Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 WRZEŚNIA
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 

Meandry Drogi Synodalnej. Niemieccy hierarchowie homolobbystami?

Data publikacji: 2020-02-05 20:00
Data aktualizacji: 2020-02-05 20:40:00
WIADOMOŚCI
Episkopat Niemiec, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Reuters

Dwaj biskupi niemieccy wzywają Kościół do zmiany nauczania o homoseksualizmie i uznania „wartości”, takich jak wierność, obecna rzekomo w związkach homoseksualnych – donosi portal Life Site News w ślad za katolickimi mediami znad Renu.

 

Arcybiskup Stefan Hesse i biskup Georg Bätzing zabrali głos podczas pierwszego Zgromadzenia Drogi Synodalnej w Niemczech, zakończonego w sobotę 1 lutego.

 

Hesse, arcybiskup Hamburga, zdystansował się od nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu, poinformował katholisch.de, portal informacyjny niemieckiego Episkopatu. Zamiast niego, zdaniem hierarchy, Kościół powinien odkrywać „nowe ścieżki”.

 

Stwierdzenie Katechizmu Kościoła Katolickiego, zgodnie z którym osoby o skłonnościach homoseksualnych powinny spotkać się z szacunkiem, oznacza, że ​​Kościół patrzy na nich z góry, a nie na równych zasadach – uznał abp Hesse.

 

Arcybiskup Hamburga skrytykował również kościelne wezwanie homoseksualistów do prowadzenia życia we wstrzemięźliwości. Przekonywał, powołując się na własne doświadczenia kierownictwa duchowego, że wiele osób o skłonnościach homoseksualnych trwa w związkach, w których obecne są takie wartości jak „szacunek i odpowiedzialność”. Hierarcha zażądał od Kościoła, aby oddał sprawiedliwość tej „rzeczywistości”. Według katholisch.de, wezwanie spotkało się z aplauzem wśród członków Zgromadzenia.

 

We wspólnym z Franzem-Josefem Bode, biskupem Osnabrück ubiegłorocznym wystąpieniu arcybiskup Hesse napisał między innymi: „Gdy homoseksualiści i lesbijki wyznają, że są wiernymi chrześcijanami, pomimo odmów, których doświadczyli, oraz proszą w Kościele o wsparcie duszpasterskie na ich drodze życia, jest to bardzo imponujące i stanowi wyzwanie dla wspólnego wypracowania perspektyw”.

 

Krótki artykuł dwóch hierarchów został opublikowany jako przedmowa do książki o pracy duszpasterskiej pośród osób żyjących w związkach jednopłciowych.

 

Z kolei biskup Georg Bätzing z Limburga, przewodniczący komitetu przygotowującego dokument roboczy na temat katolickiego nauczania o moralności seksualnej, choć zastrzegł, że nie chce zerwać z nauczaniem Kościoła, to jednak liczył na jego „poszerzenie, otwarcie i zmianę”.

 

Dokument roboczy głosi: „Akty homoseksualne urzeczywistniają również pozytywne wartości znaczące, o ile są wyrazem przyjaźni, rzetelności, lojalności i wsparcia w życiu”. Poza tym dokument domaga się, by aktów homoseksualnych nie określać już jako gruntownie złych.

 

 

Źródło: Life Site News

RoM

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
M
'Teodor' to najwyraźniej jakieś nowe AI, które nie przeszła testu Turinga... Dałem się złapać.
Teodor...
Pan Jezus nie przyszedl po to by znasic Przykazania, a wrecz przeciwne przyszedl po to by Przykazania potwierdzic...jeszcze je uwarygodnic. A Ja wam powiadam; kazdy kto patrzy pozadliwie na kobiete, juz sie w swym sercu dopusciol cudzolostwa.
M
@Teodor Dekalog, o którym piszesz stanowił wkład arki przymierza. Arka przymierza była przymierzem zawartym pomiędzy Bogiem a ludźmi w czasach starego testamentu. Chrystus był nowym przymierzem. A Tobie się jakaś implikacja wkradła, że każdy wierzący w stare przymierze automatycznie wyznaje Chrystusa. To nie ma sensu.
Slawomir Roch
Dlaczego kard. Marx z Monachium ktory to wszystko toleruje i nawet jakos wspiera, dlaczego jest najblizszym wspolpracownikiem papieza Franciszka! To ma byc w porzadku ????. Niech papiez Franciszek robi to co do niego nalezy. Z Panem Bogiem
Teodor...
Powiedziana - napominajcie braci swoich. Kto zatem jest bratem twoim...ten kto przestrzega X Przykazan, a zatem wyznaje Chrystusa Pana. Tolerancja i postep tego swiata pochodzi od zlego.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY