Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 11 LIPCA
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
Imieniny obchodzą:
Olga, Benedykt, Kalina
 

„Niedziela” ucina spekulacje. Wywiad z ks. Isakowiczem-Zaleskim przywrócony

Data publikacji: 2020-06-03 03:00
Data aktualizacji: 2020-06-03 17:05:00
WIADOMOŚCI
Fot. Filip Blazejowski / FORUM

Tygodnik „Niedziela” przywrócił na swoich stronach usunięty tuż po opublikowaniu wywiad Agnieszki Bugały z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Rozmowa zatytułowana „Kościół musi być przeźroczysty” traktuje o problemie walki z pedofilią wśród duchowieństwa. Niestety, po drodze katolickie medium straciło nieco punktów zaufania u Czytelników.

 

Rozmowa w ks. Isakowiczem-Zaleskim porusza bolesne dla Kościoła tematy związane z problemami pedofilii i homoseksualizmu wśród duchowieństwa. Stąd też rozmówca Agnieszki Bugały już na wstępie powiedział: „Może mnie pani pytać o wszystko, zobaczymy co z tej naszej rozmowy uda się pani opublikować”. Uwaga okazała się bardzo celna.

 

Rozmowa pierwotnie opublikowana na niedziela.pl została „zdjęta” ze strony. Powód? Ujawniła go sama autorka tekstu w wydanym oświadczeniu: „W odpowiedzi na pytania kierowane do redakcji Niedzieli w sprawie wywiadu, który przeprowadziłam z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, oświadczam, że publikacja, która ukazała się na stronie internetowej edycji wrocławskiej, została zamieszczona bez wiedzy Redaktora Naczelnego Tygodnika Niedziela”.

 

Taki obrót sprawy, to wizerunkowy strzał w stopę, bo można było odczytać go jako deklarację, że Naczelny znając treść rozmowy, nie zdecydowałoby się na jej opublikowanie (a przynajmniej nie w takiej formie, jaka ujrzała światło dzienne).

 

Na tym sprawa się nie zakończyła. Agnieszka Bugała poinformowała bowiem, że po rozmowie z szefostwem zdecydowała o zakończeniu współpracy z redakcją „Niedzieli”. Jak oświadczyła, powodem jest „inaczej rozumiana rola i misja mediów katolickich niż ta, którą mi przedstawiono”.

 

Wkrótce potem na stronach niedziela.pl rozmowa została opublikowana z adnotacją ks. Jarosława Grabowskiego, redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Jak zaznaczył, wywiad „stał się przedmiotem wielu komentarzy medialnych i oskarżeń” pod adresem tygodnika. „Niedziela od zawsze stoi po stronie prawdy i przeciwstawia się wszelkim patologiom, niezależnie od tego, gdzie one miały – lub mają – miejsce. Ochrona dzieci przed nadużyciami ze strony dorosłych jest naszym najwyższym nakazem i zawsze będziemy ją stawiać na pierwszym miejscu” – napisał.

 

Jak dodał, publikacja wywiadu służyć ma przecięciu spekulacji i ataków na redakcję. „Treści zawarte w publikowanym poniżej tekście w zakresie oceny postaw niektórych osób są prywatnym stanowiskiem rozmówcy, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności” – dodał.

 

Całą rozmową z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim można przeczytać TUTAJ.

 

MA

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Endriu 68
Boją się, że zmniejszy się sprzedaż i co za tym idzie mniejszą kasa
Kris
Brawo ks Tadeuszu...tylko słowa tak, tak...nie, nie...Kościół będzie Chrystusowy tylko wtedy gdy będzie się oczyszczał....Niech jest jeden choćby kapłan ale Chrystusa. Wówczas pociągnie tłumy anie wielu wilków w owczej skórze. TYLKO PRAWDA WAS WYZWOLI..ta od Jezusa a nie ludzka
ssmutny
modlic sie a nie szukac sensacji
MP
@ kon. Prosze nie degradowac ludzi mieszkajacych na wsiach. Czy dusze ludzi mieszkajacych na wsiach sa mniej watosciowe lub mniej godne nieba niz tych, co mieszkaja gdzie indziej? Dlaczego ludzie mieszkajacy na wsiach maja sie zadowalac zeslancami?
Jot
Skanderbeg - na których wsiach nie a wikarych? W Szwecji?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY