Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 LISTOPADA
Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża

Imieniny obchodzą:
Klemens, Klementyna, Felicyta, Adela
 

Nie tylko książę Harry uważa, że dzieci niszczą świat. Kim naprawdę są antynataliści?

Data publikacji: 2019-08-13 17:00
Data aktualizacji: 2019-08-13 17:31:00
WIADOMOŚCI
Photo by Arteida MjESHTRI (unsplash.com)

Wierzą, że ludzie nie powinni mieć dzieci. To antynataliści – zapowiada swój materiał BBC na temat ludzi, którzy są… przeciwni narodzinom dzieci.

 

O tym, że ziemia wymaga troski a rosnąca liczba ludności rzekomo zagraża jej bytowi, słyszymy od wielu lat. To myślenie obecne jest wśród wielu środowisk, dla których ideologią stała się troska o środowisko naturalne. W ostatnim czasie do tego stylu myślenia nawiązał książę Harry z brytyjskiej rodziny królewskiej, który przyznał, iż nie chce mieć więcej niż dwoje dzieci, by nie niszczyć środowiska naturalnego.

 

Kim są antynataliści? Jak czytamy na bbc.com to środowiska skupiające się wokół postulatów ekologizmu. Portal twierdzi, że eksplozja tego typu poglądów nastąpiła w ostatnim czasie w mediach społecznościowych. Dziennikarze poszli śladem użytkowników i odpytali przedstawicieli tej ideologii z tego, jakie są ich przemyślenia i postulaty.

 

I tak na przykład Thomas jest aktywnym członkiem antynatalistycznych grup na Facebooku. Uważa, że stymulują go one intelektualnie i stanowią platformę wymiany poglądów. Co ciekawe, jego zainteresowanią nie są tylko teoretyczne. Thomas nie dostrzega celu w obdarzaniu życiem, dlatego chce przeprowadzić zabieg wazektomii w jednym ze brytyjskich szpitali.

 

Myśl Thomasa brnie dalej w jakieś niezwykle zaskakujące, ale równowcześnie niepokojące przestrzenie. Marzy mu się chociażby istnienie… czerwonego guzika, który kończyłby ludzkie życie. Ale zaznacza, że jego pogląd jest „kontrowersyjny” wszak antynatalistów cechować ma działanie w zgodzie z innymi oraz wyrzekanie się przemocy.

 

Dlatego właśnie antynataliści – jak chociażby Kirk z Texasu – dążą raczej do tego, by ludzie przestali się rozmnażać niż do destrukcji ludzkości za pomocą „czerwonego przycisku”.

 

Wśród antynatalistów znajdują się jednak także i tacy, którzy nie chcą mieć dzieci z powodu chorób, z jakimi się zmagają. Obawiają się, że potomni mogą je odziedziczyć.

 

Wielu jednak troszczy się przede wszystkim o zmiany klimatyczne i zauważa, że właśnie wzrost liczby ludności może… zniszczyć ziemię. – Myślę, że to samolubne decydować się na dzieci w tych czasach – komentuje cytowana przez BBC Nancy, która nie tylko jest antynatalistką, ale też weganką i entuzjastką jogi. – Rzeczywistość jest taka, że dzieci, które rodzą się dzisiaj stają się przyczyną destrukcji środowiska naturalnego – dodaje.

 

To tylko niektóre wypowiedzi stanowiące obraz problemu. Bo z pewnością mamy do czynienia z jaskółkami nowego ruchu, który być może zdominuje wkrótce myślenie kolejnego pokolenia elit. Wypowiedź księcia Harrego pokazuje, że takie obawy nie są bezzasadne.

 

 

Źrodło: bbc.co.uk

ged

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Mirek
Oczywiście , ze jest niewyobrażalnym złem , robionym przede wszystkim sobie samemu . Jakie to inne , ważniejsze sprawy ma człowiek do załatwienia w życiu ? Tylko poświecenie słuzbie Panu Bogu jest większe.
ollek
@Mirek Nieposiadanie potomstwa to zło? Co Ty piszesz?
Anita
Jesli antynatalisci nie będą sie rozmnazac to po prostu wymra.
Mirek
@nikt, twoja wypowiedż jest manifestacją skrajnego lewactwa.Takie mamy czasy . że ludzie nie rozumieja ,co mówia , albo udaja , ze nie rozumieją . Ocenianie czyjegoś życia jako mniej wartosciowe i niepotrzebne jest poglądem skrajnej lewicy.Po dokonaniu takiej oceny dalszym oczywistym wnioskiem jest uznanie , że życie bardziej "wartościowe" lepiej traktować,a wtedy nie ma wyjscia i ludzie "gorsi" i "męczący się" muszą zostać wyeliminowani dla swojego dobra.Każdy ma prawo podejmować decyzje dotyczące swojego życia zgodnie z własna wolą . Natomiast dzielenie się takimi poglądami jest juz próbą wpłyniecia na innych.To jest złem. Jedną z najważniejszych potrzeb człowieka jest posiadanie potomstwa. Dzisiaj wielu ludzi daje się oszukać i nie ma dzieci.Kiedy się opamietaja,albo są uwikłani w zależności,które rzeczywiście prawie uniemożliwiaja bycie rodzicami,albo zwyczajnie są za starzy. Nie ma większej podłości od brania tego zła na swoje sumienie
Baja
Życie to Dar. Kim jesteście,którzy wątpicie?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY