Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Maski opadły! Czeski rząd „eurosceptyków” chce wprowadzić nad Wełtawą homomałżeństwa

Data publikacji: 2018-07-11 08:02
Data aktualizacji: 2018-07-12 14:48:00
WIADOMOŚCI
fot. pixabay.com

Zgłoszony przez grupę parlamentarzystów projekt konstytucyjnej ochrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny nie uzyskał poparcia rządu – powiedział we wtorek premier Andrej Babisz. Zamiast tego gabinet chce zmienić kodeks cywilny i umożliwić zawieranie „małżeństw” osobom tej samej płci.

 

Projekt konstytucyjnej ochrony instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny podpisało ponad 30 posłów zasiadających w czeskim parlamencie. To deputowani z Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej – Czechosłowackiej Partii Ludowej (KDU-CSL), ruchu ANO, CSSD, centrowego ruchu TOP 09 oraz ugrupowania Burmistrzowie i Niezależni (STAN). Jak podkreślają projektodawcy, przegłosowanie ustawy broniącej tradycyjnego małżeństwa pozwoliłoby chronić rodzinę i zahamować żądania lewicy walczącej o możliwość adoptowania dzieci przez homoseksualistów.

 

Czescy obrońcy małżeństwa i rodziny wskazują na „historyczne umocowanie małżeństwa” jako „trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety”. Ich zdaniem kapitulacja w tej sprawie i zgoda na tzw. homomałżeństwa będzie oznaczać zagrożenie dla całego narodu oraz podważy wartości, na których przez lata budowano czeską tożsamość.

 

Zgoła odmienne stanowisko zaprezentowali w tej sprawie najważniejsi przedstawiciele czeskiego rządu Babisza. Obecnie koalicyjny gabinet składa się tam z eurosceptycznego ruchu ANO (określanego niekiedy mianem centroprawicowego) oraz Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD). Politycy rządowi oświadczyli, że popierają inny projekt. Nie zakłada on zmiany konstytucji, a nowelizację kodeksu cywilnego i zapisanie w nim możliwości zawierania „małżeństw” przez osoby tej samej płci.

 

Aby zwiększyć konstytucyjną ochronę małżeństwa konieczne jest poparcie wyrażone przez co najmniej trzy piąte posłów. Z kolei do wprowadzenia tzw. homomałżeństw poprzez zmiany w kodeksie cywilnym wystarczy zwykła większość – podaje gazetaprawna.pl.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 

  

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
agricola
Ciekawe jak się "to" nazywa po czesku:). Może fujarkove manželství?
stasiu
Polska czechofilia (którą potwierdzają różnorakie badania, w których Czesi są w ścisłej czołówce najbardziej lubianych narodów)to według mnie jeszcze jeden objaw polskiego braku rozsądku w relacjach z zagranicą.
zzz
Polacy często powtarzają jak zaklecie, ze Czesi to mądry narod. Zobaczymy czy tez tym razem.
Rycerz Niepokalanej
Dalej nic sie nie dziej? Irlandia kraj katolicki????????????????????????????????????do tej pory co sie stalo kazdy wie. Jezeli Polska nie wezmie sie w garsc tak samo skonczy jak Irlandia a i napromieniowani beda sie mogli zenic w Polsce obym tego nigdy nie dozyl. Radio Maryja dalej be? Chcecie sluchac wycia modlitw Islamu z glosnikow. Albo Polska bedzie Katolicka albo wcale jej nie bedzie. Wybor i obowiazek nalezy do nas wszystkich.
ruisdael
Dziwić to się można,że dopiero teraz dzieję się to co na Zachodzie już dawno obowiązuje. Czesi należą do najbardziej zdegenerowanych obyczajowo narodów. Są w większości poganami.