwo zapewnia szczególne wsparcie dzieciom niepełnosprawnym, dzieciom pozostawionym bez opieki rodzicielskiej lub dzieciom, które doświadczyły przemocy”.

 

Łotewska lewica zmobilizowała się, by wpłynąć na decyzję polityków. Środowiska konserwatywne nie pozostawiły jednak zwolenników tradycyjnego definiowania rodziny bez wsparcia. Z Polski wysłano liczne apele, których sygnatariusze zwracali się do polityków o wsparcie dla rodziny.

  

 

Źródło: bnn-news.com / PCh24 / eng.lsm.lv

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Marek
Chwała Bogu.
Katolik na 100
Takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne--w listopadzie łotewski sąd kazał zmienić ustawę w kodeksie pracy tak aby tęczowe rodziny były uprawnione do tych samych przywilejów przewidzianych w ustawie co rodziny heteroseksualne. To oczywiście nie podobało się większości społeczeństwa ale sędziowie, uznając się za elitę, mieli to gdzieś, stąd potrzeba na zmianę w konstytucji. Wpisuje się to w trend ogólnoświatowy gdzie liberalne frakcje uważające się za elity, doszedłszy do wniosku że nie uda się im uprać mózgów komserwatystom tak aby zaakceptowali ich ideologię, próbują narzucić swoje rozwiązania na siłe, czy się to ludziom podoba czy nie. Tak samo było w Argentynie ws. aborcji--60 proc. obywateli było przeciw ale parlament i tak ustawę przegłosował. Podobnie w USA gdzie zablokowano Trumpa na Twitterze mimo że głosowało nań co najmniej 75 mln Amerykanów. Liberałowie dziś myślą że są tak silni że mogą każde rozwiązanie narzucić bezradnym konserwatystom.
22:35
Dzięki Bogu i za to.
Do Dawid
Napisz proszę jak rozumiesz człowieczeństwo - chcę zrozumieć twoją wypowiedź.
MK
Chwała Panu !
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY