Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
31   MARCA   2020 r.
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Imieniny obchodzą:
Gwidon, Kornelia
 
Polonia Christiana nr 50       EUROPA
Krzysztof Warecki

Nie w uchodźcach problem, a we własnych głowach

Nie w uchodźcach problem, a we własnych głowach

Sedno trawiącego Europę problemu z własną tożsamością doskonale zdefiniował 15 marca bieżącego roku Viktor Orban podczas przemówienia z okazji święta narodowego Węgier. Dziś Europa – zauważył węgierski premier – jest jak zwiędnięty kwiat zjadany przez tajne robactwo. (…) Europa, nasza wspólna ojczyzna, nie jest wolna! (…) Bo wolność zaczyna się od mówienia prawdy. Dziś w Europie mówienie prawdy jest zakazane.

 

Nie trzeba było długo czekać, by życie dobitnie potwierdziło słuszność tej diagnozy. Dzień po zamachach w Brukseli internet obiegła wiadomość o nękaniu przez holenderską policję nauczyciela, który na Twitterze ośmielił się poskarżyć na muzułmańskich uczniów, brawami okazujących swą radość na wieść o krwawych zamachach, w których zginęły trzydzieści dwie osoby, a ponad dwieście zostało rannych. Ku jego zdumieniu, błyskawicznie odwiedziło go trzech funkcjonariuszy holenderskiej policji, którzy jasno dali mu do zrozumienia, że nie może publikować wpisów o podobnej treści. Ta reakcja mówi wszystko o stanie ducha i mentalności, jaka niepodzielnie zawładnęła zachodnią Europą.


Podobnie niepokojące praktyki notujemy niestety i na naszym podwórku. 5 kwietnia portal Kresy24 poinformował o aresztowaniu przez łódzką policję grupy raperów za nagranie klipu Polski dżihad, w którym wyrażają oni sprzeciw wobec przybywających masowo do Europy imigrantów. Przedstawiciel łódzkiej prokuratury z dumą ogłosił, że działania prokuratorsko‑policyjne doprowadziły do aresztowania pięciu osób mających związek z nagraniem.

 

Raperów aresztowano za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych, rzecz jednak w tym, że w klipie niczego takiego nie ma. To jest polski dżihad, zakładajcie bracia zbroje, wyjdźmy wszyscy na ulice, bronić to, co swoje. To jest Polska, Polska, nasza Polska i tak już pozostanie – śpiewają. Trzeba naprawdę bardzo dużo złej woli, żeby dopatrzeć się w tych słowach nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych...Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie