Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 20 CZERWCA
Bł. Benigny z Trzebnicy
Bł. Benigny z Trzebnicy
Boże Ciało
Imieniny obchodzą:
Bogna, Florentyna, Rafael, Benigna
 

Niemal 10 milionów euro od UE na badania nad wpływem Koranu na Europę

Data publikacji: 2019-01-11 16:00
Data aktualizacji: 2019-01-11 17:14:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Europejska Rada Badań Naukowych przyznała grant w wysokości niemal 10 milionów euro na badanie wpływu Koranu na Europejczyków (chrześcijan, żydów, wolnomyślicieli, ateistów i muzułmanów). Grant przyznano na okres 6 lat.

 

Naukowcy zbadają wpływ świętej księgi islamu na relacje Europejczyków z islamem, debaty między chrześcijanami różnych wyznań oraz na oświeceniową krytykę chrześcijaństwa. Zajmą się okresem od średniowiecza do wczesnej nowożytności.

 

W ramach projektu powstanie baza danych zawierająca koraniczne manuskrypty oraz tłumaczenia, a także inne dzieła koraniczne. Zaplanowano również intetrdyscyplinarne spotkania w różnych krajach europejskich. Powstanie także multimedialna wystawa poświęcona miejscu Koranu w europejskim dziedzictwie kulturowym. 

 

Dokładna kwota przeznaczona na grant ze środków unijnych to 9 842 534 euro. Głównym grantobiorcą jest Hiszpańska Rada Badań Naukowych (CSIC). W projekcie udział wezmą również naukowcy z Francji, Wielkiej Brytanii i innych państw. Zgodnie z roboczą przyjętą przez naukowców hipotezą, Koran odegrał istotną rolę w intelektualnym oraz religijnym rozwoju Europy – twierdzi Mercedes Garcia Arenal z CSIC.

 

Od dawna zwolennicy politycznej poprawności starają się narzucić swoją wizję historii Europy ukazującą Koran i islam jako ważne dźwignie przekazywania wiedzy w Europie. Mówił o tym m.in. Jacques Chirac, były prezydent Francji (1995-2007).

 

Poprzez planowane badania naukowe Unia Europejska chce uprawomocnić, proislamską i proimigracyjną narrację o Europie. Chodzi o ukazanie jej jako kontynentu różnorodności kulturowej i wyznaniowej. Nacisk na islamski wpływ na Europę posłuży także lepszemu samopoczuciu imigrantów.  

 

 

Źródła: erc.europa.eu / breitbart.com / komentarz własny pch24.pl

 

FLC / mjend

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
gość
Wręcz żądam, aby spośród naukowców polskich, grant na te badania naukowe w wys. 10mln euro otrzymała najbardziej polska i obiektywna pani naukowiec Barbara Engelking-Boni.
kid
Polscy naukowcy - odwagi i do dzieła! Piszcie o wpływie Islamu na Europę - byle obiektywnie i bez poprawności politycznej. Piszcie z rozmachem! Nadstawicie karku, ale będzie warto: Europa się po prostu Waszymi pracami udławi!
Sec
Koran jest dziełem szatana, który nawiedzal Mahometa. Nie wolno się z nimi modlić. Przypomnijcie sobie Davida. Mimo, że był wielki popełniał błędy. To samo z biskupami Rzymu, którzy spotykają się z muzulmanami, całuja Koran lub modlą się wspólnie. Nie zawsze mieli rację. Odwołajcie w końcu dni islamu w Kościele Katolickim. Co ma wspólnego Jezus Chrystus z fałszywym prorokiem Mahometem.
Gy
Wątpię żeby napisali cokolwiek o wersetach znoszących i znoszonych.
RobertM
To chyba sami muzlumanie dostali te pieniadze i to oni beda przeprowadzac badania :))smiechu warte to wszystko cala ta unia
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY