Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 27 PAŹDZIERNIKA
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Sabina, Iwona
 

Minister rolnictwa ostrzega przed „Piątką dla zwierząt”: zraża wieś, nie przyciąga nowych wyborców

Data publikacji: 2020-09-16 08:03
Data aktualizacji: 2020-09-16 14:01:00
WIADOMOŚCI
Jan Krzysztof Ardanowski. FOT.:Adam Kraina/CC BY-SA(https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Jan Krzysztof Ardanowski ostrzega członków partii rządzącej przed fundamentalistycznie ekologicznym pomysłem, który zyskał poklask skrajnej lewicy. Minister rolnictwa zauważa, że „Piątka dla zwierząt” godzi w wiarygodność prezydenta, premiera oraz jego samego. Ponadto PiS, tracąc zaufanie elektoratu wiejskiego, nie zyskuje nowych wyborców. Wszak w rewolucyjnej narracji lewica zawsze będzie o kilka kroków przed formacją Jarosława Kaczyńskiego.

 

„Wprowadzenie kontrowersyjnej ustawy krótko po wyborach, w których polska wieś przesądziła o wyborze Andrzeja Dudy na stanowisko prezydenta RP (81 proc. poparcia wśród rolników), a pół roku wcześniej o wygraniu wyborów parlamentarnych przez Zjednoczoną Prawicę (71 proc. poparcia wśród rolników) wywoła bardzo poważne konsekwencje polityczne” – pisze minister Ardanowski w opublikowanym przez Onet liście do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o skrajnie lewicową „Piątkę dla zwierząt”, która zakłada m.in. likwidację całej branży przemysłowej produkującej futra i zarazem poważne problemy firmy kooperujących, co w konsekwencji może doprowadzić do bezrobocia i nędzy osób zatrudnionych w tym sektorze. To jednak nie wszystko, gdyż propozycja PiS zakłada zakaz trzymania zwierząt domowych na „krótkich” łańcuchach, zakaz uboju rytualnego – z wyjątkiem związków wyznaniowych (a więc także problemy firm produkujących obecnie taką żywność) czy nadanie uprawnień organizacjom społecznym (w praktyce: lewicowo-ekologistycznym), mogącym w asyście policji odbierać zwierzęta – co stawia pod znakiem zapytania prawo własności. Na celowniku znalazło się także wykorzystywanie zwierząt w celach rozrywkowych.

 

Wprowadzenie takiej ustawy spowoduje odwrót wsi od Prawa i Sprawiedliwości i na trwałe przemodeluje polską geografię polityczną – ostrzega minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wskazując, że w kontekście „Piątki dla zwierząt” wszelkie deklaracje o obronie wsi przez PiS to jedynie hasła propagandowe. Nadrobienie takich strat w przyszłości może być niemożliwe.

 

Co więcej, minister rolnictwa krytykuje całą ideę lansowania przez PiS postulatów typowo lewicowych. Jak bowiem zauważa, „w sensie politycznym lewica antykościelna, występująca przeciw rodzinie, popierająca ideologię LGBT, oskarżająca polityków o zgubny wpływ na klimat, w sposób demagogiczny stawiająca prawa zwierząt przed ludźmi, czyli ci, którzy medialnie popierają zgłoszoną ustawę, co do zasady nie zagłosują na Prawo i Sprawiedliwość. Ustawa trwale zrażająca elektorat wiejski nie przyciąga do PiS żadnych nowych środowisk” – pisze Jan Krzysztof Ardanowski. Minister wskazuje ponadto na wady proponowanej ustawy.

 

Nie jest tajemnicą, że część Zjednoczonej Prawicy zagłosuje przeciwko „Piątce dla zwierząt”, dlatego też partia Jarosława Kaczyńskiego do wprowadzenia kontrowersyjnych i radykalnie lewicowych przepisów będzie potrzebowała głosów opozycji. Na PSL i Konfederację nie ma co liczyć, Lewica jest nastawiona do propozycji entuzjastycznie, a Koalicja Obywatelska chce zgłosić poprawki.

 

 

Źródło: onet.pl / rmf24.pl

MWł

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Kazimierz
PiS zrobił wrzutkę,i będzie robił następne ,żebyśmy nie pytali o konkrety,konwencja S tambulska,repolonizacja mediów reforma sadownicza,aborcja eugeniczna,itd
Ryś
@ ell Przecież PiS już teraz chciał oddać prezydenturę Trzaskowskiemu. Zabrakło tylko 1 procenta.
Ryś
@W-Sawa Ale teraz się przebranżowić w co?
Ryś
@ tolek A na kogo ci biedni wyborcy mieli glosować? Jedynym postępowaniem zasadnym w tych warunkach było nieuczestnictwo w farsie wyborów.
EM
@wierny a jak nazwiesz morderców dzieci nienarodzonych?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY