Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 01 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Doktora Kościoła
Św. Remigiusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Teresa, Remigiusz, Danuta
 

Muzułmanin modlił się do Allaha. Co się działo podczas Mszy pogrzebowej Adamowicza?

Data publikacji: 2019-01-21 06:00
Data aktualizacji: 2019-01-22 15:34:00
WIADOMOŚCI
fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Jak wynika z licznych doniesień, podczas Mszy Świętej pogrzebowej prezydenta Pawła Adamowicza, doszło do wielu nadużyć liturgicznych. Jednym z najpoważniejszych była modlitwa wiernych w wykonaniu duchownych protestanckich, muzułmanina i żyda.

 

Podczas sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza pastorzy protestanccy (ewangelik, metodysta i zielonoświątkowiec), a w tym jeden z nich w stule, mieli odmawiać modlitwę wiernych.

 

Dołączyli do nich także niechrześcijanie: żyd oraz muzułmanin. Ten ostatni odmówić miał zresztą Al-Fatihę czyli modlitwę stanowiącą podstawę Koranu. „Oto Ciebie czcimy i Ciebie prosimy o pomoc. Prowadź nas drogą prostą, drogą tych, których obdarzyłeś dobrodziejstwami, nie zaś tych, na których jesteś zagniewany, i nie tych, którzy błądzą” – wybrzmiały w bazylice słowa islamskiej modlitwy.

 

Co ciekawe, we Mszy Świętej pogrzebowej Pawła Adamowicza wzięło udział wielu zwolenników świeckiego państwa, to znaczy osób, które na zwalczaniu obecności Kościoła w sferze publicznej zbudowały lub budują swoje kariery. W jednej ławce usiedli m.in. Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus czy Krzysztof Mieszkowski, progresywny dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, obrońca bluźnierczego spektaklu „Klątwa”. Nie zbrakło też oczywiście Jerzego Owsiaka czy Adama Michnika.

 

Ciekawe czy wojującym z Kościołem politykom trudno było przekroczyć próg bazyliki. Bo trudno uwierzyć już w to, by ktokolwiek z nich uczcił jej świętość – obecnego w Najświętszym Sakramencie Chrystusa. Ale wydaje się, że nawet sam Michnik, Petru i spółka musieli otworzyć w pewnym momencie usta ze zdziwienia – w końcu pewnie nawet oni nie sądzili, że w kościele muzułmanin może odmawiać modlitwę do allaha.

 

 

Źródło: interia.pl/facebook

ged

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
obiat
Niewiedza niektórych komentujących jest porażająca. Zaraz zaczniecie wmawiać, że Jezus nie był Żydem tylko Polakiem. Mniej TVP, więcej telewizji czy prasy światowej.
kand
Ludzie opamiętajcie się i nie szerzcie nienawiści bo Bóg jest źródłem tylko i wyłącznie miłości. Nie można jednocześnie twierdzić, ze się ma Boga w sercu a jednocześnie nienawidzić bliźniego - to wielki fałsz. Nie można usprawiedliwiać czynów nienawiści wiarą w Boga!!! Ludzie szanujmy się nawzajem i swoją różnorodność - w końcu wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga, a on kocha wszystkie swoje dzieci JEDNAKOWO.
LUK
dla tych co przewodniczyli Nom-owi : Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917. Kanon 1258 Kodeksu Prawa Kanonicznego 1917: Zakazane jest wiernym w jakikolwiek sposób czynnie uczestniczyć czyli mieć udział w niekatolickich obrzędach Haud licitum est fidelibus quovis modo active assistere seu partem habere in sacris acatholicorum. Kanon 2316: Każdy kto z własnego popędu i świadomie wspiera propagowanie herezji, albo kto uczestniczy wbrew postanowieniom Kanonu 1258 w niekatolickich obrzędach, jest podejrzanym o herezję Qui quoquo modo haeresis propagationem sponte et scienter iuvat, aut qui communicat in divinis cum haereticis contra praescriptum can 1258, suspectus de haeresi est.
LUK
JMJF proszę abyście się państwo zastanowili kto przewodniczył "Novus Ordo Missae" i kto pozwolił nie katolikom na tą hucpę...
normal
To dowód na to ,że cała mafia światowa gości u nas.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY