Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 MAJA
Św. Bernardyna ze Sieny
Św. Bernardyna ze Sieny

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli
 

Nie dla genderowej konwencji! Podpisz apel do premiera Morawieckiego

Data publikacji: 2018-12-03 11:10
Data aktualizacji: 2018-12-03 14:01:00
OPINIE
PCh24.pl

Choć politycy PiS stali na czele krytyków konwencji stambulskiej i w drodze po władzę zapewniali, że jej zapisy zostaną wypowiedziane, to nic w tej sprawie nie uczynili. Co więcej, rządzący porzucili działania w tym zakresie mówiąc, że konwencja w Polsce stosowana być nie musi. To nieprawda. Szkodliwe zapisy obowiązują, a ideologia gender jest sączona w nasze życie. Czas z tym skończyć. Przypomnijmy rządzącym o ich zobowiązaniach!

 

„Wyrzućmy konwencję gender z Polski!” – pod takim hasłem na stronie zatrzymajgender.pl ruszyła akcja mająca na celu wyegzekwowanie od polityków partii rządzącej spełnienie jednej z obietnic wyborczych. Chodzi o wypowiedzenie genderowej konwencji ukrywającej się pod nazwą konwencji antyprzemocowej.

 

Ratyfikował ją rząd PO-PSL przy wsparciu prezydenta Bronisława Komorowskiego, godząc się tym samym, by do polskiego prawa implementowane były rozwiązania uderzające w tradycyjną rodzinę i wartości chrześcijańskie. Wszystko dzieje się pod płaszczykiem walki z mitycznymi „stereotypowymi rolami płciowymi”, które definiuje ideologia gender.

 

Czas z tym skończyć! Polska – w przeciwieństwie do krajów, gdzie rozwiązania genderowe są szeroko stosowane, jest krajem bezpiecznym, a polskie prawo radzi sobie z problemami.

 

„Jako Polak zatroskany o przyszłość naszego narodu, zwracam się do Pana Premiera z apelem o podjęcie działań mających na celu wypowiedzenie szkodliwej konwencji stambulskiej” – czytamy w petycji.

 

W apelu mowa jest o tym, by rząd złożył uchwałę z wnioskiem o wypowiedzenie konwencji stambulskiej, a na tej podstawie parlament przyjął ustawę wyrażającą zgodę na jej wypowiedzenie. Dzieło ma zwieńczyć podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Warto dodać, że także i on był krytykiem konwecji.

 

„Oczekuję, że wypełnią Państwo swoją przedwyborczą obietnicę i wypowiedzą konwencję stambulską. Są Państwo to winni zarówno tym, którzy oddali swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, jak i milionom Polaków, którym leży na sercu przyszłość naszej Ojczyzny” – podkreślają inicjatorzy akcji.

 

Petycja podpisana na zatrzymajgender.pl trafi do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

 

 

Marcin Austyn

 

 

   

  

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mirrro
Czy jest jakikolwiek przykład że podpisywanie tych internetowych apeli chociaż raz odniosło skutek w Polsce? Bo już jest to nudne i do niczego nie prowadzi. Dla nich 800 tyś to jest nic, a co dopiero kilkadziesiąt.
PiotrG.
Nie dla GENDER.
Zofiab
Nie dla gender
Nigdy tego nie zaakceptuje
Jan Sajdak
Gender to kpina i mordowanie chrześcijańskiego ducha niszczenie i w końcu zagląda chrzescijanstwa
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY