Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 11 LIPCA
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Imieniny obchodzą:
Olga, Benedykt, Kalina
 

Marszałek Sejmu: wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca

Data publikacji: 2020-06-03 11:00
Data aktualizacji: 2020-06-03 12:04:00
WIADOMOŚCI
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. FOT.:Piotr Drabik from Poland / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas konferencji prasowej oficjalnie ogłosiła termin tegorocznych wyborów prezydenckich. Głosowanie odbędzie się 28 czerwca, a także 12 lipca, jeśli do rozstrzygnięcia będzie potrzebna druga tura wyborów.

 

Do piątego czerwca kandydaci będą mieli czas na zarejestrowanie w Państwowej Komisji Wyborczej, do dziesiątego czerwca nowi kandydaci na zebranie stu tysięcy podpisów pod listami poparcia.

 

W trakcie briefingu marszałek Sejmu ogłoszony został też kalendarz wyborczy. W piątek 5 czerwca minie termin na zawiadamianie PKW o utworzeniu komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta, a także o uczestnictwie w wyborach przez komitety wyborcze, których zawiadomienia o utworzeniu zostały przyjęte przez PKW w związku z wyborami prezydenta zarządzonymi na 10 maja.

 

Do 12 czerwca pełnomocnicy wyborczy będą mogli zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, zaś obwodowe komisje wyborcze zostaną powołane przez komisarzy wyborczych do 15 czerwca. 13 czerwca minie termin na zgłaszanie konsulom zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą, a 16 czerwca na zgłaszanie komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju.

 

Do 21 czerwca będzie możliwe wydanie przez Państwową Komisję Wyborczą na wniosek ministra zdrowia uchwały, w której zarządza się wyłączne głosowanie korespondencyjne na terenie co najmniej gminy lub jej części, jeśli na tym terenie nastąpiło nagłe i znaczące pogorszenie sytuacji epidemicznej.

 

Do 26 czerwca jest czas na zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, którzy rozpoczęli podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 5 dniu przed dniem wyborów.

 

28 czerwca w godzinach od 7 do 21 odbędzie się głosowanie w lokalach wyborczych. Wtedy też możliwe będzie dostarczenie kopert zwrotnych (od głosujących korespondencyjnie) przez Pocztę Polską oraz urzędy gmin do właściwych obwodowych komisji wyborczych, możliwe będzie także dostarczenie kopert zwrotnych przez wyborców osobiście lub za pośrednictwem innych osób do właściwych obwodowych komisji wyborczych.

 

Źródło: polsatnews.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Polonus
Pamiętajcie o tym i rozgłaszajcie po dachach!!! Matka Trzaskowskiego - Tajny współpracownik SB o pseudonimie "Justyna"?!!!
vera
Głosujemy na Bosaka - obrona życia od poczęcia, obniżka podatków, obrona interesów Polski. 11 chłopaków z Konfederacji pokazuje, że warto im zaufać.
olek
my nie mielismy po wojnie nigdy polskich sluzb a przez przybyszow teraz zostalismy dokladnie zlapani lacznie z kosciolem a oczadzeni ich prezencja sadowimy ich na stolki wladzy
ygli22
Naprawdę zaczynam wyjątkowo lubić PCh24. Według Was niejaka pani Witek jest "marszałkiem". Dopiero co, napisałem komentarz odnośnie kwestii niszczenia płci męskiej przez feministki też na stronie PCh24. A tu sami Wy nazywacie panią Witek "marszałkiem". Marszałek oznacza osobę PŁCI męskiej jakby PCh24 nie wiedziało. I do tego jakiś "you tube" uważa za skandal fakt obecności MOSSADU w tzw. "polskich" służbach specjalnych. Gratuluję oburzenia. Ja jestem oburzony tym, że w służbach izraelskich nie ma kapitana Klossa ..
you tube
SKANDAL! Agenci Mossadu w POLSKICH "służbach specjalnych"? G. Braun: Hańba Wam!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY