Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 20 LUTY
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
Imieniny obchodzą:
Leon, Ludmiła, Ludomir
 

Niemcy: Grupa kapłanów oskarża kard. Marxa o zdradę wiary

Data publikacji: 2019-01-17 07:00
Data aktualizacji: 2019-01-17 07:54:00
RELIGIA
fot. REUTERS/Ina Fassbender / FORUM

Koło Kapłańskie z Paderborn wezwało kard. Reinharda Marxa do ustąpienia z funkcji przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec. Zarzuca mu szerzenie błędów i padanie na kolana przed duchem czasu.

 

Koło Kapłańskie z Paderborn Communio veritatis zrzesza konserwatywnych kapłanów z archidiecezji Paderborn. Od wielu miesięcy angażuje się aktywnie w debatę o zmianach w Kościele katolickim w Niemczech, występując w obronie Tradycji i przeciw zdradliwemu nowatorstwu. Teraz Koło wezwało przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec kard. Reinharda Marxa do ustąpienia z pełnionej funkcji.

 

W oświadczeniu wydanym w niedzielę Chrztu Pańskiego, Koło zarzuciło purpuratowi ogromne nadużycia. „My uważamy, że w Jezusie Chrystusie, Synu Bożym, w Osobie objawiła się wśród ludzi prawda. [Wasza Eminencja] ze swoim socjologicznym punktem widzenia powiela błędy synkretyzmu i relatywizmu” - napisano.

 

„Zarzucamy [Waszej Eminencji] nadużywania duchownej władzy z powodu postrzegania sakramentów Kościoła najwyraźniej jako Waszej prywatnej własności, poświęcanej chętnie na ołtarzu ducha czasu” - wskazali autorzy.

 

„Odrzucamy instrumentalizowanie naszej religii! [Wasza Eminencja] wykorzystuje ją w fałszywy, zeświecczony sposób do szerzenia lewicowo-liberalnej politycznej ideologii mainstreamu. Przypominamy, że kardynalska barwa czerwieni nie oznacza flagi neomarksizmu, ale obronę wiary katolickiej aż do przelania krwi. Przy tym Katechizm nie jest nazwą wyspy na Południowym Pacyfiku, ale zobowiązującą wykładnią nauczania Kościoła” - stwierdzili dalej.

 

„Ogłaszamy, że będziemy wyznawać Jezusa Chrystusa jako jedynego Zbawiciela i prawdziwego Wybawcę, podczas gdy [Wasza Eminencja] odrzucił w skandaliczny sposób krzyż Pana. Modlimy się, by nasz Zachód powrócił do wiary w Trójjedynego Boga, w którym to tylko znaleźć można życie i zbawienie wieczne” - zakończyli.

 

Oświadczenie rozumieć można jako odpowiedź na słowa kard. Maxa wypowiedziane w czwartek 11. stycznia w Berlinie podczas dyskusji na temat przyszłości Europy. Hierarcha powiedział wówczas, że nie podoba mu się określenie „chrześcijański Zachód”, bo jest „wykluczające”. W Europie muszą tymczasem mieszkać wspólnie przedstawiciele różnych religii, którzy uważają, że posiadają prawdę.

 

Pach

Źródło: kath.net

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Non
Prof.Bilikiewicz-psychiatra i filozof w podręczniku psychiatrii na stronie 161 do 164 wyraźnie podaje,że homoseksualizm jest choroba-zboczeniem. Kilku zaś, urzedników ONZ do spraw Ochrony Zdrowia(jakiej oriientacji?) podjęło uchwałę-decyzję,że jest to pojęcie kulturowe.
Bono
Wreszcie odważny głos kapłanów wiernych Chrystusowi! Boże miej ich w swej opiece, bo na pewno Fałszywy Prorok(Franek) nie zagwarantuje im bezpieczeństwa , gdyż jest przeciwnikiem prawdziwej wiary katolickiej i ją gnębi. Przecież wie dokładnie jakich wybrał pomagierów , sam spiskuje z masonami(Rotary). Trzeba śledzić co czyni i mówi, z kim współpracuje i kogo chroni i na piedestał wynosi to odp sama przychodzi-Prawda nas wyzwoli, po czynach ich poznacie, tak , wilki w owczych skórach. Apokalipsa na naszych oczach i to już ostatki... Ratuj nas Maryjo!
Łukasz.jeden
Brawo! Niestety to pewnie samotny głos wołającego na pustyni wiary w Niemczech.
DNA
A papież siedzi cicho? Chyba się boi?
jojo
Już przestałem wierzyć że są w Niemczech jeszcze prawdziwi kapłani, obrońcy wiary.Brawo. Jak widać najbliżsi współpracownicy Papieża Franciszka miewają się dobrze.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY