Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 30 WRZEŚNIA
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła

Imieniny obchodzą:
Hieronim, Grzegorz, Honoriusz
 

Niemal 10 milionów euro od UE na badania nad wpływem Koranu na Europę

Data publikacji: 2019-01-11 16:00
Data aktualizacji: 2019-01-11 17:14:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Europejska Rada Badań Naukowych przyznała grant w wysokości niemal 10 milionów euro na badanie wpływu Koranu na Europejczyków (chrześcijan, żydów, wolnomyślicieli, ateistów i muzułmanów). Grant przyznano na okres 6 lat.

 

Naukowcy zbadają wpływ świętej księgi islamu na relacje Europejczyków z islamem, debaty między chrześcijanami różnych wyznań oraz na oświeceniową krytykę chrześcijaństwa. Zajmą się okresem od średniowiecza do wczesnej nowożytności.

 

W ramach projektu powstanie baza danych zawierająca koraniczne manuskrypty oraz tłumaczenia, a także inne dzieła koraniczne. Zaplanowano również intetrdyscyplinarne spotkania w różnych krajach europejskich. Powstanie także multimedialna wystawa poświęcona miejscu Koranu w europejskim dziedzictwie kulturowym. 

 

Dokładna kwota przeznaczona na grant ze środków unijnych to 9 842 534 euro. Głównym grantobiorcą jest Hiszpańska Rada Badań Naukowych (CSIC). W projekcie udział wezmą również naukowcy z Francji, Wielkiej Brytanii i innych państw. Zgodnie z roboczą przyjętą przez naukowców hipotezą, Koran odegrał istotną rolę w intelektualnym oraz religijnym rozwoju Europy – twierdzi Mercedes Garcia Arenal z CSIC.

 

Od dawna zwolennicy politycznej poprawności starają się narzucić swoją wizję historii Europy ukazującą Koran i islam jako ważne dźwignie przekazywania wiedzy w Europie. Mówił o tym m.in. Jacques Chirac, były prezydent Francji (1995-2007).

 

Poprzez planowane badania naukowe Unia Europejska chce uprawomocnić, proislamską i proimigracyjną narrację o Europie. Chodzi o ukazanie jej jako kontynentu różnorodności kulturowej i wyznaniowej. Nacisk na islamski wpływ na Europę posłuży także lepszemu samopoczuciu imigrantów.  

 

 

Źródła: erc.europa.eu / breitbart.com / komentarz własny pch24.pl

 

FLC / mjend

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
gość
Wręcz żądam, aby spośród naukowców polskich, grant na te badania naukowe w wys. 10mln euro otrzymała najbardziej polska i obiektywna pani naukowiec Barbara Engelking-Boni.
kid
Polscy naukowcy - odwagi i do dzieła! Piszcie o wpływie Islamu na Europę - byle obiektywnie i bez poprawności politycznej. Piszcie z rozmachem! Nadstawicie karku, ale będzie warto: Europa się po prostu Waszymi pracami udławi!
Sec
Koran jest dziełem szatana, który nawiedzal Mahometa. Nie wolno się z nimi modlić. Przypomnijcie sobie Davida. Mimo, że był wielki popełniał błędy. To samo z biskupami Rzymu, którzy spotykają się z muzulmanami, całuja Koran lub modlą się wspólnie. Nie zawsze mieli rację. Odwołajcie w końcu dni islamu w Kościele Katolickim. Co ma wspólnego Jezus Chrystus z fałszywym prorokiem Mahometem.
Gy
Wątpię żeby napisali cokolwiek o wersetach znoszących i znoszonych.
RobertM
To chyba sami muzlumanie dostali te pieniadze i to oni beda przeprowadzac badania :))smiechu warte to wszystko cala ta unia
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY