Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 21 LIPCA
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
XVI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Wawrzyniec, Daniel
 

Mazowsze wspiera walkę z rodziną. Władze województwa współfinansowały marsz LGBT

Data publikacji: 2018-07-11 17:00
Data aktualizacji: 2018-07-12 14:47:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. REUTERS / Gonzalo Fuentes / FORUM

Zarząd Województwa Mazowieckiego wsparł kwotą 25 tysięcy złotych tzw. paradę równości, czyli coroczną manifestację aktywistów LGBT i polityków lewicy. Demonstracja przeszła 9 czerwca ulicami Warszawy. Uczestnicy głosili hasła uderzające w tożsamość małżeństwa i rodziny. Domagali się także wprowadzenia do kodeksu karnego szczególnych regulacji dotyczących „mowy nienawiści”, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej – przypomina instytut Ordo Iuris.

 

„Decyzję o udziale województwa jako partnera podczas Parady Równości oraz imprez towarzyszących podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego” – stwierdził, w odpowiedzi na złożony wniosek o udostępnienie informacji publicznej, Paweł Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

 

Urzędnik dodał że wspomniana jednostka samorządu wojewódzkiego zakupiła za 25 tysiące złotych pakiet promocyjny od Fundacji Wolontariat Równości. Celem transakcji była popularyzacja regionu m.in. poprzez zamieszczenie logotypu Mazowsza na materiałach promujących paradę, czy reklam na Facebooku i w specjalnym przewodniku.

 

„W ramach pakietu zorganizowane było również stoisko wystawiennicze województwa podczas Pikniku Równości – imprezie towarzyszącej” – dodał Cukrowski.

 

Wsparcie Zarządu Województwa Mazowieckiego zapewniło pokrycie niemal czwartej części planowanych wydatków parady równości. Zgodnie bowiem z informacjami udostępnionymi przez jej organizatorów, koszty manifestacji środowisk LGBT szacowane były na 111 tysięcy złotych. Kwota zebrana od osób prywatnych za pośrednictwem serwisu Pomagam.pl wyniosła łącznie 47 214 zł, a więc około 43 procent zakładanych wydatków na marsz.

 

Zgodnie z prawem, działalność organów województwa, w tym zarządu, jest jawna. Obywatele mają prawo do informacji, na co przeznaczane są środki publiczne – podkreśla Olaf Szczypiński, ekspert Ordo Iuris

 

Wcześniej Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oficjalnie odmówiła objęcia Parady Równości w 2018 r. swoim patronatem. Koalicję rządzącą województwem tworzą radni PSL i PO, a na czele zarządu województwa, który podjął decyzję o wsparciu demonstracji, stoi wywodzący się z Polskiego Stronnictwa Ludowego marszałek Adam Struzik. Nie jest przy tym jasne, czy decyzja była konsultowana z radnymi sejmiku województwa.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Queen
zobaczycie, już za niedługo Polska wstanie z kolan i odrzuci kościół na dalszy plan, a księża stracą swoją pozycję, zA chwilę to wy będziecie musieli chodzić w marszach równości, żeby choć trochę zwrócić na siebie uwagę
Mataeo
Wsparcie demoralizacji Polaków za ich pieniądze...
Max
Od razu widać rejony gdzie wygrywali Po,psl i lewacy tam jest najwięcej afer i dewiacji
Toni
Skandal i wstyd. Niech wspierają takie parady ze swoich własnych środków. Czy sponsorowali też marsze w obronie rodziny?